Майже 30 друзів Зеленського і "Кварталу" отримали держпосади – ЗМІ
Категорія
Політика
Дата публікації

Майже 30 друзів Зеленського і "Кварталу" отримали держпосади – ЗМІ

Майже 30 друзів Зеленського і "Кварталу" отримали держпосади – ЗМІ
Джерело:  online.ua

За період президентства Володимира Зеленського держпосади в управлінському секторі вищих органів влади отримали близько 30 людей, які так чи інакше причетні до студії “Квартал 95” або самого глави держави. Про це свідчать дані нещодавнього розслідування українських журналістів. Йдеться, зокрема, про заступника керівника офісу “Укрзалізниці” Олександра Вігліано, державну уповноважену Антимонопольного комітету Ірину Копайгору, Анну Кучук, яка очолила апарат глави СБУ.

Джерело: Bihus.Info.

Заступником керівника проектного офісу “Укрзалізниці” став Олександр Вігліано, який до перемоги Зеленського на виборах працював архітектором та, за інформацією журналістів, ніяк не був пов’язаний із залізницею. З адміністрацією глави держави пов'язаний не стільки сам Вігліано, скільки його дружина, яка на початку 2019-го зробила внесок завбільшки з 700 тисяч гривень на рахунок тоді ще кандидата Зеленського. За даними джерел журналістів, цьогорічна щомісячний зарплата Вігліано становила понад 200 тисяч гривень.

Батько чиновниці з Антимонопольного комітету був викладачем Зеленського

Також двох “своїх” людей Володимир Зеленський призначив в Антимонопольний комітет. У вересні 2019-го сюди на посаду державної уповноваженої було призначено Ірину Копайгору. Раніше вона була викладачкою на кафедрі правового регулювання економіки Криворізького економічного інституту. Батько Копайгори колись був викладачем самого Зеленського.

В цьому ж комітеті у вересні посаду зайняла Ольга Піщанська, яка раніше працювала у великих приватних компаніях. У межах бізненспівпраці вона налагоджувала контакти з компаніями олігарха Ріната Ахметова. Згідно з результатами журналістського розслідуван, сестра Ольги Піщанської Світлана – керівниця компанії, на яку записано італійську віллу родини Зеленських. Вона, як і попередня чиновники, також вносила немалу суму у якості допомоги кандидату в президенти, йдеться про 300 тисяч гривень.

Кар’єру в Службі безпеки України зуміла збудувати і Анна Кучук. Вперше про її родину в медіа заговорили на початку 2019-го, коли чоловік Анни Дмитро передав кандидату Володимиру Зеленському 368 000 гривень пожертви. Гроші родина, за словами Анни, збирала на нове житло, але вирішила “інвестувати у зміни в країні”. Анна Кучук на той момент працювала операціоністкою в банку “Глобус”, де тоді були відкриті рахунки Володимира Зеленського, а в подальшому – партії “Слуга народу”.

Новообрані "слуги" склали присягу в Раді

Також сьогодні стало відомо, що новообрані народні депутати від "Слуги народу" Сергій Козир, Віталій Войцехівський та Сергій Кострійчук склали присягу.

Нагадаємо, Козир та Войцеховський виграли проміжні вибори 31 жовтня 2021 року округах № 184 (Херсонщина) та № 197 (Черкащина). А Кострійчук зайняв депутатське місце в Раді, яке звільнилися після обрання Ірини Верещук міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

КНДР втратила вже 4 тис солдатів під час війни проти України — Зеленський

КНДР втратила вже 4 тис солдатів під час війни проти України — Зеленський

На 25-му засіданні Контактної групи з питань оборони України, яке відбулося на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині, президент України Володимир Зеленський заявив, що втрати північнокорейських військових, які воюють на боці РФ, становлять 4 тис осіб. Це включно з пораненими й загиблими.

