На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон
Категорія
Україна
Дата публікації

На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон

На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон
Джерело:  online.ua

На територіях Миколаївської області, що зазнали підтоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС, також, як і на Одещині, виявили холероподібний вібріон, що може викликати захворювання на гострі кишкові інфекції.

Джерело: Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України

На Миколаївщині у воді виявили холероподібний вібріон

Станом на 18 червня 2023, за результатами проведених досліджень, холерного вібріону у воді не виділено, проте виділено холероподібний вібріон (який є маркером можливої наявності холерного вібріону) в наступних місцях:

  • р. Інгулець – м. Снігурівка;

  • Бузький лиман – пляж "Чайка", рекреаційна зона "Намив" у м. Миколаєві;

  • р. Інгул – м. Миколаїв

  • Дніпро-Бузький лиман.

Крім того, за мікробіологічними показниками лактозо-позитивна кишкова паличка (при допустимому рівні 5000 од.) становить: р. Інгулець – 240000000, Дніпро-Бузький лиман – 6200 – 13000.

На санітарно-хімічні показники у р. Інгулець не відповідав нормативам розчинений кисень, сухий залишок, хлориди, залізо та біологічне споживання кисню, у Дніпро-Бузькому лимані відмічається перевищення гранично допустимих концентрацій по аміаку.

Нафтопродукти та пестициди у відібраних на дослідження пробах відсутні.

З метою недопущення виникнення гострих кишкових інфекцій, ДУ "Миколаївський ОЦКПХ МОЗ" рекомендує:

  • не вживати воду в питних цілях

  • не купатися у відкритих водоймах

  • не вживати річкову рибу (у т.ч. в’ялену, слобосолону, копчену)

  • дотримуватися правил особистої гігієни

  • обробляти руки антисептичними засобами.

Чи виявили холеру у Дніпрі

Як підтвердив глава МОЗ, його команда проводить епідмоніторинг водойм і періодично виявляє холерні вібріони, як пов’язані з підтопленням, так і не пов’язані.

Так було і раніше. Сьогодні того типу холерного вібріона, який може викликати спалах інфекційних захворювань, не зареєстровано. Але настороженість є. Тому що підтоплено велику кількість каналізаційних споруд, скотомогильників, вигрібних ям,– попереджає Віктор Ляшко.

Як зазначає очільник МОЗ, спочатку можуть виникнути гострі кишкові інфекції, зазвичай бактеріологічні. Потім друга хвиля – це вже вірусні інфекції: гепатити, холера. А потім третя – паразитози.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Закінчення війни Росії проти України. Рубіо зажадав від Путіна ухвалити рішення

Рубіо
Джерело:  Суспільне

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа очікує від Росії готовності до припинення війни, яка має стати відомою «через тижні, а не місяці». Зараз же російська сторона порушує перемир’я.

Головні тези:

  • Марко Рубіо вимагає від Росії ухвалити рішення про припинення війни проти України в найближчі тижні.
  • Україна та РФ обговорили заходи з метою заборони ударів по енергетичних об'єктах в рамках перемир'я.
  • Російські війська вчинили масовану атаку на газовидобувні потужності Нафтогазу у ніч проти 28 березня.

Рубіо вимагає від РФ ухвалення рішення щодо закінчення війни проти України

Про це він сказав журналістам після зустрічі міністрів країн НАТО.

Якщо буде тактика очікування й затягування, ми не будемо зацікавлені в цьому. І президент Трамп не потрапить у пастку нескінченних переговорів.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

За словами Рубіо, «скоро, не через пів року, а через тижні» Росія має ухвалити рішення припинити війну. Якщо ж вона цього не зробить, то США мають переоцінити свою тактику.

Він також додав, що росіяни не погодилися на повне припинення вогню, натомість висунувши ідеї часткового перемир’я, але і їх уже кілька разів порушували.

Це про дії. […] Якщо ви не зацікавлені в мирі, тоді ви затягуєте процес, ви придумуєте якісь виправдання... Ми не будемо затягувати це.

США, Україна та РФ опублікували підсумки переговорів на технічному рівні протягом 23-25 ​​березня в Саудівській Аравії. Всі сторони домовилися розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах росії та України.

Українська сторона передала представникам США список енергетичних об’єктів, по яких Росія не повинна завдавати ударів. Тим часом у Кремлі опублікували перелік російських та українських об’єктів, які, за домовленістю сторін, не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я.

Уже наступного дня, 26 березня, Міністерство оборони Росії звинуватило Україну в порушенні домовленостей про взаємне припинення вогню по енергетичних обʼєктах. Генеральний штаб ЗСУ заявив, що це неправда. А під час масованої атаки в ніч проти 28 березня російські війська пошкодили газовидобувні потужності «Нафтогазу».

Категорія
Політика
Дата публікації

Яким має бути "стійкий мир" для України — пояснення генсека НАТО

Рютте

На переконання генерального секретаря Альянсу Марка Рютте, "стійкий мир" для України настане лише тоді, коли країна-агресорка Росія не зможе здійснити нове вторгнення.

Головні тези:

  • Члени НАТО надають підтримку Україні шляхом постачання допомоги та інвестування у виробництво зброї для українського ОПК.
  • За перші три місяці 2025 року члени НАТО передали військової допомоги Україні на суму понад 20 млрд доларів.

Рютте озвучив своє бачення

Журналісти поцікавилися у генсека НАТО, що особисто для нього означає поняття "стійкий мир для України".

Найкоротша відповідь на ваше запитання — це (такий мир, щоб) Путін більше ніколи не намагався спробувати захопити жодного квадратного кілометра української території. Коли він буде знати, що є заходи стримування, оборони, які забезпечують, що на Україну вже не можна напасти.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

За його словами, станом на сьогодні зусилля більшості членів Альянсу націлені на те, щоб забезпечити Україну усім необхідним для продовження боротьби.

Насамперед йдеться про прямі постачання допомоги, "чеську ініціативу" з закупівлі боєприпасів для України по всьому світу та інвестиції союзників у виробництво зброї українським ОПК.

На цьому тлі Марк Рютте вказав на переговори, що тривають у форматі "коаліції рішучих" під лідерством Франції та Британії.

Що важливо розуміти, протягом перших трьох місяців поточного року члени НАТО передали ЗСУ військової допомоги на загальну суму понад 20 млрд доларів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?