Мережу підкорив мандрівник, який залишає гроші по всьому світу
Категорія
Світ
Дата публікації

Мережу підкорив мандрівник, який залишає гроші по всьому світу

Мандрівник
Джерело:  online.ua

У мережі стрімко набирає популярність мандрівник на прізвисько "Vagamundo", який подорожує світом та залишає гроші на допомогу місцевим жителям у різних місцях. 

Головні тези:

  • Мандрівник на прізвисько “Vagamundo” подорожує світом та залишає гроші для підтримки місцевих жителів.
  • Він знімає відео своїх подорожей та моментів, де залишає гроші, що викликає пожвавлення у соцмережах.
  • “Vagamundo” набирає популярність на платформі Tik-Tok з близько 70 тис підписників та сотнями тисяч переглядів.
  • Місцеві жителі реагують на його ініціативу з великою цікавістю та вдячністю за допомогу.
  • Залишаючи гроші у різних місцях по всьому світу, “Vagamundo” створює позитивний вплив та допомагає тим, кому це дійсно потрібно.

Що відомо про мандрівника, який залишає гроші по всьому світу

За словами самого "Vagamundo", він хоче підтримати місцевих жителів з тих місць, у яких він встиг побувати.

Він знімає відео про власні подорожі, а також те, де і як залишає гроші.

У соцмережі Tik-Tok "Vagamundo" вже має близько 70 тис підписників. Його відео збирають сотні тисяч переглядів.

В одному з роликів Vagamundo показав, як кладе пачку грошей, загорнуту в пакет, на клумбі в Центральному парку столиці Гондурасу — Тегусігальпі, прикриваючи її каменем. В інших відео видно, як він ховає гроші в тріщинах стін і під камінням на тротуарах.

Як реагують на мандрівника у соцмережах

Така ініціатива викликала пожвавлення серед містян.

  • "Я взяв таксі прямо до парку, але хтось встиг раніше за мене",

  • "Я увімкнув камеру, і в цей момент хтось уже знайшов гроші",

  • "Будь ласка, дайте мені знати наступного разу, щоб я могла бути напоготові",

  • "Я знайшов гроші о 1:47 ночі, бувши без грошей і голодним".

Категорія
Технології
Дата публікації

Використання ШІ знищує навички критичного мислення — дослідження Microsoft

ШІ
Джерело:  Блог Microsoft

Дослідники з Microsoft і Університету Карнегі-Меллона попереджають, що чим більше ви використовуєте штучний інтелект, тим більше погіршуються ваші когнітивні здібності. При цьому сама корпорація займається розробкою ШІ й постачає його у вигляді чат-бота Copilot, інтегруючи в усі можливі продукти.

Головні тези:

  • Використання штучного інтелекту призводить до знищення навичок критичного мислення у працівників, застосовуючи відповідні інструменти на робочому місці.
  • Підвищена впевненість у здатності ШІ виконати завдання призводить до меншої самостійності та контролю з боку людини, що може вплинути на результативність.
  • Користувачі, які мають доступ до генеративних інструментів ШІ, приймають менш різноманітні результати, що може свідчити про погіршення їх критичного мислення.

Використання ШІ знищує навички критичного мислення

Одного дня штучний інтелект може стати настільки хорошим у виконанні завдань, а ми настільки залежними від його допомоги, що наші власні здібності атрофуються.

Про це попереджає звіт, у якому йдеться, що чим більше люди покладаються на інструменти ШІ, тим менш критично вони мислять. Це ускладнює використання навичок, коли вони потрібні, а ШІ нема під рукою, повідомляє Microsoft.

Дослідники опитали 319 працівників, чия робота пов'язана з обробкою даних або інформації. Їх попросили розповісти про те, як вони використовують інструменти генеративного ШІ на робочому місці, зокрема про конкретні завдання, до яких застосовувався ШІ, та про те, наскільки вони були впевнені у здатності штучного інтелекту виконати цю роботу.

Крім того, респонденти повинні були оцінити його фактичний результат і подумати над тим, наскільки вони були впевнені у власній здатності виконати те ж саме завдання без допомоги штучного інтелекту.

У ході дослідження було виявлено закономірність: чим більше працівник був упевнений у здатності штучного інтелекту виконати завдання, тим частіше він відчував, що "відпускає руки від керма", або простіше кажучи перестає контролювати ситуацію, віддаючи її повністю на розсуд алгоритму.

  • Учасники демонстрували "потенціал надмірної довіри до технології без належної перевірки". Дослідження показало, що це особливо актуально для завдань з низьким рівнем важливості, у яких люди, як правило, менш критичні.

