Балістична експертиза розкрила таємницю смерті художника-експресіоніста Кірхнера
Категорія
Культура
Дата публікації

Балістична експертиза розкрила таємницю смерті художника-експресіоніста Кірхнера

Балістична експертиза розкрила таємницю смерті художника-експресіоніста Кірхнера
Джерело:  online.ua

Через вісімдесят років після смерті, експерти по зброї кажуть, що самогубство Кірхнера могло бути вбивством. Хоча німецький експресіоніст, безсумнівно, перебував в депресії, нові дані свідчать про те, що художник не міг стріляти з пістолета, який убив його в 1938 році.

Джерело: The Art Newspaper

«Без сумніву, самогубство» - такий був вердикт у швейцарському медичному висновку від 16 червня 1938 року з приводу смерті Ернста Людвіга Кірхнера від двох пострілів у груди. Але більш ніж через 80 років після його смерті низка експертів зі зброї вважають, що малоймовірно, що він сам двічі міг вистрілити з пістолета.

Douple self portrait (фото - wikiart.org)

Пістолет Кіршнера, FN Browning Nr. 96151, забезпечений запобіжним пристроєм, що означає, що стріляти з нього можна тільки сильно стислюй рукою. З огляду на віддачу зброї від першого пострілу і травми, які могла б викликати куля, сумнівно, що Кіршнер міг вистрілити вдруге, каже експерт зі зброї Андреас Хартл.

Суперечливі докази

Якщо і припустити, що Кіршнер застрелився, «люди, які вчиняють самогубство, найчастіше стріляють собі в голову», - каже Хартл. З огляду на запобіжник Браунінга, непросто було б тримати пістолет, щоб цілитися в груди.

Colourful dance (фото - wikiart.org)

Хартл також говорить, що на такій близькій відстані викид газу міг би викликати опіки шкіри і одягу. Але в медичному висновку, що містить і інші суперечності, описані тільки дві невеликі дірки між ребрами Кіршнера. Це говорить про те, що хтось вистрілив в нього з відстані, каже Хартл.

У медичному висновку також говорилося, що два свідки чули постріл (а не два постріли) і бачили, як Кіршнер впав на землю.

Marcella (фото - wikiart.org)

32 роботи Кірхнера нацисти подали на виставку Дегенеративного Мистецтва

Кірхнер, один із засновників групи експресіоністів Die Brücke (1905-1913), безсумнівно, був у поганій психічній формі. Просте, впорядковане життя, яке художник прагнув знайти в Швейцарії, вислизнуло від нього. Він прибув хворим, виснаженим, залежним від наркотиків і алкоголю.

До 1932 року він знову звернувся до ліків - на цей раз Евдокалу, похідному морфіну, прописаному його лікарем. Сходження нацистів в його рідній країні, ймовірно, сприяло його депресіъ і порушенням сну. 32 його роботи були представлені на виставці Дегенеративного Мистецтва 1937 року, за допомогою якої нацисти намагалися висміяти і очорнити сучасних художників. Його також вигнали з Берлінської академії художників.

«Його життя повністю пішло під укіс: депресія, хвороба, думки про смерть, спроби відмовитися від наркотиків і зовсім несподіване рішення відкликати свою пропозицію руки і серця - все це явні попереджувальні знаки», - йдеться в каталозі Germanisches Nationalmuseum. Але хто міг бути потенційним убивцею, залишається загадкою.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?