Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина звернула увагу на те, що однією з головних причин зволікання Альянсу з наданням Україні ПДЧ щодо членства в НАТО є небажання урядів деяких країн дратувати очільника Кремля Володимира Путіна.
Джерело: сайт ВРУ
Чому НАТО не надає ПДЧ Україні
"Якщо ми говоримо про наших партнерів, і я говорю не тільки про США - також Францію, Італію, Німеччину - ніхто не хоче дратувати Росію. І ми часто чуємо, що лише коли зміниться керівництво Росії, тоді Україна почує відповідь", - наголосила Ольга Стефанішина.
Політикиня також нагадала, що після завершення Бухарестського саміту у 2008 році подальших конкретних рішень для членства України та Грузії не було. Відповідно, нічого не змогло зупинити РФ від агресії проти Грузії, окупації Криму у 2014 році та початку війни на Сході України.
"Потрібно розуміти реальність. Зараз мова вже не про те, що ми не повинні дратувати Росію - мова про те, що нашим державам потрібно захищатися від агресора", - заявила представниця ВРУ.
Стефанішина також нагадала про те, що наша країна вже робить внесок у колективну оборону і політику безпеки, фактично зміцнюючи південний фланг НАТО, для якого у НАТО поки немає стратегії взагалі, тоді як в офіційного Києва є стратегія захисту своїх кордонів.
"Ми розуміємо, що це не рішення, яке приймається за одну ніч - ми на початку дуже довгого шляху... Але ми говоримо про стратегію на 10 років і країни, які підтримують політику відкритих дверей і підтримують Україну та Грузію на цьому шляху. Тому це чудовий момент почати цю дискусію", - підкреслила політикиня.
На переконання Ольги Стефанішиної, саме зараз дуже вдалий час у тому числі через те, що американський лідер Джо Байден може підтримати Україну на шляху до членства в НАТО.
Читайте також:
НАТО ухвалив важливе рішення щодо співпраці з Україною.
Це помилка — команда Зеленського розкритикувала рішення НАТО.
Україна висунула безапеляційну вимогу НАТО щодо ПДЧ.