Зеленський озвучив три умови для посилення потужності ЗСУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський озвучив три умови для посилення потужності ЗСУ

Зеленський
Джерело:  online.ua

Президент України Володимир Зеленський пояснив, від чого залежить перехоплення ініціативи на фронті Збройними силами України та розгортання подальшого українського контрнаступу.

Від чого залежить потужність ЗСУ

Як відзначив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом, серед трьох головних пунктів:

  • схвалення фінансової підтримки з боку партнерів, у тому ж числі й Сполучених Штатів Америки (США);

  • вчасне постачання озброєння до України;

  • поставка Силам оборони "конкретного" озброєння;

Я вважаю, що перший пункт, який був дуже складним, він виконаний. Є пакет, є фінансова підтримка. Це значить, що ми можемо розраховувати на ці гроші.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

За словами Зеленського, наразі позитиву в другому пункті він не побачив, втім поставки все ж "трішки" пішли. Водночас цей процес важливо прискорити.

Третій пункт, як пояснив президент, є найважливішим. Він відзначив, що сьогодні також важливо, що саме Україна може отримати.

І ось це "що" найголовніше. Я вже не говорю про четвертий пункт, де ми можемо використовувати ту чи іншу зброю. Це окрема бесіда. Тому ми вдячні партнерам, але є ще два пункти важливих, — додав Зеленський.

Що відомо про новий пакет військової допомоги Україні від США

За словами глави Пентагону Ллойда Остіна, Україна отримає від США найбільший від початку злочинного вторгнення окупаційної армії РФ пакет військової допомоги на суму у понад 6 млрд дол. 

Остін зазначив, що Пентагон має намір купувати озброєння у рамках допомоги Україні в американських оборонних компаній.

Він включатиме критично важливі засоби перехоплення для систем NASAMS і Patriot. Більше безпілотників та іншого обладнання. Велика кількість артилерійських боєприпасів і ракет "земля-повітря". Щоб ця допомога була поставлена на стійку підставу, — підкреслив глава Міноборони США.

Також лише нещодавно Палата представників США все ж проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Після цього документ було розглянуто Сенатом та підписано головою Білого дому Джо Байденом.

Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін вніс зміни до Правил дорожнього руху — що важливо знати

Що відомо про зміни в ПДР
Джерело:  online.ua

Згідно з новим рішенням уряду України, з 1 квітня 2025 року водіям мотоциклів і мопедів дозволено рухатися смугами, призначеними для громадського транспорту.

Головні тези:

  • Ініціатива щодо змін у ПДР спрямована на гармонізацію українського законодавства з європейськими стандартами.
  • Очікується, що це рішення допоможе зменшити затори у великих містах та підвищить рівень безпеки учасників дорожнього руху.

Що відомо про зміни в ПДР

З заявою з цього приводу виступив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

За його словами, під час засідання Кабінету Міністрів України, яке відбулося 1 квітня, внесено зміни до Правил дорожнього руху.

Відтепер у пункті 2.16 чітко зазначено, що водії мотоциклів (за винятком мотоциклів із боковим причепом, мотоколясок і триколісних транспортних засобів) можуть рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів. Таке саме право отримали й водії мопедів, що закріплено в підпункті "б" цього пункту.

Олексій Білошицький

Олексій Білошицький

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України

Варто звернути увагу на те, що ця ініціатива започаткована Департаментом патрульної поліції за підтримки МВС.

Головні цілі цієї ініціативи:

  1. Гармонізувати законодавство України з практиками країн Європейського Союзу, де подібне рішення вже давно успішно діє у багатьох країнах;

  2. Зменшити затори у великих містах, адже двоколісний транспорт зможе вільніше пересуватися дорогами;

  3. Підвищити рівень безпеки мопедистів і мотоциклістів та інших учасників дорожнього руху під час руху в щільному трафіку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?