Про війну. Фільм "Фотофобія" отримав приз кінофестивалю у Венеції
Категорія
Культура
Дата публікації

Про війну. Фільм "Фотофобія" отримав приз кінофестивалю у Венеції

Про війну. Фільм "Фотофобія" отримав приз кінофестивалю у Венеції
Джерело:  online.ua

Фільм Фотофобія про хлопчика, який перебуває у харківському метро на початку війни з Росією, отримав приз кінофестивалю у Венеції.

Джерело: Arthouse Traffic

Фільм Фотофобія отримав приз кінофестивалю у Венеції

Художня стрічка "Фотофобія" отримала приз Europa Cinemas Label Award на Міжнародному Венеціанському кінофестивалі.

Стрічка створена у копродукції Словаччини, Чехії та України. Україну представляє кінокомпанія "Артхаус Трафік".

Режисерами фільму є Іван Остроховський та Павол Пекарчик.

Сюжет стрічки розгортається на тлі перших днів повномасштабного вторгнення, у центрі — історія підлітків, які ховаються від обстрілів на станціях харківського метро. Головному герою 12-річному Микиті не дозволяють виходити на вулицю, він вишукує шляхи у підземці, знайомиться із 11-річною Вікою та разом із нею піднімається на поверхню, щоб побачити світло та відчути сонце.

Україна представлена на Венеційському кінофестивалі

До конкурсної програми Horizzonti Extra відібрали український фільм "Назавжди-Назавжди" (робоча назва "Коли нам було 15") режисерки Анни Бурячкової.

У межах фестивалю також представлять проєкти:

  • "Перший день" Валерія Коршунова у категорії Biennale College Cinema – VR;

  • "Поема про зорі" Дмитра Кашуби (Україна, Італія, Франція) серед проєктів з Німеччини та Квебеку, VPB Focus 2023.

Також у спеціальній ретроспективній програмі покажуть стрічку українсько-вірменського режисера Сергія Параджанова "Тіні забутих предків".

Показ присвячено 100-літтю Сергія Параджанова. Вперше в історії українську кінокласику буде показано в офіційній ретроспективній програмі кінофестивалю класу «А», — написав кінознавець, ексочільник "Довженко-Центру" Іван Козленко.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Третя річниця звільнення Бучі від окупантів РФ. Зеленський вшанував память загиблих українців

Володимир Зеленський
Зеленський

31 березня виповнюється 3 роки з дня звільнення від російських загарбників міста Буча, яке стало символом терору країни-агресорки на території України. Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у важливу річницю.

Головні тези:

  • Зеленський вшанував пам'ять загиблих українців у Бучі та зазначив важливість пам'яті про жертви.
  • У річницю звільнення Бучі згадано страшні події окупації, де понад 1400 людей загинули, в тому числі 37 дітей.
  • Місто Буча стало символом терору російських загарбників на теренах України та свідченням про російську окупацію.

Зеленський вшанував загиблих від рук окупантів у Бучі

Зеленський згадав страшні дні весни 2022 року, коли ЗСУ вигнали російських окупантів з Бучі.

Три роки тому наші воїни звільнили Бучу від російських окупантів. І світ побачив, що таке російська окупація. Вбиті люди на вулицях. Закатовані люди. Могили у дворах звичайних будинків.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент зазначив, що відтоді ніхто у світі не може сказати, що не знає, що саме захищає Україна.

Меморіал у Бучі

Україна бореться за життя для своїх людей. За те, щоб ніхто й ніколи на нашій землі не робив того, що зробили російські окупанти. Вічна пам’ять усім, чиї життя були забрані російською війною! Вічна вдячність усім нашим людям, які захищають Україну!

У річницю звільнення Бучі у 2024 році команда online.ua вирушила до Бучі поговорити з містянами, аби пригадати, як місто вело боротьбу з ворогом.

Буча і Бучанський район. 33 дні окупації. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9 тисяч російських воєнних злочинів. 365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії Росії.

Ми ніколи не забудемо жертв цієї війни й обов’язково притягнемо до відповідальності всіх російських вбивць.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?