Разумков оцінив ризики розпуску Ради через конфлікт із Зеленським
Категорія
Політика
Дата публікації

Разумков оцінив ризики розпуску Ради через конфлікт із Зеленським

Разумков оцінив ризики розпуску Ради через конфлікт із Зеленським
Джерело:  online.ua

Спікер парламенту Дмитро Разумков не бачить підстав для розпуску Верховної Ради через критику президентського закону про олігархів. Він стверджує, що аналогічної точки зору дотримується і Володимир Зеленський.

Джерело: Радіо Свобода

Разумков не приховує, що деякі пункти поданого Зеленським законопроєкту про олігархів він не підтримує і буде вносить свої правки до другого читання. Зокрема, Разумков вважає, що не РНБО має визначати олігархів, а окремий орган, оскільки може виникнути конфлікт інтересів.

"В РНБО, згідно з Конституцією, немає на сьогодні таких повноважень, а по-друге, закон прописаний на 10 років. Я вже говорив, що сьогодні ми маємо президента Володимира Зеленського і розуміємо, як він буде діяти, а після його каденції завжди необхідно буде мати запобіжники, які не дозволять використовувати цей механізм не на користь України в цілому. Якщо ми говоримо про те, що цей закон повинен працювати, ми також не повинні допустити, щоб через деякий час знову КСУ його зніс, наприклад, тому повністю повинен відповідати Конституції ", - пояснив свої претензії до закону про олігархів.

Разумков не чув від Зеленського загроз розпустити Раду

Спікер Верховної Ради стверджує, що не чув особисто від Зеленського категоричних загроз про розпуск Ради, якщо не буде прийнятий закон про олігархів.

"Я думаю, що я і президент, ми точно дотримуємося Конституції. І насправді президент інше говорив. Буквально два дні тому, якщо я не помиляюся, він, навпаки, говорив про те, що підстав, які сьогодні могли б підвести під дострокове припинення повноважень Верховної Ради України, немає. І це абсолютна правда. Тому що, згідно з чинною Конституцією, згідно з чинним законодавством, підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради немає ", - подчекркнул Разумков.

Він дав зрозуміти, що не варто вірить чуткам і потрібно орієнтуватися на публічну політику.

"Я публічно цього не чув. Я все ж орієнтуюся на публічну політику. А додаткових розмов з Володимиром Олександровичем з цього приводу у мене не було", - підсумував Разумков.

Що відомо про скандал між Зеленським та Разумковим

Кілка днів тому відбулися телефонні переговори між українським лідером Володимиром Зеленським та спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим. За словами інсайдерів в Офісі президента, до цієї розмови між політиками була "холодна війна". Зараз кілька конфліктних питань Разумков і Зеленський нібито владнали.

Відомо, що конфлікт Разумкова і Зеленського виник відразу по декількох моментів. Перш за все мова йде про те, що саме Разумков подав альтернативний президентському законопроєкт під час кризи з КСУ.
Крім того, він не голосував за кандидатуру Сергія Шкарлета і Юрія Вітренка на посади міністрів. Також Дмитро Разумков розкритикував законопроєкт про статус олігархів.
За словами представників ОП, Разумков порушив "політичну етику". Вони також стверджують, що Зеленський не воював проти Разумкова, а просто вимагав виконати завдання, з якими команда йшла на вибори в 2019 році.

Коротко про законопроєкт Зеленського про олігархів

Зеленський вніс на розгляд українського парламенту проєкт закону "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" 2 червня. У цьому документі прописаний принцип визначення олігархів і норми, що регулюють їх діяльність в Україні.

Законопроєкт передбачає, що рішення про визнання людини олігархом буде приймати РНБО на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету, а також створення відкритого Реєстру олігархів, який також буде вести апарат РНБО.

Якщо людину визнають олігархом, їй заборонять:

  • робити внески (прямо або опосередковано через інших осіб) для підтримки політичних партій відповідно до закону України "Про політичні партії в Україні";

  • бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

У законопроєкті також наведено перелік публічних службовців, яких будуть зобов'язані подавати декларації про контакти (зустріч і розмова, в тому числі онлайн, будь-якого змісту) в разі контакту з олігархом або його представником.

