НАТО підвищив готовність своєї авіації після нової провокації Росії
Категорія
Світ
Дата публікації

НАТО підвищив готовність своєї авіації після нової провокації Росії

НАТО підвищив готовність своєї авіації після нової провокації Росії
Джерело:  online.ua

Підрозділи повітряної поліції НАТО були приведені у стан підвищеної готовності після того, як над Чорним морем польський літак тимчасово втратив керування через наближення російського винищувача.

Джерело: Reuters

Країни НАТО підвищили готовність авіації

Підрозділи повітряної поліції НАТО були приведені в стан підвищеної готовності у відповідь на небезпечну поведінку російського військового літака поблизу польського літака місії Frontex над Чорним морем поблизу Румунії, – заявив офіційний представник НАТО.

Представник НАТО додав, що Альянс "залишається пильним", а всі подальші питання щодо інциденту переадресував владі Польщі.

Місія Frontex призупинила польоти над Чорним морем

5 травня російський винищувач тричі наближався до польського літака прикордонної служби, який бере участь у місії Frontex над Чорним морем в міжнародному повітряному просторі.

Речниця польської прикордонної служби Анна Міхальська повідомила, що російський літак здійснював агресивні та небезпечні маневри.

Під час патрулювання літака Turbolet L-410 польської прикордонної служби під час операції Frontex під командуванням Румунії сталася небезпечна подія в зоні операції, визначеній Румунією, — сказала вона.

Патрульні рейси Служби охорони зовнішніх кордонів ЄС Frontex у Чорному морі тимчасово призупинені до моменту, поки румунська сторона, яка здійснює командування операцією, не запевнить прикордонні сили у безпеці польотів.

Операцією в Чорному морі керує Румунія, яка спільно з Польщею продовжує розслідувати інцидент.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Окрема гілка життя. Які істоти випередили еволюцію на мільйони років

Що відомо про Prototaxites
Джерело:  IFL Science

Наукова спільнота робить все можливе, щоб розгадати таємницю істот під назвою Prototaxites, які мешкали на суходолі понад 400 мільйонів років тому. Їхня висота сягала 8 метрів, а виглядали вони як гігантські стовбури.

Головні тези:

  • Вчені вважають, що Prototaxites були представниками вимерлої гілки життя, яка не залишила нащадків серед сучасних організмів.
  • На основі клітинної будови і характеристик Prototaxites порівнюють з грибами і водоростями, але вони мають унікальні властивості.

Що відомо про Prototaxites

Головна унікальність Prototaxites полягала в тому, що вони змогли випередити еволюцію на мільйони років.

У той час, коли середньостатистична висота інших рослин не перевищувала 6 сантиметрів, Prototaxites виростали до 8 метрів.

Уперше про них стало відомо ще у 1843 році. Багато років поспіль вчені намагалися зрозуміти, чим насправді були Prototaxites: гігантськими грибами, водоростями, прадавніми деревами чи взагалі чимось абсолютно новим.

Що важливо розуміти, на клітинному рівні, подібно до грибів, вони складався з трубочок, але з унікальними властивостями, яких не має жоден з відомих організмів.

Іноземні науковці порівняли характеристики Prototaxitesi з усіма основними групами живих організмів і дійшли висновку, що жодна з них не має повного збігу.

Як вважають вчені, усе це вказує на те, що вони були представниками вимерлої гілки життя, яка не має нащадків серед сучасних організмів.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. В уряді розставили всі крапки над "і"

Юлія Свириденко

 Адміністрація президента США Дональда Трамп уже передала команді українського лідера Володимира Зеленського проєкт економічної угоди про надра — наразі вона опрацьовується. Що важливо розуміти, йдеться лише про робочу версію.

Головні тези:

  • Українська влада активно формує власну позицію щодо угоди про надра з американськими партнерами.
  • Будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди завдають шкоди перемовинам.

Кабмін хоче досягнути консенсусу з США

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона дала зрозуміти, що наразі Кабмін налаштований досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США, тому попросила ЗМІ утриматися від коментарів

За словами Юлії Свириденко, наразі йдеться про робочу версію документу, яка фактично відображає позицію юридичних американських радників.

Українська влада формує власну позицію, і зараз процес також формалізований.

Вона також наголосила, що Кабмін вийде з публічної позицією до парламенту, коли вдасться досягти консенсусу зі Штатами.

Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради. Будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди завдають тільки шкоди перемовинам і нам заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України

Що важливо розуміти, 28 лютого угода про надра була готовою до підписання.

Однак публічна сварка президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі призвела до того, що документ так і не підписали.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?