Австралійська психолог і експертка зі стосунків Мелані Шилінг звернула увагу на те, що найрізноманітніші перші контакти з іншими людьми дуже важливі для особистого розвитку. За її словами, з народження дитина набирається досвіду з відносин з батьками, коли стає старшою – бере приклад з братів і сестер, вчителів, а вже у підлітковому віці з’являються друзі та перше кохання. Не можна ігнорувати той факт, що останнє безперечно впливає на ваші майбутні відносини. Психолог наголошує, що інтенсивність емоцій міцно карбується в пам'яті, бо ви їх переживаєте вперше. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на видання Elle.
"І хоча іноді люди, які вперше закохуються, проживають з цим партнером решту життя, загальна статистика доволі сумна. В реальності людина закохується неодноразово, набираючи досвіду з попередніх відносин. І якщо ви дійсно хочете бути щасливі, не наступайте на ті ж граблі, починаючи новий роман. Подумайте і зізнайтеся, який "вантаж" першого кохання ви б не хотіли перетягнути в майбутнє", – зазначає експертка.
За словами доктора Гейла Брюера, безперечно, перше кохання змушує нас сумніватися в нових відносинах,оскільки люди дуже часто порівнюють кожні наступні стосунки з романтичним еталоном з минулого. Він звернув увагу на те, що під час першого кохання людина відчуває, як часто б’ється серце, а в животі "літають метелики". Проте в наступних стосунках ви цього не відчуватимете і у вас змінилися потреби.
"Переживши перше кохання та його наслідки, ви будете точно знати, що знайшли, що втратили і чого хочете, рухаючись далі. Тому зізнайтеся собі у цьому. Щоб перше кохання стала позитивним уроком на майбутнє, сядьте і складіть список рис, якими повинен, на вашу думку, володіти ваш новий партнер. Перерахуйте всі позитивні аспекти пережитого досвіду, щоб знати, що робить вас щасливою. Будьте чесні і не ідеалізуйте пережите, адже через щось ви розійшлися", - наголосив доктор Брюер.
Раніше ONLINE.UA розповідав, як навчитися всі 24 години на добу проводити зі своїми коханими людьми, щоб уникнути сварок, образ і непорозумінь.