ГУР показало військовим аташе фільм про героїчне звільнення Зміїного
Категорія
Україна
Дата публікації

ГУР показало військовим аташе фільм про героїчне звільнення Зміїного

ГУР показало військовим аташе фільм про героїчне звільнення Зміїного
Джерело:  online.ua

Воєнна розвідка презентувала членам Київської асоціації військових аташе та дипломатів країн-партнерів документальний фільм «Битва за острів Зміїний. Море» з трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі».

Джерело: ГУР

Військовим аташе показали фільм Битва за острів Зміїний. Море

Захід відбувся 7 липня у Національному військово-історичному музеї Міністерства оборони України і був присвячений першій річниці з дня встановлення українських прапорів на острові Зміїний, який було звільнено від російських окупантів після операції Сил оборони та безпеки України.

Заступник міністра оборони України з євроінтеграції Андрій Шевченко подякував дипломатам країн-партнерів і підкреслив важливість встановлення контролю над Зміїним для часткового розблокування українських портів у рамках Чорноморської зернової ініціативи.

Автор фільму «Битва за острів Зміїний. Море» і всього проєкту трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» колишній журналіст, а нині майор ЗСУ Артем Шевченко подякував за підтримку проєкту Міністерство культури та інформполітики та ГУР МО.

Цей фільм про нашу першу, але вірю не останню перемогу над ворогом на морі, - сказав він.

Фото: gur.gov.ua

Що відомо про трилогію Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі

Трилогія «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» створена за підтримки Міністерства культури та інформполітики спільно з Головним управлінням розвідки міністерства оборони України.

У документальній стрічці "Море. Битва за острів Зміїний" має унікальні кадри висадки українського спецназу на окупований російськими військами острів та його штурм.

Спершу українські військові знищили всю техніку, яку росіяни встигли завезти на острів. А 8 травня 2022 року розпочалася десантна операція.

Невдовзі англомовні версії документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» будуть доступні для перегляду міжнародною аудиторією на одній з провідних українських стрімінгових платформ.

Читайте також:

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?