Поліція Чехії розслідуватиме дії оточення проросійського президента Земана
Категорія
Світ
Дата публікації

Поліція Чехії розслідуватиме дії оточення проросійського президента Земана

Поліція Чехії розслідуватиме дії оточення проросійського президента Земана
Джерело:  online.ua

Після аналізу оприлюдненої парламентом інформації, поліція Чехії проведе розслідування стосовно оточення президента. Йдеться про можливу причетність до правопорушень, що мають кримінальний характер.

Джерело: Твіттер Поліції Чехії

І хоча наразі деталі не розголошують, зазвичай злочини проти республіки, які інкримінують Земану і його посібникам, включають саботаж, як намір завдати шкоди конституційному устрою або обороні країни. Розглядається також варіант звинувачень у зловживанні службовим становищем з метою перешкодити виконанню важливих завдань держорганами.

«З огляду на нову інформацію, оприлюднену під час пресконференції Сенату ЧР, поліція Чеської Республіки розпочне розслідування щодо можливого протиправного діяння, в якому можна побачити ознаки кримінального злочину проти республіки», - йдеться у дописі.

Тим часом Комітет Сенату Чехії з питань Конституції на сьогоднішньому засіданні одноголосно погодився забрати повноваження у Земана, зважаючи на стан його здоров’я. Частина засідання, на якій обговорювалось питання відсторонення, пройшла за зачиненими дверима через можливу доступність конфіденційної інформації від медиків про стан здоров’я президента.

Варто додати, що якщо обидві палати парламенту (сенат і палата депутатів) визнають президента недієздатним, він формально продовжить перебувати на посаді, але його повинності виконуватимуть інші вищі чиновники. Цей захід може бути і тимчасовим. Ймовірність того, що Земан одужає і матиме змогу повернутися до обов’язків також не виключають.

Недієздатність Земана завдасть удару прем'єру Андрію Бабішу

Зараз становище залишається невизначеним, тому що партія нинішнього прем'єр-міністра і особистого друга Земана, Андрія Бабіша, зайняла лише друге місце на виборах.

Лідером у кількості голосів залишається опозиційна коаліція, яка складається з Громадянської демократичної партії, Цивільного демократичного союзу і правоцентристської партії TOP.
Коаліція вимагає передачу повноважень спікера нижньої палати представнику опозиції і від нього буде залежати, хто ж стане новим прем'єром.

Недієздатність Земана завдасть удару Андрію Бабішу, оскільки президент напередодні обіцяв призначити його главою уряду навіть в тому випадку, якщо його партія втратить більшість.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Сирський озвучив колосальні втрати армії РФ у автомобільній та спеціальній техніці

Головнокомандувач ЗС України
техніка

Сили оборони України з початку року на фронті знешкодили 9838 автомобільної та спеціальної техніки російських загарбників.

Головні тези:

  • Сили оборони України під керівництвом генерала Олександра Сирського успішно знищили понад 9800 одиниць автомобільної та спецтехніки ворога.
  • Головнокомандувач Збройних сил України наголосив на професіоналізмі та ефективності українських захисників у боротьбі з ворогом.
  • З початку цього року ворожі війська зазнали значних втрат в автомобільній та спеціальній техніці на фронті.

Росія втратила майже 10 тис одиниць техніки від початку 2025 року

Про це головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський повідомив у Фейсбуці та опублікував відео бойової роботи українських підрозділів.

За його словами, щодня Сили оборони знешкоджують понад тисячу загарбників і знищують сотні одиниць ворожої техніки.

Влучними ураженнями руйнуємо ворожу логістику. Лише з початку року сумарні втрати ворога в автомобільній та спеціальній техніці сягнули майже 10 тисяч одиниць (9838).

Головнокомандувач ЗСУ подякував українським захисникам за професіоналізм, відвагу та ефективність.

Боротьба триває, — додав він.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?