Іранський флот отримав небезпечні далекобійні ракети — Reuters
Категорія
Світ
Дата публікації

Іранський флот отримав небезпечні далекобійні ракети — Reuters

Ракета
Джерело:  Reuters

Військово-морський флот Ірану отримав крилаті ракети з дальністю польоту 1000 км, а також розвідувальні гелікоптери.

Що відомо про отримані Іраном ракети

Глава ВМС Ірану Шахрама Ірані зазначив, що крилата ракета Talaeiyeh має дальність польоту понад 1000 км і є "розумною" ракетою, яка може змінювати цілі в середині місії".

Він також додав, що розвідувальні гелікоптери, безпілотники та морські крилаті ракети були серед нових видів озброєння, доданих до арсеналу ВМС. За його словами, "все це обладнання було розроблено і вироблено іранською військовою промисловістю".

Агентство зазначає, що хоча західні військові аналітики стверджують, що Іран іноді перебільшує свої можливості, ракети та безпілотники іранського виробництва є ключовим елементом військової техніки Тегерана.

Атака іранського безпілотника на танкер в Індійському океані

У суботу, 23 грудня, випущений з території Ірану безпілотник атакував танкер CHEM PLUTO під прапором Ліберії в Індійському океані, що перевозив хімікати. На борту спалахнула пожежа, яку оперативно загасили. Обійшлося без жертв.

У Пентагоні підтвердили інцидент і зазначили, що це вже сьома атака Ірану на комерційне судноплавство з 2021 року.

Удар в Індійському океані був нанесений на тлі того, що підтримувані Іраном повстанці-хусити в Ємені за останні чотири тижні здійснили понад 100 нападів на десяток комерційних і торгових суден, що прямували через Червоне море.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія готова відмовитися від російської нафти після погроз Трампа

танкер
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися інформаційній агенції Bloomberg, державні індійські нафтопереробні компанії Bharat Petroleum Corp. і Hindustan Petroleum Corp почали поспіхом шукати альтернативних постачальників нафти замість країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Потенційні вторинні санкції проти країн, що купують російську нафту, можуть суттєво підкосити економіку Росії.
  • Російські поставки стали важливим джерелом імпорту нафти для Індії, проте ситуація може різко змінитися уже незабаром.

Трампу вдалося налякати Індію

Згідно з даними журналістів, Індія поквапом шукає альтернативні джерела нафти в регіонах Близького Сходу, Північного моря та Середземномор'я.

Влада країни ухвалила таке рішення після гучних погроз американського лідера Дональда Трампа у бік країни-агресорки Росії.

Як відомо, очільник Білого дому нещодавно офіційно підтвердив, що готовий запровадити потужні вторинні санкцій проти країн, що купують російську нафту, якщо Москва не погодиться на перемир'я в Україні.

Після слів президента США ф'ючерси на нафту зросли, зокрема американський сорт West Texas Intermediate подорожчав на 3,1%.

Що важливо розуміти, Індія до 2022 року майже не купувала російську нафту, але після початку війни стала другим за величиною імпортером після Китаю.

Минулого року російські поставки забезпечили майже 40% її імпорту, переважно нафтою Urals із західних портів.

Дешеві російські ресурси дозволили Індії скоротити закупівлі з Близького Сходу та Африки.

Категорія
Світ
Дата публікації

Країни Балтії бояться припинення вогню Росії проти України

Країни Балтії не вірять, що Росія зупиниться
Джерело:  Financial Times

На переконання міністрів оборони країн Балтії, припинення вогню на українському фронті різко збільшить загрозу безпеці їхньому регіону з боку країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Існує висока ймовірність того, що Росія збільшить військовий потенціал після припинення вогню на українському фронті.
  • Кремль вже має плани щодо посилення військової присутності вздовж кордонів країн Балтії.

Країни Балтії не вірять, що Росія зупиниться

Естонія, Латвія і Литва переконані в тому, що російський диктатор Володимир Путін не зупиниться на Україні після того, як адміністрація Трампа укладе угоду про припинення вогню.

Як стало відомо нещодавно, Кремль уже розпланував збільшення військового виробництва та додаткових військ уздовж кордонів країн Балтії.

З заявою з цього приводу уже виступив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Ми всі розуміємо, що коли війна в Україні буде зупинена, Росія дуже швидко перерозподілить свої сили. Це означає, що рівень загрози також значно зросте дуже швидко, — заявив він.

З ідентичною заявою з цього приводу також виступив глава Міноборони Литви Довіле Шакалієне.

За її словами, країна-агресорка використає час після припинення вогню, щоб прискорити нарощування свого військового потенціалу.

У них вже є величезна, навчена в боях армія, яка стане ще більшою, — заявила Довіле Шакалієне.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?