На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон
Категорія
Україна
Дата публікації

На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон

На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон
Джерело:  online.ua

На територіях Миколаївської області, що зазнали підтоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС, також, як і на Одещині, виявили холероподібний вібріон, що може викликати захворювання на гострі кишкові інфекції.

Джерело: Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України

На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон

Станом на 18 червня 2023, за результатами проведених досліджень, холерного вібріону у воді не виділено, проте виділено холероподібний вібріон (який є маркером можливої наявності холерного вібріону) в наступних місцях:

  • р. Інгулець – м. Снігурівка;

  • Бузький лиман – пляж "Чайка", рекреаційна зона "Намив" у м. Миколаєві;

  • р. Інгул – м. Миколаїв

  • Дніпро-Бузький лиман.

Крім того, за мікробіологічними показниками лактозо-позитивна кишкова паличка (при допустимому рівні 5000 од.) становить: р. Інгулець – 240000000, Дніпро-Бузький лиман – 6200 – 13000.

На санітарно-хімічні показники у р. Інгулець не відповідав нормативам розчинений кисень, сухий залишок, хлориди, залізо та біологічне споживання кисню, у Дніпро-Бузькому лимані відмічається перевищення гранично допустимих концентрацій по аміаку.

Нафтопродукти та пестициди у відібраних на дослідження пробах відсутні.

З метою недопущення виникнення гострих кишкових інфекцій, ДУ "Миколаївський ОЦКПХ МОЗ" рекомендує:

  • не вживати воду в питних цілях

  • не купатися у відкритих водоймах

  • не вживати річкову рибу (у т.ч. в’ялену, слобосолону, копчену)

  • дотримуватися правил особистої гігієни

  • обробляти руки антисептичними засобами.

Чи виявили холеру у Дніпрі

Як підтвердив глава МОЗ, його команда проводить епідмоніторинг водойм і періодично виявляє холерні вібріони, як пов’язані з підтопленням, так і не пов’язані.

Так було і раніше. Сьогодні того типу холерного вібріона, який може викликати спалах інфекційних захворювань, не зареєстровано. Але настороженість є. Тому що підтоплено велику кількість каналізаційних споруд, скотомогильників, вигрібних ям,– попереджає Віктор Ляшко.

Як зазначає очільник МОЗ, спочатку можуть виникнути гострі кишкові інфекції, зазвичай бактеріологічні. Потім друга хвиля – це вже вірусні інфекції: гепатити, холера. А потім третя – паразитози.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?