Команда Байдена вводить нові потужні санкції проти РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

Команда Байдена вводить нові потужні санкції проти РФ

Команда Байдена вводить нові потужні санкції проти РФ
Джерело:  online.ua

10 липня офіційно стало відомо, що Міністерство торгівлі США запровадило нові потужні санкції проти 34 компаній з Росії, Китаю, Ірану та інших країн, діяльність яких, за словами урядів США, суперечить національним інтересам Вашингтона. 

Джерело:  Радіо СвободаDW

Що відомо про нові санкції США проти РФ

"У переліку серед інших вказані російські компанії з поставки електронних компонентів "Тесон", "Трейд Компонент" і група "Радиант". У "чорний" список потрапив і гендиректор "Тесон" Дмитро Кравченко та співзасновники цієї компанії Маргарита Кузнєцова та Андрій Кузнєцов. Згідно з документом, вони опинилися під санкціями США через купівлю американських електронних компонентів у військових цілях, кінцевим отримувачем яких вказаний "Казанский вертолетный завод-ремонт, сервис". Цей завод знаходиться у санкційному списку США ще з грудня 2020 року поруч з кількома іншими компаніями авіапрому Росії", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, наголошується, що під санкційний удар також потрапили 14 компаній з КНР за причетність до переслідувань уйгурів та представників інших мусульманських меншин у китайській провінції Синьцзян.

Також вказано, що китайські компанії, причетні до порушень прав людини, потрапляють до "чорного списку" в Штатах вже не вперше.

Як стверджує міністерка торгівлі США Джин Раймондо, її команда й надалі вживатиме рішучих і жорстких заходів щодо підприємств, діяльність яких сприяє порушенням прав людини.

"Ми продовжуватимемо активно застосовувати експортний контроль для притягнення до відповідальності урядів, компаній та приватних осіб за спроби отримати доступ до товарів американського походження для підривної діяльності у таких країнах, як Китай, Іран та Росія", - наголосила американська чиновниця.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Що насправді відбувається у Кураховому — заява "Хортиці"

ЗСУ
Джерело:  Суспільне

Станом на 11 січня Сили оборони України досі утримують позиції й нищать російських загарбників в межах міста Курахове, що знаходиться у Донецькій області.

Головні тези:

  • Мережею шириться інформація про захоплення росіянами Курахового, однак вона неправдива.
  • Сили оборони України утримають позиції на ТЕС в межах міста.
  • Ситуація у місті наразі дійсно складна.

Росіяни не змогли повністю окупувати Курахове

З заявою з цього приводу виступив речник оперативно-стратегічного угрупування військ "Хортиця" Віктор Трегубов.

Він вирішив прокоментувати новини про нібито повне захоплення міста російськими загарбниками.

Трегубов наголосив, що це фейк, який поширили чимало українських медіа.

За моєю інформацією, там в районі Курахового йдуть бої. Зокрема, українські позиції тримаються на ТЕС, що входить в місто Курахове, тому казати про те, що російські війська взяли місто повністю, ми зараз не можемо. Хоча, звісно, там більша частина міста просто знесена в щебінь. Це треба визнати, — повідомив речник.

За його словами, українські захисники не покинули Курахове та все ще зберігають позиції в межах міста.

Попри це, ситуація станом на сьогодні дійсно складна.

Що відомо про ситуацію на фронті 10-11 січня

Генштаб ЗСУ звертає увагу на те, що протягом минулої доби відбулося 213 бойових зіткнень між російськими окупантами та українськими захисниками.

10 січня армія РФ завдала по позиціях бійців ЗСУ та населених пунктах 17 авіаударів, скинувши 39 КАБ.

Ба більше, ворог здійснив понад чотири тисячі обстрілів, зокрема 218 — із реактивних систем залпового вогню та залучив для ураження 1942 дрони-камікадзе.

Агресор завдавав авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Велика Новосілка, Бурлацьке Донецької області; П'ятихатки, Веселянка, Приморське, Степногірськ, Малокатеринівка, Новояковлівка Запорізької області.

Протягом минулої доби ракетні війська та артилерія ЗСУ уразили два пункти управління, два засоби протиповітряної оборони, два склади з боєприпасами, десять районів зосередження особового складу, дві станції радіоелектронної боротьби армії РФ.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Росія може втратити до 20% експорту нафти

експорт нафти
Джерело:  online.ua

На тлі нових потужних американських санкцій проти країна-агресорка РФ може втратити до 20% експорту нафти.

Головні тези:

  • Під удар американських санкцій потраплять нафтовий та газовий сектори РФ.
  • Прогнози економістів вказують на скорочення виручки країни-агресорки та проблеми зі зростанням дисконтів на нафту та нафтопродукти.
  • Джон Кірбі наголосив, що санкції створюють тиск на російську економіку, що змусить Кремль робити важкий вибір.

Росія вже оцінює майбутні наслідки санкцій США

Згідно з прогнозами російських економістів, зупинка їхніх заводів через останні санкції США не сильно вплине на світові ринки, однак суттєво скоротить виручку країни-агресорки.

Цього разу під удар Вашингтона потраплять нафтовий та газовий сектор РФ.

Як уже згадувалося раніше, до санкційного списку потрапили кілька десятків структур "Газпром нефти" і "Сургутнефтегаза".

На "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз" в останні місяці припадало до 20% російського експорту нафти. "Сургутнефтегаз" щомісяця відвантажував близько 1,9-2,2 млн тонн, "Газпром нефть" — 1,6-1,8 млн тонн.

На переконання російських економістів, Москві потрібно готуватися до проблем зі зростанням дисконтів на нафту і нафтопродукти, збільшенням ставок фрахту через дефіцит «чистих» танкерів, а також із проведенням оплати.

Який прогноз озвучили в США

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі попередив, що на тлі нових американських санкцій офіційна Москва буде змушена робити важкий вибір та втрачати мільярди доларів щомісяця.

За його словами, обмеження створюють значний тиск на російську економіку, це дедалі більше змушуватиме російське керівництво робити важкий вибір.

Джон Кірбі також додав, що введені минулою осінню санкції проти російських банків із міжнародними зв’язками, включно із "Газпромбанком" стали потужним ударом по енергетичному сектору Росії.

Ми вважаємо, це має посилити тиск (на Росію) і сприяти і без того похмурим економічним прогнозам на 2025 рік та надалі для пана Путіна та його економіки воєнного часу, — зазначив Джон Кірбі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?