Вступ у НАТО. Чи може Україна піти на поступки
Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ у НАТО. Чи може Україна піти на поступки

НАТО Україна

Глава МЗС України Андрій Сибіга наголосив, що Україна досі вважає вступ у НАТО єдиною найдієвішою гарантією безпеки для себе, тому не збирається відмовлятися від свого курсу.

Головні тези:

  • Сибіга нагадав, що курс на вступ України в НАТО закріплений у Конституції.
  • Путін залякав членів Альянсу в минулому, погрожуючи окупацією України.

Україна не піде на поступки у питанні вступу в НАТО

Шеф української дипломатії вкотре повторив, що позиція Києва щодо прагнення вступити у НАТО є твердою, курс на вступ у НАТО давно закріплений у Конституції.

Окрім того, не можна ігнорувати той факт, що за членство України в Альянсі виступає переконлива більшість українського суспільства.

Єдиною дієвою гарантією для України є членство в НАТО. Понад те, членство України є гарантією безпеки самого НАТО. Окрім того, повноправне членство України є для НАТО, вибачте за цинізм, також найдешевшим варіантом забезпечення європейської безпеки.

Андрій Сибіга

Андрій Сибіга

Глава МЗС України

Український дипломат нагадав про те, що ми вже проходили "альтернативні варіанти".

Насамперед йдеться про тотальний провал Будапештського меморандуму.

Ба більше, всі уже усвідомили, що створення будь-яких "сірих зон" призводить лише до подальших загострень.

Тому членство України в НАТО — це непохитний пріоритет і єдина дієва гарантія безпеки для нашої держави, — наголосив Андрій Сибіга.

Путін залякав членів НАТО

Глава МЗС України розкрив деталі розмови з іноземним колегою, який у далекому 2008 році був присутній на саміті у Бухаресті.

Що важливо розуміти, саме тоді могли ухвалити рішення про надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства.

За його словами, російський диктатор Володимир Путін тоді безпосередньо погрожував європейським лідерам, що окупує Україну, якщо таке рішення ухвалять.

Як ми знаємо, тоді Альянс проявив слабкість та історичну недалекозорість. І що ми побачили потім? Росія окупувала Грузію, потім окупувала та анексувала Крим, а зараз — маємо повномасштабну війну. Ті помилки неприпустимо повторювати. Потрібні сильні рішення, що створять стратегічні гарантії трансатлантичної безпеки. А це — членство України в НАТО.

Андрій Сибіг

Андрій Сибіг

Глава МЗС України

Категорія
Політика
Дата публікації

Трамп накинувся на Зеленського через невизнання Криму російським

Donald Trump
Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив, що позиція українського президента Володимира Зеленського щодо невизнання Криму російським нібито шкодить мирним переговорам. Про це Трамп написав у соцмережі Truth Social.

Головні тези:

  • Трамп вважає, що позиція Зеленського стосовно невизнання Криму російським ускладнює врегулювання конфлікту з Росією.
  • Президент США критикує Зеленського за відмову визнати російську окупацію Криму та наголошує на необхідності компромісу для досягнення миру.
  • Трамп представив пропозицію мирного врегулювання конфлікту, яка включає визнання Росією контролю над Кримом та послаблення санкцій.

“Шкодить перемовинам”: Трамп накинувся на Зеленського

За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже шкідлива для мирних переговорів з Росією, оскільки Крим був втрачений багато років тому під егідою президента Барака Хусейна Обами і навіть не є предметом обговорення".

Ніхто не просить Зеленського визнати Крим російською територією, але якщо він хоче Крим, то чому вони не боролися за нього одинадцять років тому, коли він був переданий Росії без жодного пострілу?

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

На користь своєї думки президент США також зазначив, що ще до анексії Криму там "розташовувалися основні бази російських підводних човнів".

Саме такі підбурювальні заяви, як у Зеленського, ускладнюють врегулювання цієї війни. Йому нема чим похвалитися! Ситуація для України жахлива – він може отримати мир або воювати ще три роки, перш ніж втратити всю країну.

На його думку, Україна і Росія зараз "дуже близькі до угоди", і саме Зеленський (якого Трамп назвав людиною, "в якої "немає карт для гри"), повинен погодитись на запропоновані умови.

Скрин поста Трампа

Раніше повідомлялось, що адміністрація президента США Дональда Трампа передала Україні минулого тижня в Парижі односторінковий документ, який подали як "остаточну пропозицію" щодо мирного врегулювання – основні пункти з цієї пропозиції викладені у цій новині.

Серед іншого, США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви в рамках потенційної мирної угоди.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає російської окупації Криму, який міжнародно визнаний українською територією.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?