Закон планують ввести в дію через шість місяців з дня набрання чинності на 10 років.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Мита Трампа загрожують світовій економіці рецесією — що це означатиме для України

економіка
Джерело:  Reuters

Фондові індекси різко знизилися 3 квітня, а безпечні активи, такі як надійні облігації та золото, подорожчали. Інвестори побоюються, що нові мита США загострять торгівельну війну, яка загрожує ввергнути світ у рецесію.

Головні тези:

  • Впровадження нових мит США може призвести до рецесії у світовій економіці, загострюючи торгівельну війну.
  • Україна готується до відновлення мит на американські товари, проте митно-тарифні ставки є низькими порівняно з іншими країнами.
  • Міністерка економіки Юлія Свириденко наголошує, що для України важливо досягти більш вигідних умов торгівлі з США.

Мита Трампа призведуть до рецесії світової економіки

Долар упав до шестимісячного мінімуму після того, як президент США Дональд Трамп запровадив мита, які підняли імпортні податки до найвищого рівня за століття.

Це переломний момент не тільки для економіки США, а й для світової економіки, — заявив Олу Сонола, керівник відділу економічних досліджень США у Fitch Ratings.

За його словами, багато країн, найімовірніше, опиняться в рецесії. Якщо ця тарифна ставка залишиться незмінною протягом тривалого періоду, можна буде викинути більшість прогнозів.

Ринкова капіталізація Apple впала більш ніж на 240 млрд дол, оскільки її акції впали на 7% під час позабіржових торгів. Ринкова капіталізація Nvidia знизилася на 5,6% або на 153 млрд дол.

Прибутковість 10-річних скарбничих облігацій США знизилася більш ніж на 15 базисних пунктів до п'ятимісячного мінімуму в 4,04%, а ринки оцінили вищу ймовірність зниження відсоткових ставок, навіть попри те, що мита, ймовірно, призведуть до різкого зростання інфляції в США.

Нафта, показник економічної активності, впала більш ніж на 2%, і ф'ючерси на нафту марки Brent досягли 73,3 долара за барель.

Ціна на золото сягнула рекордного максимуму, перевищивши 3200 дол за унцію, а японська єна підскочила більш ніж на 1% до 147,3 за долар, оскільки валютні трейдери шукали безпечний актив за межами долара США. Євро зріс на 0,6% до 1,0912 долара.

Щодо України, то міністерка економіки Юлія Свириденко вважає, що буде складно, але не критично.

Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає. Скільки ми експортували до США у 2024 році? $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн — труби. Натомість ми купили в США товарів на суму $3,4 млрд.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Міністерка економіки України

Українські мита на американські товари досить низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%. Тому зараз, каже Свириденко, в нас є шанси домовитись на інші умови.

Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сікорський назвав найкращу гарантію безпеки для України

Сікорський
Джерело:  TVN24

Шеф польської дипломатії Радослав Сікорський, розмірковуючи про захист України у разі припинення вогню з Росією, заявив, що найкращою гарантією безпеки для країни є українська армія.

Головні тези:

  • Польща відмовляється вводити свої війська в Україну для стримування РФ.
  • Французький лідер Еммануель Макрон обмірковує розгортання європейського контингенту вздовж лінії Дніпра.

Сікорський озвучив свою позицію

Польський дипломат відреагував на зустріч лідерів "коаліції рішучих", що відбулася 27 березня у Парижі.

Що важливо розуміти, коаліція обмірковує можливе розгортання "сил стримування" в Україні у майбутньому.

За словами Сікорського, його країна буде в цій коаліції, але не фізично в самій Україні.

Існують різні відгомони цих переговорів, як на рівні представників штабів у Великій Британії, так і на політичному рівні в Парижі. Ці концепції поки що перебувають на стадії узгодження… Найбільшою, найкращою гарантією безпеки України є хоробра і добре оснащена українська армія.

Радослав Сікорський

Радослав Сікорський

Глава МЗС Польщі

Шеф польської дипломатії вкотре нагадав, що саме ЗСУ — це найбільша армія в Європі, яка має досвід ведення цього нового типу війни із залученням мільйонів безпілотників.

Що важливо розуміти, французький лідер Еммануель Макрон обмірковує розміщення європейського контингенту в Україні на відстані від лінії фронту, одним з варіантів є розгортання вздовж лінії Дніпра.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?