F-16 проти Су-57. Якою буде битва за небо між Україною та РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

F-16 проти Су-57. Якою буде битва за небо між Україною та РФ

F-16 проти Су-57

Уже незабаром Україна отримає перші сучасні винищувачі F-16. Видання Newsweek вирішило проаналізувати, чи зможуть вони дати відсіч російським Су-57.

Які є переваги та недоліки у Су-57

Західні фахівці звертають увагу на те, що F-16 на загальному тлі вирізняє надійність і універсальність.

Однак, що важливо розуміти, розширені стелс-здібності Су-57 стануть для української авіації серйозною проблемою, попри те обсяги виробництва цих літаків залишаються низькими, а сама програма зіткнулася з чисельними невдачами.

Не можна також ігнорувати той факт, що в російських “сушок” — двигуни з керуванням вектором тяги, яке дозволяє змінювати напрям тяги двигуна з метою управлінням положенням або кутовою швидкістю літального апарату.

Ба більше, як відомо Су-57 має різноманітний набір озброєння.

Су-57 може літати зі швидкістю, яка вдвічі перевищує швидкість звуку, на висоті майже 60 тис футів (більше 18 тис м) і на дальності понад 1800 миль (більше 2800 км), — пише видання.

F-16 можуть полегшити життя ЗСУ

Експерти звертають увагу на те, що F-16 здатен літати зі швидкістю понад 2 М (близько 1500 миль/год) і працювати на висоті до 50 тис футів.

Також західний винищувач може похизуватися бойовим радіусом приблизно 340 миль із внутрішнім запасом палива і перегінною дальністю понад 2 тис миль із зовнішніми баками.

Окрім того, ці літаки оснащені модернізованими радіолокаційними станціями, до прикладу AN/APG-66. Вони мають можливість відстежувати цілі як у повітрі, так і на землі на відстані понад 60 миль.

Для того, щоб F-16 були ефективними, Україні необхідно створити та підтримувати розгалужену інфраструктуру підтримки та логістики, — заявив Newsweek полковник Морської піхоти США у відставці Марк Канчіан.

Він також попередив, що поява F-16 не призведе до негайної зміни ситуації, однак ЗСУ дійсно буде легше вести бойові дії.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трампу запропонували "ідеальний план" завершення війни РФ проти України

Трамп
Джерело:  The New York Times

Відомі американські економісти Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам запропонували президенту США Дональду Трампу власний план завершення загарбницької війни, яку Росія уже понад 11 років веде проти України. Вони також пояснили, як Штати можуть заробити у процесі його реалізації.

Головні тези:

  • Експерти вважають, що Трамп може позбавити Путіна фінансів для ведення війни проти України.
  • Ба більше, РФ фактично поверне гроші, які були використані США на допомогу Києву.

Як змусити Путіна закінчити війну

Американські економісти запропонували Трампу вводити санкції проти всіх, хто бере участь в продажу російських нафти та газу в будь-якій країні.

Щоб уникнути цього, країна-агресорка повинна була б сплачувати збори за кожну поставку — це стало б російським універсальним митом.

Все починалося б з низького рівня і зростало з кожним тижнем, що минає без мирної угоди, — наголошують Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам.

За їхніми словами, якщо Росія не захоче платити, то вторинні санкції вдарять по всіх учасниках транзакції, зокрема власниках нафтових танкерів, страховиках та покупцях.

Економісти звертають увагу на те, що описана схема забезпечила б США гроші, на відміну від угоди про українські корисні копалини — йдеться про близько 120 мільйонів доларів щодня.

Мета полягає в тому, щоб російська нафта продовжувала надходити на світові ринки, але щоб менше грошей надходило до Кремля. Цей план підірве здатність Росії продовжувати вести війну, а також поповнить державну скарбницю США, — наголошують експерти.

Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам вважають, що їхній план змусить диктатора Путіна врешті-решт сісти за стіл переговорів.

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україні можуть провести президентські вибори — дані інсайдерів

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України
Джерело:  The Economist

Видання The Economist від своїх джерел в уряді України дізналося, що вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку 2025 року, а чинний глава держави Володимир Зеленський нібито планує балотуватися на другий термін.

Головні тези:

  • Підготовка до виборчої кампанії вже розпочалася, а перший етап – скасування воєнного стану.
  • Інформація про можливу дату виборів розходиться. Найімовірніше, це буде липень.

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України

Згідно з даними ЗМІ, нещодавно український лідер скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню.

Наразі команда президента США Дональда Трампа розраховує на те, що воно може бути запроваджено до кінця квітня.

Першим етапом для запуску виборчого процесу є скасування воєнного стану.

Джерела розходяться в думках щодо точних термінів, але більшість стверджує, що Зеленський націлений на літо. Закон вимагає щонайменше 60 днів для проведення передвиборчої кампанії, тож найраніша можливість — початок липня.

Як стверджують інші інсайдери, кампанія триватиме три місяці: саме стільки часу, як повідомили парламенту виборчі органи, потрібно для відновлення списків виборців у розпал війни.

Зараз ведеться серйозна підготовка до того, що Зеленський вдруге постане перед виборцями, і досить скоро, — пише видання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?