Генсек НАТО відповів, чого очікувати Україні від саміту Альянсу
Категорія
Політика
Дата публікації

Генсек НАТО відповів, чого очікувати Україні від саміту Альянсу

Генсек НАТО відповів, чого очікувати Україні від саміту Альянсу
Джерело:  online.ua

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час брифінгу у Брюсселі повідомив, що лідери країн-членів Альянсу на саміті у Брюсселі підтвердять свою прихильність політиці відкритих дверей та підтвердять євроатлантичні прагнення України.

Джерело: сайт НАТО

Столтенберг зізнався, чого очікувати Україні від саміту НАТО

"Я очікую, що лідери НАТО підтвердять політику відкритих дверей. Саміт продемонструє підтримку НАТО для Грузії та України та їхніх євроатлантичних прагнень. Фокус робиться на реформах, і ми продовжимо допомагати їм у впровадженні цих реформ", - наголосив генсек НАТО.

За словами Єнса Столтенберга, Україна та Грузія - два дуже цінних партнери, яким Альянс надає політичну і практичну підтримку.

"Важливо продовжувати зміцнення цього партнерства, не в останню чергу через те, що ці партнери стали об’єктом російської агресії", - підкреслив очільник НАТО.

Окрім того, Єнс Столтенберг звернув увагу на те, що лідери обговорять під час саміту "вплив на безпеку підйому Китаю і агресивної поведінки Росії, а також підтримку наших партнерів України і Грузії".

Не можна також не згадати про те, що глава МЗС Польщі Збігнев Рау розніс вщент рішення керівництва НАТО не запрошувати Україну на саміт лідерів країн Альянсу у Брюсселі.

"Приймаючи саміт НАТО у Варшаві у 2016 році, ми прагнули, щоб Україна - жертва російської агресії - була спеціальним гостем. Цього разу запрошення не отримав президент України. Кілька днів тому, намагаючись врятувати ситуацію, президент Байден запросив президента Зеленського до Вашингтона. Однак це відбудеться після зустрічі з Путіним. Тим часом порядок повинен бути протилежним і бути елементом продуманої політики, а не "операцією збереження обличчя" - підкреслив Збігнев Рау.

Як уже згадувалося раніше, саміт НАТО відбудеться 14 червня у Брюсселі, однак Україну на нього не запрошували.

Представники блоку пояснили це тим, що зустріч не передбачає участі країн-партнерів, саме тому не запрошували представників України або Грузії.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Поплічниця Путіна таємно приїздить в Україну — інсайдери

Путін
Джерело:  online.ua

Американська журналістка Кеті Лівінгстон заявила, що у лютому 2025 року в Україну приїжджала Наталія Дмитрієва. Що важливо розуміти, це сестра головного переговірника диктатора Володимира Путіна — Кирила Дмитрієва.

Головні тези:

  • Наталя і її мати Тамара Шевченко раніше мали українські паспорти.
  • Родина Дмитрієвих може володіти більшою кількістю активів у Європі та Україні, ніж було відомо раніше.

Що відомо про візити поплічниці Путіна в Україну

Наталія Дмитрієва, сестра головного переговірника Кремля Кирила Дмитрієва, їздила в Україну в лютому 2025 року — за американським паспортом, підтвердили мені численні інсайдери, — повідомила Кеті Лівінгстон.

Згідно з його даними, Дмитрієва в'їхала в Україну 8 лютого і виїхала 12 лютого.

Що важливо розуміти, її візити відбулися за кілька днів до того, як у Саудівській Аравії мали відбутися переговори між Росією і США щодо потенційного врегулювання ситуації в Україні.

Як стверджує один з інсайдерів журналістів, сестра Дмитрієва вже виїжджала з України до США на початку 2022 року разом зі своєю мамою Це сталося після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Діяльність Наталії під час перебування в Україні або мета її поїздки туди невідомі, — наголосила Лівінгстон.

Раніше Наталя і її мати Тамара Шевченко мали українські паспорти, протягом останніх кількох років вони приїжджали в Україну за американськими паспортами.

Незрозуміло, звідки у Наталії і Тамари американські паспорти і чи проживають вони зараз у США, — повідомила журналістка.

Цілком ймовірно, що родина Дмитрієвих може володіти більшою кількістю активів у Європі та Україні, ніж вважалося досі.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

"Сезон кліщів" в Україні. Хто в зоні ризику

Що важливо знати про кліщів
Джерело:  МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я попереджає, що в Україні розпочався так званий "сезон кліщів". На цьому тлі команда відомства озвучила кілька важливих порад та пояснила, яка у кліщів “улюблена” група крові.

Головні тези:

  • Найчастіше кліщі проявляють інтерес до другої групи крові – А (II). 
  • Найменший інтерес кліщі виявляли до крові третьої групи – В (III).

Що важливо знати про кліщів

У МОЗ звертають увагу на те, що сезон активності кліщів триватиме майже до кінця осені.

Загалом існує два небезпечних пік їхньої активності — травень-червень, а також — вересень-жовтень.

“Зловити” кліща можна не лише в лісі, а й на міських газонах, у парках чи навіть на власному подвір’ї. Попри поширений міф, вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею — проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Способи вберегтися від укусу кліща:

  1. Утримайтеся від прогулянок лісом. Пам’ятайте передусім про мінну небезпеку.

  2. Завжди тримайтеся ближче до центру стежок та не заходьте у траву обабіч.

  3. Якщо плануєте гуляти там, де росте трава, подбайте про безпечний одяг: щільно прилягає до тіла, світлий із довгими рукавами та штанинами. Бажано також знехтувати стилем і заправити штани у шкарпетки.

  4. Не сидіть та не лежіть на траві.

  5. Оберіть і застосовуйте репеленти — засоби, що відлякують комах.

  6. Кожні дві години прогулянки оглядайте себе та своїх близьких.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?