Фінляндія передає Україні 3 танки Leopard 2 в рамках нового пакету допомоги
Категорія
Світ
Дата публікації

Фінляндія передає Україні 3 танки Leopard 2 в рамках нового пакету допомоги

Фінляндія передає Україні 3 танки Leopard 2 в рамках нового пакету допомоги
Джерело:  online.ua

Антті Кайкконен, міністр оборони Фінляндії, заявив про те, що в рамках 14-го пакету допомоги Фінляндія передасть Україні 3 танки Leopard 2.

Джерело: MTV

Фінляндія передасть Україні ще 3 танки Leopard 2

У рамках чотирнадцятого пакету допомоги Антті Кайкконен, міністр оборони Фінляндії, заявив про передачу трьох танків Leopard 2 Україні.

Повідомляється, що раніше Фінляндія вже погодилася передати Україні три танки, що разом дасть шість Leopard 2 в рамках цього пакету допомоги.

Загальна вартість пакету допомоги, спрямованого на оборонне обладнання, оцінюється приблизно в 161 мільйонів євро.

На додаток до цього, Фінляндія надає українським військовим допомогу у навчанні експлуатації та обслуговування танків Leopard 2.

Яка зброя потрібна Україні

У Міноборони повідомили, що Україна вже орієнтовно отримала 117 575 одиниць сучасного озброєння і засобів ураження.

Українські військові надзвичайно швидко опановують нову зброю, результативно та винахідливо використовують її на полі бою, — зазначили там.

У Military Media Center додають, що Україні ще потрібно:

  • ракети для HIMARS;

  • ракети для MARS;

  • снаряди калібру 155 мм ;

  • міни калібру 120 мм;

  • ракети для систем ППО;

  • ракети для систем ПТРК (протитанкові ракетні комплекси);

  • авіаційні засоби ураження;

  • баражуючі боєприпаси (дрони-камікадзе);

  • танкові снаряди калібрів 105 мм та 125 мм.

Там додали, що західна зброя та боєприпаси є ефективнішими за радянські.

Це дозволяє українським військовим витрачати менше боєприпасів і при цьому досягати усіх поставлених задач з меншим ризиком для життя, — наголосили там.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Категорія
Політика
Дата публікації

Мелоні озвучила власну пропозицію щодо захисту України

Мелоні
Джерело:  Financial Times

Лідерка Італії Джорджа Мелоні не підтримує ідею президента Франції Емманюеля Макрона щодо введення європейських військ в Україну після завершення війни. За словами політикині, це нібито може спровокувати російського диктатора Володимира Путіна на нову хвилю агресії.

Головні тези:

  • Мелоні закликає розглянути поширення 5 статті НАТО на Україну як альтернативу ідеї Макрона.
  • Вона також підтвердила, що сприймає Росію як загрозу.

Що пропонує Мелоні

Лідерка Італії почала переконувати європейських союзників, що введення "сил гарантування" в Україну нелегітимний глава Кремля може розцінити як провокацію.

Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза.

Джорджа Мелоні

Джорджа Мелоні

Прем'єр-міністерка Італії

На цьому тлі політикиня офіційно оголосила, що пропонує поширити 5 статтю НАТО на Україну без фактичного вступу країни до Альянсу.

На її переконання, це було б "простіше та ефективніше", ніж інші пропозиції.

Журналісти також поцікавилися у Мелоні, чи вважає вона Росію довгостроковою загрозою. На це лідерка Італії відповіла, що "може бути".

Однак в будь-якому випадку, я вважаю, що ми повинні знайти спосіб бути готовими захистити себе від будь-якої загрози, яка може виникнути.

Як уже згадувалося раніше, 27 березня Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.

За його словами, робота над потенційною відправкою так званих "сил гарантування" в Україну триває.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?