Дружина Навального обурила світ брехнею про війну РФ проти України
Категорія
Політика
Дата публікації

Дружина Навального обурила світ брехнею про війну РФ проти України

Навальна
Джерело:  ZEIT ONLINE

Юлія Навальна — дружина вбитого Кремлем російського опозиціонера Олексія Навального — цинічно почала стверджувати, що російський народ не винен у тому, що диктатор Володимир Путін веде війну проти України.

 

Головні тези:

  • Юлія Навальна обурила громадськість своїми висловлюваннями про війну РФ проти України, намагаючись виправдати воєнні злочини Росії.
  • Навальна ігнорує факт щоденного терору РФ проти мирних українців.
  • Експерти зазначають, що дружина Навального не демонструє жодного співчуття до українського народу та не розуміє законне право України на самооборону.

Навальна намагається виправдити воєнні злочини росіян

Під час інтерв'ю німецьким журналістам вона зізналася, як насправді ставиться до наступу ЗСУ в Курській області. Юлія Навальна почала цинічно брехати, що це все "має дві сторони".

На переконання “опозиціонерки”, дії України ще більше згуртують народ РФ та зміцнять владу Путіна.

Також у Навальної поцікавилися, чи вважає вона постачання зброї для України правильним рішенням.

Складно сказати. Бомби вражають і росіян, — відповіла Юлія, ігноруючи той факт, що Росія скидає на мирних українців сотні бомб щоденно.

Окрім того, вона безсоромно запевняє, що це лише "війна Путіна". Журналісти одразу звернули увагу Навальної на те, що саме звичайні російські військові кожного дня вбивають українців.

Звичайно, люди воюють. Але це його війна, — заявила “опозиціонерка”.

Попри це, вона не заперечила, що коли-небудь Росія повинна буде просити вибачення в українського народу.

Юлія Навальна одразу потрапила під шквал критики

Окрім розлючених українців, які обурені брехнею “опозиціонерки”, з коментарем виступив зовнішньополітичний експерт Християнсько-демократичного союзу Німеччини (ХДС) Родеріх Кізеветтер.

Він звернув увагу на те, що дружина Навального "не має жодного співчуття" до українців, яких вбиває Росія.

Очевидно, що вона не розуміє законне право України на самооборону, яке явно дозволяє і підтримує військовий наступ України на російську територію.

Ба більше, Кізеветтер назвав Навальну "адвокатом імперських претензій Росії" й закликав німецьку владу ніколи їй не довіряти.

Історик Ілько-Саша Ковальчук написав на своїй сторінці у соцмережі X:

Це інтерв'ю показує російську опозиціонерку, яка дає мало приводів для надії.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?