Командир Полку Каліновського вперше розкрив чисельність білоруського підрозділу ЗСУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Командир Полку Каліновського вперше розкрив чисельність білоруського підрозділу ЗСУ

Полк імені Кастуся Каліновського
Джерело:  online.ua

У березні 2022 року з членів тактичної групи “Білорусь”, учасників “Білого легіону”, “Молодого фронту” й інших добровольців уперше було сформовано Полк імені Кастуся Каліновського. Командир Полку Денис Прохоров на позивний “Кит” у інтерв’ю online.ua розповів, що його чисельність сягає майже 5 тисяч бійців.

Що важливо знати про Полк імені Кастуся Каліновського

Полк, який очолює “Кит”, вирішили назвати на честь Кастуся Каліновського — одного з лідерів Січневого повстання білорусів, поляків, литовців та українців проти Російської імперії у 1863 році, національного героя Білорусі.

Протягом двох років повномасштабної війни воїни батальйону встигли набратися бойового досвіду.

Як зазначає Денис Прохоров, станом на сьогодні це професійні військові, які знають, як максимально якісно виконати свою роботу.

Зі звичайних цивільних вони змогли перетворитися на справжніх воїнів.

Полк Калиновського складається переважно з білорусів та налічує трохи менше 5 тисяч бійців. Крім цього, у підрозділі імені Костюшка, що у складі Полку, є добровольці зі всього світу — поляки, канадці та французи.

Денис “Кит” Прохоров

Денис “Кит” Прохоров

Командир Полку імені Кастуся Каліновського

Чому тисячі білорусів вирішили воювати за Україну

За словами Денис Прохорова, він та його бійці вирішили стати на захист України після нападу РФ, оскільки знають, що у нас спільний ворог.

Ба більше, вони усвідомлюють, що російська імперія сама по собі нікуди не дінеться й РФ ніколи не зупиниться на півдорозі.

Від того, як швидко ми впораємося з ворогом, залежить те, як швидко білоруси зможуть повернутися на свою батьківщину. У нас є гасло: “Ми звільняємо Білорусь через визволення України”, — наголошує Командир Полку Каліновського.

Категорія
Україна
Дата публікації

Росія атакувала Харків шахедами — є постраждалі

Олег Синєгубов / Харківська ОВА
дрони

Ввечері 29 березня у Харкові пролунали декілька звуків вибухів. Ворог атакує місто шахедами.

Головні тези:

  • Росія здійснила атаку на Харків шахедами, в результаті чого є постраждалі.
  • Мер Харкова Ігор Терехов підтвердив інцидент та повідомив про низку вибухів у місті.
  • Наразі відомо про двох постраждалих внаслідок атаки БПЛА типу «Шахед» по Шевченківському району Харкова.

Росія атакувала Харків шахедами: що відомо

Про це повідомляє мер Харкова Ігор Терехов.

У центрі Харкова вибух. Удар "Шахедом, — йшлося у повідомленні о 20:45.

Через декілька хвилин Терехов поінформував про ще як мінімум два вибухи.

Пізніше начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що внаслідок російської атаки є постраждалі.

Окупанти завдали низки ударів, попередньо БПЛА типу «Шахед», по Шевченківському району Харкова. На цю хвилину — двоє постраждалих. Служби виїхали на місця влучання.

Ще один удар окупанти завдали по Холодногірському району Харкова.

На щастя, без постраждалих. Профільні служби виїхали на місце влучання.

Категорія
Світ
Дата публікації

США припинили фінансування програми розшуку викрадених Росією українських дітей — Рубіо

U.S.Department of a Treasury
Рубіо

Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо заявив, що програму з пошуку дітей, незаконно вивезених з України Росією, не поновлено.

Головні тези:

  • США призупинили фінансування програми розшуку українських дітей, викрадених Росією, що створює загрозу втрати даних про зниклих дітей.
  • Державний секретар Марко Рубіо спростував інформацію про тимчасове скасування рішення припинити ініціативу Conflict Observatory, а отже програма залишається неактивною.
  • США розпочали дослідження російських воєнних злочинів, в тому числі примусову депортацію українських дітей та атаки на цивільну інфраструктуру України.

США призупинили розслідування масових викрадень українських дітей Росією

Про це йшлося на пресконференції посадовця 28 березня.

У середині березня газета The Washington Post писала, що адміністрація президента США Дональда Трампа припинила ініціативу Conflict Observatory, яка відстежувала масову депортацію українських дітей. Її фінансував уряд США та очолювала Гуманітарна дослідницька лабораторія Єльського університету.

Медіа також писали про ризик видалення всіх даних про зниклих дітей. Відповідальна за це компанія Quiet Professionals вирішила не видаляти базу даних обсерваторії, говорили джерела WP.

Днями The Washington Post повідомило, що американська сторона тимчасово скасувала своє рішення припинити ініціативу Conflict Observatory. За даними газети, вона може працювати ще шість тижнів, перш ніж завершить передачу своїх даних Європолу.

Марко Рубіо спростував цю інформацію. Він стверджує, що рішення призупинити ініціативу не скасовували.

Програма не відновлена і не фінансується. Вона була частиною скорочень, які ми застосували. Але ми забезпечили безпеку даних і гарантували, що вони у нас є і можуть бути передані будь-яким відповідним органам. Ми зможемо повідомити про це [рішення] наступного тижня.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

США почали досліджувати російські воєнні злочини у травні 2022 року. Фахівці підготували 13 публічних звітів про агресію РФ в Україні, а також шість обвинувальних актів МКС проти російських посадовців, включно з Путіним.

Міжнародний кримінальний суд — єдиний у світі, що має право та юрисдикцію переслідувати голів держав за найтяжчі злочини. МКС розслідує примусову депортацію українських дітей та атаки росіян на цивільну інфраструктуру.

17 березня 2023 року він видав ордери на арешт Путіна, уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у тому, що вони керували депортацією українських дітей до Росії — це воєнний злочин.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?