Байден висунув Нетаньяху нагальну вимогу по сектору Газа
Категорія
Політика
Дата публікації

Байден висунув Нетаньяху нагальну вимогу по сектору Газа

Байден висунув Нетаньяху нагальну вимогу по сектору Газа
Джерело:  online.ua

Американський глава Джо Байден вимагає, щоб прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху сьогодні ж домігся значної деескалації з сектором Газа. Байден наполягає на тому, щоб в зоні палестино-ізраїльського конфлікту був забезпечений "стійкий спокій".

Джерело: Білий дім

Вимогу негайно припинити обстріли між Ізраїлем і ХАМАСом Байден озвучив Нетаньяху в телефонній розмові, яка відбулася 19 травня. Відзначається, що сторони обговорили ситуацію в Газі, прогрес Ізраїлю в зниженні потенціалу бойовиків ХАМАС і інших терористичних елементів в регіоні, а також дипломатичні зусилля влади та місцевого США для врегулювання конфлікту.

"Президент (Байден - ред.) повідомив прем'єр-міністру (Нетаньяху - ред.), що сьогодні очікує значної деескалації на шляху до припинення вогню", - підвели підсумки переговорів президентів США і Ізраїль в Білому домі.

Заступниця прессекретаря Білого дому Карін Жан-П'єр в свою чергу заявила, що Байден чекає від Нетаньяху рухів в бік припинення вогню.

Нетаньяху бачить дві можливості врегулювати конфлікт

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху поки бачить тільки два шляхи вирішення конфлікту з палестинцями. Один з них полягає в окупації сектора Газа. Про це він заявив 19 травня під час бесіди з 70 послами іноземних держав. Єдиного способу виходу із ситуації Тель-Авів поки не вибрав.

"Є дві можливості домогтися спокою і безпеки: окупувати Газу або створити фактор стримування. Ми не скидаємо з рахунків жодну можливість",
- сказав Нетаньяху.

Інформуючи іноземних дипломатів про зусилля з припинення бойових дій в Газі, Нетаньяху підкреслив, що не стоїть з секундоміром, а дбає про цілі операції. Він пояснив, що на даний момент терміни припинення збройного конфлікту не можуть бути оголошені.

Коротко про загострення конфлікту Ізраїлю і ХАМАС

  • Конфлікт між Ізраїлем і Палестиною перейшов в гарячу фазу 10 травня через судове рішення про виселення кількох палестинських сімей з району Шейх-Джаррах в Східному Єрусалимі.

  • Нинішній конфлікт між країнами став наймасштабнішим за останні роки - вже майже тиждень небо над сектором Гази і Ізраїлем у вогні. На сьогоднішній день відомо, що по Ізраїлю ХАМАС випустив понад 3 тисяч ракет, які відбиває Залізний купол.

  • Відомо про загибель 10 осіб, в числі яких 5-річний хлопчик. Жертв з боку палестинських угруповань, які в Ізраїлі вважають терористичними, вже більше 150.У ХАМАС готові на перемир'я, якщо влада Ізраїлю відпустить затриманих під час сутичок в Єрусалимі, і відмовиться від вилучення будинків у арабських сімей в кварталі Шейх-Джаррах.

  • На стороні Гази потужно виступає президент Туреччини Реджеп Таїп Єрдоган, який закликає негайно провчити Ізраїль і продемонструвати єдність ісламського світу в цьому питанні.

Категорія
Політика
Дата публікації

Чого далі чекати від Путіна — у Литві розкрили 3 сценарії

МЗС України
Путін

Шеф литовської дипломатії Кястутіс Будріс закликав міжнародну спільноту зробити все можливе для стримування російського диктатора Володимира Путіна, щоб уникнути війни з Росією чи потенційного захоплення країн Балтії.

Головні тези:

  • Росія є довгостроковою військовою загрозою для НАТО.
  • Путін не збирається відмовлятися від своїх планів, зокрема щодо вторгнення в Альянс у майбутньому.

Литва закликає дати відсіч Росії, поки не пізно

З гучним попередженням очільник МЗС Литви виступив під час свого офіційного візиту до Києва та зустрічі з українським колегою Андрієм Сибігою.

Як стверджує Будріс, наразі від Путіна можна очікувати лише трьох сценарії — війни, окупації або загрози.

За словами дипломата, розвідувальна спільнота у країнах НАТО давно дійшла спільного висновку: саме Росія є довгостроковою прямою військовою загрозою для Альянсу.

Глава МЗС Литви також зазначив, що світ просто не має права ігнорувати російські плани і спроможності та будуть розгорнуті дуже близько до НАТО.

Вони десятиріччями вкладалися у це і чітко готуються до довгострокової конфронтації з НАТО, — попередив міністр.

Будріс звертає увагу на те, що загроза з боку Росії реальна і довгострокова, тому важливо зробити все можливе, щоб запобігти новій війні у Європі.

У нас з РФ є три варіанти: або війна з Росією, або загроза Росії, або окупація. Для того, щоб уникнути останнього, необхідно бути в такій позиції, де ви можете стримувати. Інакше ви будете у позиції війни.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Категорія
Політика
Дата публікації

Сварка Зеленського і Трампа змінила правила гри в Європі

Європа зрозуміла, що залишилася без захисту США
Джерело:  CNN

Гучний конфлікт у Білому домі призвів до того, що європейські лідери врешті-решт усвідомили, що повинні покладатися лише на себе. Старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Петро Бурас звертає увагу на те, що зараз у Брюсселя на порядку денному політика, яка була б немислима лише кілька тижнів тому.

Головні тези:

  • Майбутній канцлер ФРН Фрідріх Мерц налаштований рішуче, щоб змінити політику країни.
  • Президент Франції Емманюель Макрон активно пропагує європейську стратегічну автономію від США.

Європа зрозуміла, що залишилася без захисту США

За словами експерта, кардинальні зміни відбулися в Німеччині, де майбутній канцлер Фрідріх Мерц виграв голосування в парламенті за скасування "боргового гальма" Німеччини — механізму обмеження державних запозичень.

Це змінює правила гри в Європі, тому що Німеччина була відсталою — особливо серед великих країн — коли справа стосувалася оборони, — наголосив Петро Бурас.

Саме пробудження Німеччини вказує на те, що Європа стикнулася з поворотним моментом у своїй історії.

Ні для кого не секрет, що французький лідер Еммануель Макрон наразі активно розглядає можливість поширення захисту свого ядерного арсеналу на європейських союзників.

Глава республіки давно закликав до європейської "стратегічної автономії" від США, а сварка Володимира Зеленського та Дональда Трампа підштовхнула Макрона до серйозних рішень.

Навіть відомі своїм нейтралітетом країни переглядають свої позиції. Так, уряд Ірландії висунув законопроєкт, що дає змогу розгортати війська без схвалення ООН, оминаючи можливе російське (або американське) вето.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?