Пішов з життя командир 1-го батальйону полку "Азов" Олег Мудрак
Категорія
Україна
Дата публікації

Пішов з життя командир 1-го батальйону полку "Азов" Олег Мудрак

Пішов з життя командир 1-го батальйону полку "Азов" Олег Мудрак
Джерело:  online.ua

22 лютого помер капітан і командир 1-го батальйону полку "Азов" та захисник "Азовсталі" Олег Мудрак, який раніше провів шість місяців у російському полоні.

Джерело: Інстаграм-сторінка племінника воїна Данила Мудрака

Пішов з життя командир полку "Азов" Олег Мудрак: що відомо

Мудрак Олег Васильович — майор, герой, сталевий чоловік, мій дядько, мій брат, моя опора, моя гордість, мій маяк і приклад характеру! — зазначає племінник українського воїна.

За словами Данила Мудрака, його дядько завжди казав, що не хоче, щоб його смерть була "святом сліз".

Він бажав, щоб його близькі збиралися разом і посміхаючись згадували найкращі моменти, пов'язані з ним.

Він горів цим життям, насолоджувався і запалював серця всіх людей навколо. Він зробив усе можливе, щоб я став таким, яким я є. Тому він ніколи не зникне з моєї голови та серця. Я хочу бути чоловіком гідним Олега, щоб він дивився на мене з Вальгалли і відчував лише гордість за мене, — зізнався племінник українського героя.

Наразі про причини смерті Олега Мудрака нічого невідомо.

Як Олег Мудрак змінився після російського полону

Варто нагадати, що в серпні минулого року журналіст і письменник Станіслав Асєєв опублікував фото, на яких видно, як захисник "Азовсталі" змінився за час перебування у російському полоні.

Олег Мудрак до російського полону (фото - facebook.com)

Олег Мудрак після російського полону (фото - facebook.com)

Світлина командира "Азову", який сильно схуднув, тоді облетіли усю мережу й спровокували хвилю обурення умовами утримання наших бійців у полоні ворога.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Війна РФ проти України. Бої точаться на 9 напрямках фронту

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Загалом від початку доби відбулося 109 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • Загарбницька армія продовжує штурмувати позиції українських захисників на 9 напрямках українського фронту.
  • З початку доби відбулося 109 бойових зіткнень, зокрема 14 авіаційних ударів та 145 артилерійських обстрілів.
  • Сили оборони відбили ряд атак противника, однак натиск не припиняється, і триває далі бій на 9 різних напрямках.

Актуальна ситуація на фронті 31 березня

Оперативна інформація станом на 16.00 31.03.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

  • На Харківському напрямку ворог проводив одну безуспішну наступальну дію в районі Вовчанська.

  • На Куп’янському напрямку противник здійснив чотири штурмові дії в бік Піщаного та неподалік Загризового, Степової Новоселівки. Одне боєзіткнення ще триває.

  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала 14 разів поблизу Надії, Діброви, Колодязів, в напрямках Нового, Серебрянки, Торського, Зеленої Долини та Новомихайлівки. Дотепер тривають шість бойових зіткнень.

  • На Сіверському напрямку Сили оборони відбивають дві атаки противника поблизу Білогорівки та Івано-Дар’ївки.

  • На Краматорському напрямку українські захисники зупинили чотири спроби окупантів просунутися вперед в районі Часового Яру та в напрямку Предтечиного, ще дві атаки тривають.

  • На Торецькому напрямку противник десять разів атакував в районі Торецька. Чотири бойових зіткнення тривають.

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 36 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Олександропіль, Єлизаветівка, Лисівка, Зелене, Шевченко, Котлине, Сергіївка, Новосергіївка, Новоолександрівка, Успенівка, Срібне, Котлярівка, Богданівка, Андріївка та Олексіївка. Сили оборони стримують натиск противника та вже зупинили 28 атак. Бої не вщухають. Авіаційних ударів зазнали Покровськ, Удачне.

  • Сьогодні на Новопавлівському напрямку ворог шість разів атакував поблизу Костянтинополя, Бурлацького, Дніпроенергії та в напрямку Розливу. Чотири бойових зіткнення продовжуються досі. Авіаудару зазнала Новопавлівка.

  • На Гуляйпільському напрямку противник здійснив вісім атак поблизу Новосілки, Привільного та в напрямку Вільного Поля, Новополя. Крім того, ворог завдавав авіаційних ударів в районах населених пунктів Темирівка, Великомихайлівка, Зелене Поле.

  • На Оріхівському напрямку ворог сім разів атакував позиції наших оборонців в напрямках населених пунктів Малі Щербаки, Лобкове, Щербаки, Кам’янське та Новоданилівка, наразі два бойових зіткнення ще тривають.

  • На Придніпровському напрямку ворог проводив одну наступальну дію, успіху не мав.

  • У Курській області українські оборонці відбили 9 атак росіян, ще п’ять бойових зіткнень тривають досі. Противник від початку доби завдав 14 авіаційних ударів, загалом скинув по позиціях наших військ та населених пунктах 24 керованих авіаційних бомби та здійснив 145 артилерійських обстрілів, зокрема п’ять — із реактивних систем залпового вогню.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?