Наступник Меркель висунув ультиматум Росії через Україну
Категорія
Політика
Дата публікації

Наступник Меркель висунув ультиматум Росії через Україну

Наступник Меркель висунув ультиматум Росії через Україну
Джерело:  online.ua

Кандидат у канцлери ФРН, який з великою ймовірністю стане наступником Ангели Меркель, Армін Лашет озвучив жорстку позицію щодо Росії і Північного потоку-2. Обіцяє, що в разі агресії РФ проти України Німеччина введе санкції на національному рівні та ініціює їх на рівні ЄС.

Джерело: Die Welt

Лашет запевняє, що підтримка суверенітету і безпеки України залишиться пріоритетом у зовнішній політиці Німеччини. Він вважає, що зараз, коли Північний потік-2 майже добудований, важливо дати зрозуміти главі Кремля Володимиру Путіну, що Берлін не дозволить використовувати газогін як геополітичну зброю. За словами Лашета, ФРН може піти на крайні заходи для запобігання російської агресії проти України аж до перекриття газопроводу.

"Якщо Росія знову здійснить агресивні дії, спрямовані проти України, то Німеччина вживе заходів на національному рівні і буде виступати за штрафні заходи з боку всього Євросоюзу. Таким чином ми гарантуємо, що Росія не зможе використовувати трубопровід в якості геополітичної зброї", - підкреслив Лашет .

Політик також запевнив, що угода Німеччини і США по Північному потоку-2 дозволяє спільно залучати Росію до відповіді за агресивні дії проти України.

"Важливо ясно дати зрозуміти Росії, що ми не приймемо, коли вона буде порушувати міжнародне право, нападати на західні демократії, вдаючись до гібридних засобів, або порушувати базові права людини і громадян у власній країні", - попередив глава ХДС офіційну Москву.

Що обіцяють США і Німеччина Україні після запуску Північного потоку-2

Деталі угоди США і Німеччини по ПП-2 озвучили 21 липня. За її умовами, зокрема, Штати зобов'язалися не відновлювати і не вводити нові санкції проти газопроводу, а також гарантували збільшення інвестицій, спрямованих на підтримку енергоефективності та енергобезпеки України.

Німеччина зобов'язалася вживати заходів на національному та європейському рівні, включаючи санкції, якщо Росія буде використовувати енергію в якості зброї або зробить подальші агресивні дії проти України.

Також в угоді США і Німеччини окрему увагу приділено ситуації на Донбасі. В документі сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських угод.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Припинення вогню. Кремль розкрив свої реальні плани

Кремль не поспішає з припиненням вогню
Джерело:  online.ua

Команда російського диктатора Володимира Путіна офіційно підтвердила, що не збирається домовлятися про припинення вогню на фронті у 2025 році. Таким чином офіційна Москва дала зрозуміти, що налаштована продовжувати свою загарбницьку війну проти України.

Головні тези:

  • Представник Росії на мирних переговорах оцінив нещодавні перемовини зі США.
  • За його словами, суттєвого прогресу поки не було.

Кремль не поспішає з припиненням вогню

З заявою з цього приводу виступив представник Росії на мирних переговорах щодо України, голова комітету Ради Федерації у міжнародних справах Григорій Карасін.

Він озвучив припущення, що угоди про припинення вогню не буде досягнуто у 2025 році.

За словами поплічника Путіна, позитивні зрушення на шляху до завершення війни можливі, проте не найближчим часом.

Можливо, не цього року або в кінці цього року, — заявив Карасін, прогнозуючи прогрес щодо припинення вогню.

Окрім того, російський політик додав, що зустрічі в Саудівській Аравії буди "спокійні" і "конструктивні", проте, мовляв, без конкретних вагомих результатів.

Як стверджує Карасін, з командою президент США Дональда Трампа "в принципі можна працювати", оскільки її представники "слухають, сприймають, протиставляють якісь свої позиції".

На цьому тлі він озвучив прогноз, що переговори зі США триватимуть.

Фото: скриншот

Категорія
Політика
Дата публікації

Що не так з переговорами США та Росії щодо України — пояснення Сікорського

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви
Джерело:  TVN24

На переконання глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, в Україні сприймають переговори команд президента США Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна стосовно завершення війни як певний "поштовх" у ситуації. Однак є певний нюанс, на яку більшість людей не звертають увагу.

Головні тези:

  • Білий дім та Кремль ігнорують традиційні канони дипломатії.
  • Особистий стиль Трампа впливає на спосіб ведення перемовин з офіційною Москвою.

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви

Шеф польської дипломатії звертає увагу на те, що такі переговори "суперечать канонам дипломатії".

Згідно з традиційним каноном, спочатку ви відкриваєте якийсь конфіденційний канал комунікації, досліджуєте наміри іншої сторони, потім вибудовуєте певну довіру, і лише потім лідери благословляють угоду, яка майже готова.

Радослав Сікорский

Радослав Сікорский

Глава МЗС Польщі

За словами польського дипломата, не можна ігнорувати той факт, що в очільника Білого дому є свій особистий стиль.

Сікорський також зазначив, що команда українського лідера Володимира Зеленського довіряє рішенням та планам Дональда Трампа.

Українці кажуть, що це дає надію на пришвидшення певних процесів, які, як вони сподіваються, приведуть до міцного миру. Тож вони висловлюють Дональду Трампу вотум довіри, — наголосив шеф польської дипломатії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?