На переконання глави держави Володимира Зеленського, команда німецького лідера Олафа Шольца уже пом’якшила свій скепсис щодо вступу України до НАТО, хоча раніше виступала категорично проти цього.
Головні тези:
- Україна активно працює над можливістю вступу до НАТО, зокрема, співпрацює з Німеччиною, чия позиція уже пом'якшилася.
- Президент Зеленський виступає за отримання запрошення до НАТО в рамках міжнародно визнаних кордонів.
- Позиція Німеччини з цього приводу може змінюватися під впливом рішень США.
Берлін більше не налаштований скептично щодо намірів Києва
Зеленський не приховує, що раніше німецька влада мала скепсис щодо вступу України в НАТО. Попри це, як зазначив президент, станом на сьогодні "їхня оцінка більш м'яка,” ніж вона була досі.
Але щодо запрошення зараз, про яке я вам говорю, вони бояться тематики НАТО-Німеччина, що стосується реакції РФ. Саме так. Тому я вважаю, що на їхню думку матиме вплив більший союз.
![Володимир Зеленський](https://www.online.ua/static/content/thumbs/85x85/8/a5/xjtpcf---c1x1x49px31p-rc--b3febd81e95ddf93963d607a7a5aca58.jpeg)
Володимир Зеленський
Президент України
Глава держави також озвучив припущення, що зміна позиції офіційного Берліна безпосередньо залежить від Сполучених Штатів.
Володимир Зеленський вважає, що між ними триває консолідація думок щодо НАТО, і це має вплив ще, наприклад, на Угорщину і Словаччину.
За словами українського лідера, після завершення виборів у Штатах він розраховує на більш позитивну реакцію США.
Не через зміну президента, а просто тому, що фокус, увага у Сполучених Штатів зараз на вибори, і я вважаю, що в будь-якому разі будь-які різкі заяви з боку США сьогодні, напевно, недоречні або мають виклики. Вважаю, вони не хочуть зайвих ризиків, — пояснив Володимир Зеленський.
Україна не згодна віддати свої території заради вступу в НАТО
Як заявив глава держави Володимир Зеленський, Україна хоче отримати запрошення на вступ до НАТО в межах міжнародно визнаних кордонів.
Попри це він додав, що запрошення має бути надане ще під час війни.
Друге, чому я наголошую на запрошенні? Тому що воно дається країні в міжнародно визнаних кордонах. І це для мене принципова річ: отримати запрошення під час війни… Це не просто запрошення, а запрошення, поки війна ще не закінчилася, — наголосив президент.
За словами Володимира Зеленського, Україна не визнає окуповані території як частину інших держав і не обговорює вступ до НАТО в обмін на ці території.