Втрати військових КНДР, які воюють проти України продовжують зростати

Путін не просто продовжує вкладати ресурси в агресію. Він подвоює ці інвестиції. Для продовження війни він навіть почав наймати солдатів із Північної Кореї.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Володимир Зеленський зазначив, що Північна Корея використовує цю війну як майданчик для вивчення сучасних методів ведення бойових дій. Водночас за словами президента, влада КНДР не цінує життя своїх військових.

На сьогодні вони втратили 4 тисячі осіб, — підкреслив Володимир Зеленський під час свого виступу на засіданні.

Солдати КНДР стали для Росії розхідним матеріалом

З заявою з цього приводу виступив представник Білого дому Джон Кірбі.

За його словами, російський та північнокорейський диктатори — Володимир Путін та Кім Чен Ин — розглядають солдатів КНДР як "розхідний матеріал" та віддають їм накази про "безнадійні атаки на українську оборону".

Кірбі звертає увагу на те, що ці військові "зазомбовані" та наполягають на атаках навіть тоді, коли зрозуміло, що вони марні.

Ми також маємо повідомлення про те, що північнокорейські солдати накладають на себе руки, а не здаються в полон українським силам, ймовірно, через страх репресій проти їхніх сімей у Північній Кореї у випадку, якщо вони потраплять у полон, — заявив Джон Кірбі.

За його словами, попри всі речі, які російські військові дають цим військовим — "чи то гвинтівки, боєприпаси, артилерію, рюкзаки, що б вони там не робили", — Джон Кірбі плекає надію, що вони дають цим командирам велику кількість мішків для трупів, тому що "вони точно знадобляться".

Категорія
Україна
Дата публікації

РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб на ТОТ України

ГУР
РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб на ТОТ України

З 1 жовтня до 31 грудня 2024 року російська окупаційна влада провела примусовий призов на строкову службу серед жителів тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей

Головні тези:

  • РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб із тимчасово окупованих територій України.
  • Російська влада змушує українців ставати на військовий облік під загрозою звільнення з роботи.
  • Порушення міжнародного гуманітарного права у примусовій мобілізації російською окупаційною владою.
  • Розвідка Британії зазначає про розширену програму погашення кредитів для російських військовослужбовців.
  • Фінансові стимули, які надаються російським контрактникам, спрямовані на компенсацію втрат російської армії та залучення нових бійців.

Росія примушує жителів окупованих територій до служби в армії

Як повідомляє ГУР, за цей період на строкову службу було примусово призвано близько 300 осіб. Ворог змушує українців віком до 60 років ставати на так званий "військовий облік".

У разі відмови росіяни погрожують звільненням з роботи та подальшими обмеженнями у працевлаштуванні.

Окрім строкової служби, окупаційна адміністрація намагається залучити місцевих жителів до контрактної служби у збройних силах Російської Федерації. Наприклад, у Луганській області обіцяють виплату 2,5 млн рублів за підписання контракту.

Українська розвідка наголошує, що такі дії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, яке забороняє мобілізацію жителів окупованих територій до армії країни-окупанта. Примусова мобілізація також порушує базові права людини.

Що відомо про нові мобілізаційні схеми росіян

Як зазначає розвідка Британії, списання боргів стане частиною розширеної програми "Канікули з погашення кредитів для російських військовослужбовців". Пільги поширюватимуться на кредити до 10 мільйонів рублів (близько 94 400 доларів), а також можуть стосуватися дружин контрактників.

За даними "Медіазони", з жовтня 2022 року росіяни подали 411 тисяч заявок на погашення іпотеки та особистих кредитів.

Розвідка зазначає, що ці фінансові стимули спрямовані на залучення нових контрактників для компенсації втрат російської армії.

За оцінками британської розвідки, наразі кількість загиблих і поранених серед російських військових досягла 760 тисяч осіб, а середній рівень втрат у листопаді 2024 року становив 1523 особи на день.

Ці заходи також покликані уникнути нової хвилі мобілізації, яка, на думку російської влади, знижує суспільну підтримку війни та провокує масову еміграцію.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?