Російські хакери атакували банківську систему Німеччини
Категорія
Світ
Дата публікації

Російські хакери атакували банківську систему Німеччини

Російські хакери атакували банківську систему Німеччини
Джерело:  online.ua

Банківський система Німеччини зазнала масштабної кібератаки російських хакерів. Це не перша атака Росії на об'єкти критичної німецької інфраструктури.

Джерело: Bild

Федеральне управління інформаційної безпеки ФРН (BSI) 30 червня підтвердило факт скоєння кібератаки. Повідомляється, що за нею стоїть хакерська група Fancy Bear.

У західних спецслужбах вважають, що причиною кібератаки стала "помста" Москви за санкції проти Росії, а також спроба Кремля запобігти жорстким санкціям проти Білорусі та Олександра Лукашенка.

Джерело нагадує, що російські хакери, підлеглі ГРУ, постійно атакують об'єкти німецької інфраструктури. Зокрема, Бундестаг кілька разів зламували, а дані про політиків викрадали.

Кібератаки Росії на США

Нещодавно керівництво корпорації Microsoft оголосив, що масштабну кібератаку на американські та іноземні урядові установи, а також аналітичні центри організували російські хакери, які також пов'язані з атакою на IT-компанію SolarWinds.

Згідно з останніми даними, кіберзлочинці отримали доступ до облікового запису Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в службі маркетингу електронної пошти Constant Contact.

Компанія Volexity, яка займається питаннями кібербезпеки, звертає увагу на те, що російські хакери, "ймовірно, домоглися деякого успіху в зламі цілей".

У 2020 році хакери, які пов'язують з Кремлем, атакували цілий ряд державних установ США, серед яких Мінфін, Міненерго, Міністерство внутрішньої безпеки, Пентагон і кілька інших структур.

У Білому домі анонсували, що недавні хакерські атаки, в тому числі на найбільшу м'ясопереробну компанію світу JBS і американську компанію Colonial Pipeline, яка забезпечує паливом 45% населення східного узбережжя Сполучених Штатів, не залишаться без відповіді.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли Україна отримає нові F-16 — відповідь прем’єра Бельгії

Бельгія дотримає обіцянку щодо надання Україні F-16
Джерело:  УНІАН

Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер повідомив, що Україна отримає два літаки F-16 від його країни до кінця 2025 року, але на запасні частини. Ще два винищувачі надійдуть уже в 2026 році.

Головні тези:

  • Барт де Вевер плекає надію, що Бельгія зможе передати Україні більше винищувачів, ніж запланувала.
  • Також під час візиту до Києва прем’єр Бельгії оголосив про виділення Україні одного мільярда євро допомоги.

Бельгія дотримає обіцянку щодо надання Україні F-16

Планами своєї країни Барт де Вевер поділився під час спільної з українським лідером Володимиром Зеленським прес-конфереції у Києві.

Ми обіцяли стати найбільшим постачальником F-16 для України. Звичайно, ми будемо дотримуватися своїх слів. Два F-16 на запасні частини надійдуть цього року. Два літаки надійдуть наступного року.

Барт де Вевер

Барт де Вевер

Прем’єр-міністр Бельгії

За словами політика, він плекає надію на те, що у Бельгії буде змога передати Україні ще більше винищувачів.

Наразі, як відомо, Брюссель очікує на обіцяні F-35.

З боку нас жодних затримок немає. Як тільки ми отримаємо F-35, одразу Україна може отримати F-16. Ті F-16, які ми обіцяли, ми одразу доставимо в Україну, — наголосив Барт де Вевер.

До слова, у межах свого візиту до Києва він також заявив про виділення Україні одного мільярда євро допомоги.

Категорія
Світ
Дата публікації

США почали готуватися до війни з Китаєм

Армія США
Джерело:  The New York Times

Згідно з даними видання The New York Times, американське командування уже активно готується до потенційного протистояння з Китаєм, проте наразі стикнулося з серйозною проблемою — чималим браком зброї.

Головні тези:

  • Готовність США в Тихоокеанському регіоні також під питанням через військові дії на Близькому Сході.
  • Пентагон ризикує зіткнутися з оперативними проблемами в разі початку будь-якого конфлікту в Азії.

Армія США знає про свої слабкі місця

Як вдалося дізнатися журналістам, серйозні проблеми в американській армії були виявлені після завершення масштабної кампанія ударів по хуситах у Ємені.

Саме вона стала причиною колосального виснаження арсеналу високоточної зброї США.

Існує висока ймовірність того, що уже скоро Пентагон буде змушений перемістити високоточну зброю дальнього радіусу дії зі складів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні на Близький Схід.

Крім того, готовність США в Тихоокеанському регіоні також під питанням, оскільки Пентагон направив військові кораблі та літаки на Близький Схід після початку війни між Ізраїлем і Газою.

Один із представників Пентагону заявив, що Пентагон ризикує зіткнутися з реальними оперативними проблемами" в разі початку будь-якого конфлікту в Азії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?