Чого чекати від українського Саміт миру — дані Bloomberg
Категорія
Політика
Дата публікації

Чого чекати від українського Саміт миру — дані Bloomberg

Зеленський
Джерело:  Bloomberg

Учасники українського Глобального саміту миру можуть домовитися про залучення російських представників до переговорів стосовно "формули миру" Володимира Зеленського.

Головні тези:

  • Учасники українського Глобального саміту миру розглянуть план заходів щодо “формули миру” Володимира Зеленського.
  • Теми обговорень на Саміті включають ядерну та продовольчу безпеку, а також повернення викрадених дітей.
  • Очікуються угоди про ядерний захист об'єктів, судноплавство та звільнення полонених, зокрема дітей, у тому числі незаконно переміщених.
  • План миру може змінитися, проте Україна та інші учасники турбуються про мир та залучення Росії до переговорів.
  • Президент України Володимир Зеленський підтверджує готовність до спільних зусиль та обговорення для досягнення справжнього миру.

Захід не втрачає надію на дипломатичне завершення російсько-української війни

Bloomberg отримало у своє розпорядження проєкт рішення мирної конференції у Швейцарії.

Як уже згадувалося раніше, вона відбудеться 15-16 червня.

За попередніми даними, учасники Саміту сконцентруються на трьох пунктах "формули миру":

  1. ядерній безпеці;

  2. продовольчій безпеці;

  3. поверненні викрадених дітей.

Окрім того, вказано, що Україна разом зі своїми союзниками закличе захистити ядерні об'єкти та оголосити "неприйнятною" будь-яку загрозу застосування ядерної зброї.

Також мають намір детально обговорити вільне судноплавство в Чорному й Азовському морях для експорту українського продовольства, а також звільнення всіх полонених, включно з депортованими та незаконно переміщеними дітьми.

Ми, таким чином, погодилися здійснити конкретні кроки, які можуть слугувати заходами зміцнення довіри у вищезазначених сферах з подальшим залученням представників Російської Федерації, — мовиться в документі.

Однак, що важливо розуміти, проєкт рішень Саміту миру ще може змінитись.

Росія зможе ознайомитися з "планом миру", який ухвалять без неї

Український лідер Володимир Зеленський нещодавно офіційно підтвердив, що країна-агресорка РФ не буде присутня на інавгураційному Саміті миру у Швейцарії в червні.

Попри це, як зазначив глава держави, узгоджені там деталі "мирного плану" деякі "представники континентів" передадуть на ознайомлення Кремлю.

Президент України також озвучив припущення, що за підсумками саміту у Швейцарії будуть готові деякі пункти плану "з деталями, що робити", а після цього буде підготовлений весь план.

Його базою стане "формула миру" Володимира Зеленського.

Звісно, деякі сторони переговорів, деякі представники континентів представлять цей план російським представникам. Але тільки після того, як ми дійдемо спільної думки, сформуємо спільну точку зору країн, які дійсно хочуть миру. Не просто розмов, а справжнього миру

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Новітній телескоп SPHEREx допоможе науковцям дослідити еволюцію Всесвіту

телескоп
Джерело:  Science Alert

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) показало перші фото космосу, зроблені за допомогою новітнього інфрачервоного телескопа SPHEREx, призначеного для вивчення еволюції Всесвіту.

Головні тези:

  • Телескоп SPHEREx допомагає науковцям вивчити еволюцію Всесвіту та історію формування галактик.
  • SPHEREx обладнаний передовою технологією спектроскопії для аналізу невидимого для людського ока інфрачервоного світла.
  • Завдяки спектроскопії телескоп зможе сканувати небо чотири рази протягом двох років та створювати тривимірну карту неба з величезною деталізацією.

SPHEREx допоможе науковцям вивчити еволюцію Всесвіту

У виданні зазначили, що назва SPHEREx означає Спектрофотометр для вивчення історії Всесвіту, епохи реіонізації та льоду.

Телескоп, який був створений у 2019 році в рамках програми NASA "Дослідник середнього шару", здатен проводити спектральний аналіз всього неба, досліджуючи історію формування галактик, походження води та молекул в областях зіркоутворення, а також розподіл міжзоряного льоду.

SPHEREx обладнаний передовою технологією спектроскопії, що дозволяє спостерігати за довжинами хвиль у діапазоні від 0,75 до 5,0 мікрон, завдяки чому він здатний проникати через пил, який закриває видиме світло. Науковці за допомогою цього телескопу мають намір просканувати все небо чотири рази протягом двох років, використовуючи спектроскопію для вивчення світла від сотень мільйонів небесних об'єктів.

