Німеччина виділяє Україні 200 млн євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб
Категорія
Світ
Дата публікації

Німеччина виділяє Україні 200 млн євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб

Німеччина виділяє Україні 200 млн євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб
Джерело:  online.ua

Глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко підписав грантову угоду з німецьким банком розвитку KfW на 200 млн євро, які спрямуються на підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Джерело: "Європейська правда", посилаючись на джерела посольства Німеччини в Україні

Уряд Німеччини надасть 200 млн євро на підтримку українських ВПО

Як зазначається, через повномасштабне вторгнення РФ в Україну свої домівки вимушені були залишити близько 13,6 мільйона осіб — половина з них, що знайшли безпечне місце на території України, як внутрішньо переміщені особи, потребують фінансової підтримки для забезпечення одягу, їжі, медикаментів та житла.

Українська держава робить надзвичайні речі для подолання наслідків війни і забезпечення своїх громадян – особливо тих, хто змушений був залишити свої домівки через війну. За допомогою цієї програми ми хочемо ще більше зміцнити соціально-економічну стійкість внутрішньо переміщених осіб і таким чином підготувати для всього українського суспільства кращі основи для економічного розвитку та відбудови, - зазначила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

За інформацією видання, грантова допомога буде спрямована на такі потреби:

  • Підтримка систем соціального захисту;

  • Швидка допомога малозабезпеченим верствам населення;

  • Забезпечення основи для майбутньої відбудови та подальшого економічного розвитку;

Грошову допомогу до бюджету України перерахує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку ФРН.

Додамо, що протягом 2022 року у рамках німецького співробітництва задля розвитку Україні надано підтримку на суму близько 600 млн євро – більша частина витрачається на підтримку внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни громад.

Німеччина не буде передавати ЗРК Patriot Україні: що відомо

Після розмови з представниками Міноборони Німеччини я був розчарований рішенням про відмову в підтримці України. Розміщення Patriot на Західній Україні підвищило б безпеку поляків та українців. Тому ми продовжуємо підготовку до розміщення пускових установок на території Польщі та підключення їх до нашої системи управління, – прокоментував рішення ФРН Блащак.

Як відомо, глава Міноборони Німеччини Крістіне Ламбрехт після інциденту у Пшеводуві, коли в результаті падіння ракети загинули двоє людей, запропонувала допомогу Польщі системи Patriot та винищувачі Eurofighter, які охоронятимуть польський повітряний простір.

Офіційна Варшава неодноразово закликала передати ці системи Україні, оскільки для неї вони справді необхідні.

На ці заклика ФРН відповіла, що обговорює з союзниками прохання Польщі про відправлення німецьких систем Patriot до України. При цьому Варшава виступила проти надання Україні власних ЗРК Patriot, які замовила у США.

Нещодавно очільник МЗС Дмитро Кулеба підтвердив, що українська влада проводить перемовини з Німеччиною, а також США щодо розміщення в Україні систем Patriot.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Час працюватиме на Україну. Путін може накликати на себе гнів Трампа

Путін може переграти сам себе
Джерело:  The Wall Street Journal

Видання The Wall Street Journal звертає увагу на те, що плани президента США Дональда Трампа завершити війну Росії проти України якомога швидше виявилися нереалістичними. Наразі команда українського лідера Володимира Зеленського вичікує, коли в очільника Білого дому увірветься терпець через витівки диктатора Володимира Путіна.

Головні тези:

  • Україна не готова поступатися своїми інтересами задля швидкого завершення війни.
  • Наразі позиція команди Зеленського більше вигідна, ніж у Путіна.

Путін може переграти сам себе

Як зазначає редакція видання, наразі головна ціль України — вийти з війни, не капітулюючи перед Росією і водночас не поступившись своєю економічною незалежністю США, підписавши угоду про надра.

Що стосується Путіна, то він не відмовився від свої планів: Кремль будь-яку ціну хоче домінувати над Україною та перешкоджати її інтеграції із Заходом.

На цьому тлі офіційна Москва робить все можливе, щоб затягувати переговори зі США. Нещодавно у Росії навіть почали стверджувати, що не приймуть пропозицію Штатів щодо припинення вогню, оскільки, мовляв, не розглядаються "першопричини" війни.

Ситуацію, що наразі склалася, прокоментував колишній посол США в Польщі, співробітник Атлантичної ради Деніел Фрід.

За словами останнього, команда Зеленського наразі знаходиться у більш вигідній позиції, адже не диктує умови Трампу й просто чекає, коли у президента США увірветься терпець через витівки Путіна.

Час працюватиме на Україну, якщо Трамп продовжуватиме прагнути швидкої угоди, а Путін (російський диктатор Володимир Путін, — ред.) буде перешкодою. Якщо Трамп вирішить, що його обдурили, він може погано відреагувати,  — наголосив дипломат.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Литві назвали крайній термін вступу України в ЄС

Україна незабаром може приєднатися до ЄС
Джерело:  РБК Україна

На переконання шефа литовської дипломатії Кястутіса Будріса, Україна може стати повноцінним членом Європейського Союзу найближчими роками, але не пізніше 2030.

Головні тези:

  • Кястутіс Будріс закликав владу ЄС ухвалювати важливі рішення щодо України своєчасно.
  • Литва активно підтримує Україну в процесі приєднання до ЄС через проект Ukraine2EU.

Україна незабаром може приєднатися до ЄС

На переконання литовського дипломата, вступ до 2030 року — "це крайній термін".

Ми маємо встановити цей крайній термін і відраховувати дедлайни для всіх інших важливих рішень, які треба буде ухвалити.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Попри це, шеф литовської дипломатії, плекає надію на те, що Україна може доєднатися до європейської родини набагато швидше.

Ми віримо, що ви зможете зробити це до 2030 року. Ось чому ми так віддані цьому, тому що ви надихаєте нас своєю відданістю та мотивацією, — підкреслив Будріс.

Очільник МЗС Литви також звернув увагу на те, що його країна інвестує найкращі знання та досвід зі свого власного процесу приєднання до ЄС, щоб допомогти Україні.

Саме тому вона є серед ініціаторів проєкту Ukraine2EU, який 1 квітня офіційно запустили в Україні.

Ukraine2EU фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Головна мета цієї програми — підтримувати українські інституції в управлінні процесом вступу до ЄС та впровадженні необхідних реформ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?