NYT назвав причину падіння Іл-76 під Бєлгородом
Категорія
Україна
Дата публікації

NYT назвав причину падіння Іл-76 під Бєлгородом

Падіння Іл-76
Джерело:  The New York Times

Журналісти видання The New York Times із посиланням на розвідку США стверджують, що російський Іл-76, який 24 січня впав в районі Бєлгорода, був нібито збитий з отриманого Україною від західних партнерів комплексу ППО Patriot. 

Журналісти NYT заявляють про помилкове збиття Україною Іл-76

Журналісти видання із посиланням на анонімних співрозмовників з американської розвідки зазначають, що якщо у літаку і були українські військовополонені, то в Україні про це не знали.

При цьому співрозмовники видання припускають, що Росія могла перебільшити ймовірну кількість загиблих.

Україна, схоже, діяла на основі законних, але помилкових розвідувальних даних. Літак раніше використовувався для транспортування ракет, що робить його дуже цінним об'єктом, - пояснюють журналісти видання.

Американські офіційні особи не підтвердили особи пасажирів, але заявили, що принаймні деякі з них могли бути полоненими.

Проте офіційні особи США не критикували Україну за використання системи «Patriot» для ураження російських літаків загалом. Натомість вони заявили, що саме такі інновації Україні доведеться ухвалити.

Однак використання Україною ракети «Patriot» для збиття літака Іл-76 в районі Бєлгорода є прикладом того, як нова тактика ведення бою може бути не тільки перспективною, а й небезпечною.

Що відомо про використання Україною ППО “Patriot”

Минулого місяця американські військові стратеги зустрілися з українськими колегами у Вісбадені (Німеччина), щоб обговорити нову тактику, яка б могла допомогти змінити динаміку війни, яка минулого року зайшла в глухий кут.

Зокрема, наразі залишається незрозумілим, чи зможе Україна далі використовувати ППО “Patriot” у разі припинення військової допомоги з боку США, оскільки кожна така ракета коштує близько 4 млн доларів.

Спочатку «Патріот» було розроблено для ураження літаків, але після війни в Перській затоці було модернізовано, в першу чергу, для ураження тактичних балістичних ракет, оскільки поширеність та важливість цієї зброї на полі бою зросла.

Українці повернули “Patriot” до його витоків як зенітної зброї. У січні, вважаючи, що російський вантажний літак завантажений ракетами, українці влаштували йому засідку. Вони перемістили одну пускову установку "Patriot" ближче до кордону, а потім випустили ракету, коли вантажний літак опинився в межах досяжності. За словами американських чиновників, така тактика є творчою, але не революційною, - йдеться у матеріалі видання.

Українські офіційні особи вперше розробили план використання "Patriot" проти літаків минулої весни, частково для того, щоб спробувати завадити атакам авіації РФ.

13 травня українці перекинули пускову установку «Patriot» у район поблизу російського кордону та збили 5 літаків.

Після цієї операції Україна таємно перекинула систему «Patriot» на південь, де нею було збито російський винищувач Су-35 над Чорним морем.

Лише через кілька місяців, у листопаді, Україна підтвердила операцію, заявивши, що використання «Patriot» принаймні на якийсь час стримало російські операції.

Категорія
Політика
Дата публікації

Хто може спровокувати війну між США та Китаєм — прогноз експерта

Трамп
Джерело:  online.ua

Тарифна війна, яку розпочав американський лідер Дональд Трамп, може призвести до повномасштабної війни між США та КНР. Про це попередив позаштатний науковий співробітник Defense Priorities і професор міжнародних відносин у коледжі Макалестера в Сент-Полі Ендрю Летем.

Головні тези:

  • Експерт нагадав, як економічний тиск на Японію призвів до Перл-Гарбор.
  • Повільне технологічне удушення Китаю може виявитися як ефективним, так і провокаційним.

Ризик війни між США та Китаєм цілком реальний

Як зазначив Сент-Полі Ендрю Летем, в історії людства уже були ідентичні випадки.

До прикладу, можна згадати про ситуацію 1941 року, коли Штати здійснювали потужний економічний тиск на Японію, пише 19FortyFive.

Позбавлення Америкою доступу Японії до ключових стратегічних товарів стало останнім ударом, який Токіо сприйняв не як відстрочку, а як смертний вирок своїм імперським амбіціям. Результатом став Перл-Гарбор, — нагадав експерт.

Летем звертає увагу на те, що команди Байдена і Трампа постійно посилювали тиск на Китай за допомогою торгових обмежень, експортного контролю і заборон на технології.

Що важливо розуміти, це дійсно може мати жахливі наслідки для США ти Китаю.

Це не означає, що війна є неминучою — або навіть імовірна в найближчому майбутньому — але це означає, що ми більше не перебуваємо у світі абсолютної економічної взаємозалежності та поміркованості раціонального вибору, — додав експерт.

Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка США дізналася про кількість китайців у складі армії РФ

солдат Китаю
Джерело:  Reuters

Згідно з даними американських розвідників, на які посилаються журналісти, близько 200 громадян Китаю воюють на боці Росії проти України. Також вказано, що вони є найманцями та не мають прямого зв’язку з владою КНР.

Головні тези:

  • Наразі китайці не мають помітного впливу на військові операції Росії.
  • Зеленський звертає увагу на те, що Путін намагається затягнути тривалість війни.

Роль китайських солдатів у армії РФ

Інформаційна агенція Reuters поспілкувалася з американськими посадовцями, які мають доступ до даних розвідки США, а також з колишнім представником західної розвідки.

За словами останнього, близько 200 китайських найманців воюють за Росію і не мають жодного зв’язку з китайським урядом.

Окрім того, стверджується, китайські військові офіцери з дозволу Пекіна перебувають поблизу лінії фронту Росії, щоб "вивчати уроки та тактику з війни".

Як стверджують інсайдери ЗМІ, китайські бійці, найімовірніше, погано підготовку та не мають помітного впливу на військові операції армії РФ.

Український лідер Володимир Зеленський нещодавно повідомив, що "щонайменше кілька сотень громадян Китаю воюють у складі російських окупаційних сил".

За словами глави держави, диктатор Путін робить все можливе, щоб затягнути війну навіть за рахунок життів китайців.

Путіну було недостатньо солдатів із Північної Кореї. Тепер він намагається компенсувати втрати, залучаючи ще одну націю — китайців. Як довго він може продовжувати це робити? Ми маємо працювати разом, щоб такі питання були не про вибір Москви, а про наш спільний тиск на Москву, бо це єдиний шлях, як це може спрацювати.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?