Команда німецьких науковців заявила про встановлення причини рідкісних випадків тромбозу після використання антикоронавірусних вакцин від компаній AstraZeneca та Johnson & Johnson.
Джерело: Financial Times
За словами професора Рольфа Маршалека, який працює у Франкфуртському університеті імені Йоганна Вольфганга Гете, перш за все інциденти пов’язані з аденовірусними векторами.
Цей елемент у вакцині дозволяє спрямовувати в організм “генетичні інструкції” SARS-CoV-2. Під час потрапляння до ядра клітини частка спайкового білка розщеплюється та провокує появу мутатних версій, які можуть формувати зв’язок з клітинною мембраною.
Маршалек дійшов висновку, що клітини виводять мутатні білки в організм і таким чином провокують появу тромбів в одного пацієнта на 100 тисяч інших.
“Коли ці... вірусні гени знаходяться в ядрі, вони можуть створити деякі проблеми”, - пояснив професор.
Вирішенням проблеми може стати зміна послідовності генів, які кодують шиповий білок. Це може запобігти його розщепленню та, відповідно, прибере умови, які призводять до тромбів.
Наразі представники Johnson & Johnson вийшли на зв’язок з колективом Маршалека. Вони просять його надати рекомендації з приводу коригування розробки.
“(J&J) зараз намагається оптимізувати вакцину”, - додав сам науковець.
Також дані такого дослідження, яке тривало з березня 2021 року, професор надав експертам Інституту імені Пауля Ерліха в Лангені, а також консультативному органу Німеччини з питань вакцинації та імунізації.
Водночас деякі колеги Маршалека звернули увагу, що висновки його лабораторії стали лише однією з багатьох версій щодо причин тромбозу.
“Відсутні докази, що показують причинно-наслідковий ланцюжок… Це все ще гіпотеза, яку необхідно підтвердити експериментальними даними”, - цитують медіа професора трансфузійної медицини Боннського університету Йоханнеса Ольденбурга.
Читайте також:
МОЗ уточнило, для кого передбачена партія вакцини Pfizer;
Україна отримала першу партію вакцини Pfizer за кошти держбюджету;
У Франції розробили нову надзвичайно ефективну вакцину проти коронавірусу.