  • Разом із тим дослідники кажуть, що людині навпаки властиво "розплющувати очі перед простим завданням". Це означає, що навіть у такій роботі ми почали здавати позиції та деградувати, що викликає занепокоєння щодо "довгострокової залежності та зменшення самостійності у розв'язанні проблем".

  • Чим менше працівники були впевнені у здатності ШІ виконати поставлене завдання, тим більше вони використовували свої навички критичного мислення. Своєю чергою, вони, як правило, повідомляли про більшу впевненість у своїй здатності оцінювати результати роботи штучного інтелекту та вдосконалювати їх самостійно.

  • Ще один важливий висновок дослідження: користувачі, які мали доступ до генеративних інструментів ШІ, як правило, отримували "менш різноманітний набір результатів для одного й того ж завдання" порівняно з тими, хто не мав такого доступу. Дослідники пишуть, що брак різноманітних результатів можна інтерпретувати як "погіршення критичного мислення" працівників.

Дослідження не заперечує ідею про те, що існують ситуації, в яких інструменти штучного інтелекту можуть підвищити ефективність, але воно підіймає тривожні прапорці про ціну цих переваг.

Покладаючись на ШІ, працівники починають втрачати "м'язову пам'ять", яку вони розвинули, виконуючи певні завдання самостійно. Вони починають віддавати на аутсорсинг не лише саму роботу, а й своє критичне ставлення до неї, припускаючи, що машина з нею впорається без помилок.

Тож якщо ви боїтеся, що вас замінить штучний інтелект, але при цьому використовуєте його у своїй роботі без належної перевірки результатів і доповнення його роботи власними силами, то ви просто створюєте так зване пророцтво, що самоздійснюється.

Категорія
Україна
Дата публікації

Між ЗСУ та армією РФ відбулося 80 бойових зіткнень від початку доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Сили оборони України стримують наступ російських окупантів. Терористи продовжують вбивати українців, руйнувати українські міста і села ракетними, авіаційними та артилерійськими ударами. На цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 80.

Головні тези:

  • На фронті відбулося 80 бойових зіткнень між Збройними силами України та армією Російської Федерації.
  • Російські терористи продовжують підступно атакувати позиції українських військових, використовуючи ракетні, авіаційні та артилерійські удари.
  • Українські захисники відбили 80 атак ворога.

Актуальна ситуація на фронті 17 лютого

Оперативна інформація станом на 16.00 17.02.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

Сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Лісківщина Чернігівської області; Велика Писарівка, Старикове, Шалигине, Олександрівка, Прогрес, Зарічне, Бачівськ та Великий Прикіл Сумської області.

  • На Харківському напрямку противник атакував позиції наших підрозділів поблизу Вовчанська, отримав відсіч. Некерованими авіаракетами ворог бив по Ветеринарному та Охримівці.

  • На Куп’янському напрямку російські окупанти здійснили чотири атаки поблизу Петропавлівки, Глушківки, Загризового та в напрямку Новоосинового. Два боєзіткнення тривають до цього часу.

  • На Лиманському напрямку за сьогодні загарбницька армія здійснила шість атак на позиції українців поблизу Греківки, Зарічного та Ямполівки. Два боєзіткнення тривають дотепер.

  • На Краматорському напрямку ворог намагається просуватися вперед в районі Часового Яру та Васюківки, одну з трьох атак підрозділи Сил оборони відбили, бої продовжуються.

  • На Торецькому напрямку ворог намагається вклинитися в нашу оборону в районі Торецька, дві атаки тривають, три штурми загарбників наші захисники вже відбили.

  • На Покровському напрямку з початку доби російські загарбники здійснили 33 спроби потіснити наших воїнів із займаних позицій в районах Миролюбівки, Єлизаветівки, Променя, Лисівки, Новоукраїнки, Піщаного, Котлиного, Удачного, Успенівки, Надіївки, Ясенового, Улаклів, Андріївки та Дачного. Сили оборони стримують натиск та відбили 23 атаки, десять боєзіткнень ще тривають. Авіація російських терористів завдала ударів КАБами по Покровську та Олексіївці.

  • На Новопавлівському напрямку українські захисники відбили вісім штурмових дій ворожих військ, ще шість боєзіткнень наразі тривають. Противник намагається просуватись в районах Новосілки, Рівнополя, Нового Комара та в напрямках Костянтинополя і Бурлацького.

  • На Оріхівському напрямку українські захисники за сьогодні відбили одну атаку, ще одне боєзіткнення триває. Противник був активним в районах Щербаків та Нестерянки.

  • Триває операція в Курській області. Українські воїни за сьогодні відбили шість ворожих атак, ще два боєзіткнення тривають до цього часу, також авіація загарбників завдала 22 ударів, скинувши при цьому 25 КАБів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?