Глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко підписав грантову угоду з німецьким банком розвитку KfW на 200 млн євро, які спрямуються на підтримку внутрішньо переміщених осіб.
Джерело: "Європейська правда", посилаючись на джерела посольства Німеччини в Україні
Уряд Німеччини надасть 200 млн євро на підтримку українських ВПО
Як зазначається, через повномасштабне вторгнення РФ в Україну свої домівки вимушені були залишити близько 13,6 мільйона осіб — половина з них, що знайшли безпечне місце на території України, як внутрішньо переміщені особи, потребують фінансової підтримки для забезпечення одягу, їжі, медикаментів та житла.
Українська держава робить надзвичайні речі для подолання наслідків війни і забезпечення своїх громадян – особливо тих, хто змушений був залишити свої домівки через війну. За допомогою цієї програми ми хочемо ще більше зміцнити соціально-економічну стійкість внутрішньо переміщених осіб і таким чином підготувати для всього українського суспільства кращі основи для економічного розвитку та відбудови, - зазначила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
За інформацією видання, грантова допомога буде спрямована на такі потреби:
Підтримка систем соціального захисту;
Швидка допомога малозабезпеченим верствам населення;
Забезпечення основи для майбутньої відбудови та подальшого економічного розвитку;
Грошову допомогу до бюджету України перерахує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку ФРН.
Додамо, що протягом 2022 року у рамках німецького співробітництва задля розвитку Україні надано підтримку на суму близько 600 млн євро – більша частина витрачається на підтримку внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни громад.
Німеччина не буде передавати ЗРК Patriot Україні: що відомо
Після розмови з представниками Міноборони Німеччини я був розчарований рішенням про відмову в підтримці України. Розміщення Patriot на Західній Україні підвищило б безпеку поляків та українців. Тому ми продовжуємо підготовку до розміщення пускових установок на території Польщі та підключення їх до нашої системи управління, – прокоментував рішення ФРН Блащак.
Як відомо, глава Міноборони Німеччини Крістіне Ламбрехт після інциденту у Пшеводуві, коли в результаті падіння ракети загинули двоє людей, запропонувала допомогу Польщі системи Patriot та винищувачі Eurofighter, які охоронятимуть польський повітряний простір.
Офіційна Варшава неодноразово закликала передати ці системи Україні, оскільки для неї вони справді необхідні.
На ці заклика ФРН відповіла, що обговорює з союзниками прохання Польщі про відправлення німецьких систем Patriot до України. При цьому Варшава виступила проти надання Україні власних ЗРК Patriot, які замовила у США.
Нещодавно очільник МЗС Дмитро Кулеба підтвердив, що українська влада проводить перемовини з Німеччиною, а також США щодо розміщення в Україні систем Patriot.
Читайте також: