П’ять фільмів претендують на право представити Україну на Оскарі-2024 — перелік
Категорія
Культура
Дата публікації

П’ять фільмів претендують на право представити Україну на Оскарі-2024 — перелік

П’ять фільмів претендують на право представити Україну на Оскарі-2024 — перелік
Джерело:  online.ua

Українська кіноакадемія завершила приймати заявки для участі фільмів у відборі на премію “Оскар” у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм” від України.

Джерело: Українська кіноакадемія

Які фільми можуть представити Україну на Оскарі

Український Оскарівський Комітет усього отримав 5 заявок:

  • “20 днів у Маріуполі”, реж. Мстислав Чернов

Стрічка міжнародних журналістів Associated Press, які стали останніми з міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі.

Вони працювали в облозі та фіксували кадри облоги, які згодом стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Стрічка вже має Приз глядацьких симпатій Програми World Cinema Documentary (Кінофестиваль «Санденс», 2023) та головну нагороду Міжнародного фестиваля документального кіно про права людини Docudays UA, 2023 - Найкращий фільм Національного конкурсу.

  •  “Залізні метелики”, реж. Роман Любий

"Залізні метелики" досліджує обставини збиття літака MH17 на Донбасі, риторику російської пропаганди та реакцію світу на злочин. Фільм поєднує документальні кадри із сучасним театром і анімацією.

Світова прем’єра відбулась в конкурсній секції World Cinema Documentary Competition кінофестивалю «Санденс» у січні 2023 року. Також стрічку показали у межах програми Panorama Dokum ente на "Берлінале".

  •  “Памфір”, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук

Події фільму відбуваються на Буковині напередодні традиційного карнавалу Маланки. Голова родини Памфір повертається додому після тривалих заробітків. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відплатити за провину сина і звернути на шлях з незворотними наслідками.

  • “Терикони”, реж. Тарас Томенко

Стрічка розповідає про українських дітей, які бачили війну на власні очі та дитинство під час війни.

  • “ШТТЛ”, реж. Адрієн Уолтер

Стрічка розповідає про кохання двох молодих жителів штетла, що в перекладі з ідишу означає містечко. Події відбуваються у червні 1941-го на Львівщині, за день до вторгнення нацистів. Міфстечко Сокаль, про яке йдеться у стрічці, було знищено німецькими військами.

Нагадаємо, що у 2022 році Україну представляв фільм «Клондайк».

Читайте також:

  • Фільм про російського політика "Навальний" отримав Оскар 2023 — люди обурені

  • "Білявка" та Том Генкс. У США оголосили переможців антипремії "Золота малина"

  • Український фільм "Клондайк" потрапив до лонглиста номінантів на Оскар

Категорія
Політика
Дата публікації

Команда Трампа влаштувала розбірки з Євросоюзом через Україну

Трамп
Джерело:  The Economist

Згідно з даними видання The Economist, члени команди американського лідера Дональда Трампа висловили невдоволення зусиллями членів ЄС щодо зміцнення України на тлі її війни з країною-агресоркою Росією.

Головні тези:

  • Білий дім демонструє різкий розворот у питаннях підтримки України.
  • На цьому тлі Штати посилили тиск навіть на Євросоюз.

Чим невдоволена команда Трампа

Журналісти звертають увагу на низку кроків Білого дому, які фактично вказують на відхід від підтримки України.

Що важливо розуміти, йдеться не лише про виведення військових з ключової бази у Жешуві, а й про зменшення присутності у Контактній групі з питань оборони України.

Не можна також ігнорувати той факт, що саме адміністрація обклала Україну базовим 10-відсотковим тарифом, однак Росію такі обмеження не торкнулися.

Ще однією ознакою часу є те, що представники Пентагону нещодавно поставили запитання одному із союзників про те, чому він продовжує постачати зброю в Україну.

Ба більше, вказано, що деякі помічники Трампа в приватних бесідах навіть скаржилися, що вони "ситі по горло" зусиллями Європи зі зміцнення України.

Як завжди у випадку з такою хаотичною адміністрацією, важко відрізнити справжній сигнал від шуму, — наголошують журналісти.

Категорія
Політика
Дата публікації

Путін висунув Трампу нову вимогу для припинення вогню проти України

Путін
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися журналістам, команда російського диктатора Володимира Путіна зажадала від адміністрації президента США Дональда Трампа дозволити їй купувати літаки Boeing, використовуючи гроші від заморожених активів, після припинення вогню в Україні.

Головні тези:

  • Угода про покупку літаків може бути ключовою частиною послаблення санкцій проти РФ.
  • Росія захопила 400 іноземних літаків після вторгнення в Україну.

Кремль продовжує шантажувати Білий дім

Нелегітимний глава Кремля зрозумів, що заморожені кошти не можуть бути використані для купівлі літаків без припинення вогню.

За попередніми даними, угода про купівлю літаків може стати частиною послаблення санкцій, якщо Путін все-таки згодиться на головну пропозицію Трампа щодо України.

Журналісти звертають увагу на те, що російські активи в США становлять приблизно 5 мільярдів доларів.

Ні для кого не секрет, що після початку повномасштабної війни Росії проти Україну компанія Boeing припинила свою діяльність у Росії, зокрема була зупинена робота великого інженерного центру.

Перспективи потенційного відновлення продажів Boeing до Росії зростають, оскільки американський літакобудівник зазнає тиску на інших ринках через глобальну тарифну війну, розпочату президентом Дональдом Трампом, — пише видання.

Що важливо розуміти, після 24 лютого 2022 року країна-агресорка РФ захопила 400 іноземних літаків, які були орендовані її авіакомпаніями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?