Він вловлюватиме інфрачервоне світло, невидиме для людського ока, і оброблятиме зображення, присвоюючи кожній довжині інфрачервоної хвилі колір видимого світла. Цей метод дозволяє вченим визначати склад об'єкта або відстань до галактики, уможливлюючи дослідження фундаментальних тем — від найперших моментів народження Всесвіту до походження води в нашій Галактиці.

Коли світло потрапляє в телескоп, воно поділяється на два шляхи, що ведуть до шести детекторів, кожен з яких охоплює 17 унікальних довжин хвиль. Це забезпечує детальний спектр зі 102 різними відтінками при кожній експозиції.

З моменту запуску інженери Лабораторії реактивного руху закінчують випробування космічного апарату, і наразі всі його системи функціонують без перебоїв. Температура його детекторів знижена до критичних 210°C, що є важливим для здатності телескопа виявляти інфрачервоне випромінювання.

Знімки SPHEREx

Перші зображення підтвердили точність фокуса телескопа. Очікується, що SPHEREx почне свою основну роботу наприкінці квітня.

Астрономи по всьому світу сподіваються, що місія телескопа стане важливим кроком у розумінні еволюції Всесвіту, створивши тривимірну карту неба з безпрецедентною деталізацією, яка матиме величезне значення для астрономічних досліджень у найближчі роки.

Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС готує додаткові мита на американські товари вартістю до 28 млрд дол

ЄС
Джерело:  Reuters

Найближчими днями країни Європейського Союзу планують виступити єдиним фронтом проти мит, запроваджених президентом США Дональдом Трампом, ймовірно, схваливши перший пакет цільових заходів у відповідь. Йдеться про додаткові мита на американські товари загальною вартістю до 28 млрд дол.

Головні тези:

  • Європейський Союз готується до введення додаткових мит на американські товари сталі, алюмінію та інші, загальна вартість яких може сягати до 28 млрд доларів.
  • ЄС планує узгодити спільну позицію по відповіді на тарифи Трампа на товари з Європи, показуючи готовність до переговорів, але водночас демонструючи рішучість у разі провалу перемовин встановити власні обмеження.
  • Можливе введення мит на американське м'ясо, крупи, вино, деревину та інші товари, що викликало суперечки та обурення серед дипломатів та експортерів.

ЄС введе нові мита на американські товари: що відомо

Блок із 27 країн ЄС стикається з 25-відсотковими імпортними тарифами на сталь, алюміній та автомобілі, а також "взаємними" тарифами у розмірі 20% з середи, 2 квітня, майже на всі інші товари.

Тарифи Трампа охоплюють близько 70% експорту ЄС до Сполучених Штатів, вартість якого минулого року становила 532 млрд євро (585 мільярдів доларів), при цьому ще можуть бути введені мита на мідь, фармацевтику, напівпровідники та деревину.

Європейська комісія, яка відповідає за торгівельну політику ЄС, 7 квітня ввечері запропонує країнам-членам список американських товарів, на які планують запровадити додаткові мита у відповідь на тарифи Трампа на сталь та алюміній, замість ширших взаємних обмежень, зазначають у Reuters.

До нього увійдуть американське м'ясо, крупи, вино, деревина та одяг, а також жувальна гумка, зубна нитка, пилососи та туалетний папір.

Особливу увагу та суперечки всередині ЄС викликало питання бурбона. Єврокомісія пропонувала запровадити на нього мито у 50%, після чого Трамп пригрозив у відповідь ввести мито у 200% на алкогольні напої з ЄС, якщо цей крок буде реалізовано.

Експортери вина — Франція та Італія — вже висловили стурбованість. Європейський Союз, економіка якого значною мірою залежить від вільної торгівлі, прагне заручитися максимально широкою підтримкою всередині блоку, щоб посилити тиск на Трампа й зрештою змусити його сісти за стіл переговорів.

Зазначається, що 7 квітня у Люксембурзі відбудеться перша загальноєвропейська політична зустріч після заяви Трампа про масштабні тарифи. На ній міністри торгівлі з усіх 27 країн ЄС обговорять, як ці мита вплинуть на економіку та як найкраще на них реагувати.

Європейські дипломати заявили, що головна мета цієї зустрічі — виробити спільну позицію: показати готовність вести переговори з Вашингтоном щодо скасування тарифів, але водночас продемонструвати рішучість у разі провалу перемовин відповісти власними обмеженнями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?