Проросійський закон про "іноагентів" фактично зупинив вступ Грузії до ЄС — Єврорада
Категорія
Світ
Дата публікації

Проросійський закон про "іноагентів" фактично зупинив вступ Грузії до ЄС — Єврорада

Рада Європи
Проросійський закон про "іноагентів" фактично зупинив вступ Грузії до ЄС — Єврорада

Через дії грузинської влади, зокрема ухвалення закону про «іноагентів», процес вступу Грузії до ЄС де-факто зупинений.

Головні тези:

 

  • Європейська рада висловила занепокоєння щодо ситуації в Грузії та закликає владу країни змінити нинішній курс дій.
  • Закон про прозорість іноземного впливу в грузинському парламенті спричинив зростання нападів на представників громадськості, політиків та журналістів.
  • Реакція країн ЄС на дії влади Грузії може включати припинення фінансування сил безпеки та скорочення державного фінансування.

Процес вступу Грузії в ЄС де-факто зупинений

У Єврораді заявили про «серйозне занепокоєння» останніми подіями в Грузії, а ухвалений закон «Про прозорість іноземного впливу» назвали відступом від кроків, викладених у рекомендації Єврокомісії щодо отримання статусу кандидата на членство в ЄС.

Європейська рада закликає владу Грузії прояснити свої наміри, змінивши нинішній курс дій, який ставить під загрозу шлях Грузії до ЄС і де-факто призводить до зупинки процесу вступу, — наголосили у відомстві.

Брюссель також зазначає, що в Грузії зростає кількість випадків залякування, погроз і фізичних нападів на представників громадянського суспільства, політичних лідерів, громадських активістів і журналістів.

Країни ЄС зараз обмірковують свою відповідь на кроки владної партії «Грузинська мрія», зазначає AFP.

Початкові кроки, які обговорюють міністри, можуть включати припинення фінансування сил безпеки Грузії, скорочення державного фінансування або розрив контактів на високому рівні.

Що цьому передувало

Грузія подала заявку на вступ до ЄС у березні 2022 року, за кілька тижнів після того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, і в грудні 2023 року набула статусу кандидата. Наступним кроком має стати рекомендація Єврокомісії урядам країн ЄС про початок переговорів щодо вступу Грузії в ЄС, але це залежить від проведення низки реформ.

У Брюсселі чітко дали зрозуміти: якщо закон про «іноагентів» ухвалять, рекомендації не буде. А його таки ухвалили — 3 червня спікер парламенту Грузії підписав закон, попри вето президентки країни Саломе Зурабішвілі.

Цей закон фактично є аналогом російського закону про «іноагентів».

Категорія
Політика
Дата публікації

Директор ЦРУ Бернс наважився на "розвідувальну дуель" з Путіним заради України

Бернс
Джерело:  The Washington Post

Чинний директор ЦРУ Вільям Бернс є доволі скромною персоною. Саме тому не так вже й багато американців та українців знають про те, що він безстрашно керував силами ЦРУ в Україні з моменту вторгнення Росії майже три роки тому.

Головні тези:

  • Директор ЦРУ Вільям Бернс активно підтримує Україну у боротьбі з російськими загарбниками.
  • Бернс тісно знайомий з Путіним, щонайменше 20 років.
  • Він пояснив, ким насправді є російський диктатор й чого від нього очікувати.

Війна Бернса за свободу України

У грудні глава ЦРУ повернувся зі свого 14-го візиту в Україну. Що важливо розуміти, у більшості випадків його поїздки були таємними, однак останнього разу український лідер Володимир Зеленський опублікував фото, на якому вони потискають руки перед українським прапором.

За всю цю війну у нас було багато зустрічей, і я дуже вдячний йому за допомогу. Ми не розголошуємо секретів, але підтримуємо зв’язок.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Володимир Зеленський і Вільям Бернс (Фото: Facebook)

Варто також зазначити, що наприкінці 2021 року саме Бернс попереджав Київ і світ, що Росія готова до повномасштабного вторгнення в Україну.

Тоді глава ЦРУ поділився надзвичайно чутливими розвідданими США.

Його офіцери ЦРУ залишилися на місці після початку російського вторгнення та після того, як американські дипломати та військовий персонал залишили (Україну). Вони були на фронті майже три роки, обмінюючись розвідданими, щоб допомогти Україні боротися з російськими загарбниками.

Бернс завжди знав, хто такий Путін

Міжнародний оглядач Девід Ігнатіус звертає увагу на те, що на більш глибокому рівні глава ЦРУ був заблокований у розвідувальній дуелі з російським диктатором Володимиром Путіним.

Що важливо розуміти, з нелегітимним главою Кремля Бернс знайомий близько 20 років, оскільки доволі довго був послом США у Москві.

На переконання глави ЦРУ, Путін — "імператор, який не зовсім одягнений".

Можливо, Бернсу судилося зустрітися з Путіним на полі бою в Україні. ... Нині він бачить мало шансів на те, що Путін готовий до будь-якої угоди, яка не є капітуляцією України, — наголошує Ігнатіус.

Експерт наголошує, що останні 4 роки Бернс був непохитним керівником секретної служби Америки, що надає допомогу Україні на місцях. На полі бою він непохитно стояв на боці України та власних командирів.

Категорія
Політика
Дата публікації

Мирна угода Трампа щодо зупинення війни набула обрисів

Трамп
Джерело:  The New York Times

Згідно з даними видання The New York Times, попередні контури майбутньої мирної угоди нового президента США Дональд Трампа для завершення війни Росії проти України вже визначено.

Головні тези:

  • Одним із ключових аспектів угоди є введення миротворчих сил в Україну.
  • Важливим пунктом є роль США у підтримці України, забезпечення розвідданими, зброєю та надання дозволу для ударів по російській території.
  • Підтримка НАТО є важливим чинником у стримуванні Росії.

Що відомо про наміри Трампа

В оточенні Джо Байдена та Дональда Трампа доволі часто говорять про те, що поки вигнати Росію з усіх окупованих територій України не вдасться.

Цілком можливо, її війська залишаться на приблизно 20 відсотках окупованої території.

У команді республіканця припускають, що це буде відбуватися у рамках перемир'я, подібного до того, яке зупинило Корейську війну 1953 року.

Наразі головна мета — зробити все так, щоб Путін не скористався припиненням бойових дій, щоб переозброїтися, набрати і навчити нові сили та розпочати нове вторгнення.

На переконання українського лідера Володимира Зеленського, винятково членство в НАТО утримає Росію від нового нападу.

Якою може бути мирна угода Трампа

Згідно з даними журналістів, припинення вогню може бути забезпечено європейськими миротворчими силами.

Ключовим моментом буде те, чи захоче Трамп зберегти за США їхню центральну роль, що полягає в наданні розвідданих, зброї та дозволу Україні завдавати ударів по російській території.

Сам новий президент США багато разів заявляв, що війна РФ проти України — це проблема Європи, а не Штатів.

На переконання Джейка Саллівана, для Трампа вкрай важливо зробити те, що ненавидять багато членів його партії: продовжити військову підтримку.

Хороша угода для Америки означає, що нам потрібен важіль, — сказав він.

Що важливо розуміти, Кремль хоче набагато більшої угоди — в якій США виведуть свої озброєння і війська з Європи, однак Трамп поки не коментував ці вимоги.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?