Банківський система Німеччини зазнала масштабної кібератаки російських хакерів. Це не перша атака Росії на об'єкти критичної німецької інфраструктури.
Джерело: Bild
Федеральне управління інформаційної безпеки ФРН (BSI) 30 червня підтвердило факт скоєння кібератаки. Повідомляється, що за нею стоїть хакерська група Fancy Bear.
У західних спецслужбах вважають, що причиною кібератаки стала "помста" Москви за санкції проти Росії, а також спроба Кремля запобігти жорстким санкціям проти Білорусі та Олександра Лукашенка.
Джерело нагадує, що російські хакери, підлеглі ГРУ, постійно атакують об'єкти німецької інфраструктури. Зокрема, Бундестаг кілька разів зламували, а дані про політиків викрадали.
Кібератаки Росії на США
Нещодавно керівництво корпорації Microsoft оголосив, що масштабну кібератаку на американські та іноземні урядові установи, а також аналітичні центри організували російські хакери, які також пов'язані з атакою на IT-компанію SolarWinds.
Згідно з останніми даними, кіберзлочинці отримали доступ до облікового запису Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в службі маркетингу електронної пошти Constant Contact.
Компанія Volexity, яка займається питаннями кібербезпеки, звертає увагу на те, що російські хакери, "ймовірно, домоглися деякого успіху в зламі цілей".
У 2020 році хакери, які пов'язують з Кремлем, атакували цілий ряд державних установ США, серед яких Мінфін, Міненерго, Міністерство внутрішньої безпеки, Пентагон і кілька інших структур.
У Білому домі анонсували, що недавні хакерські атаки, в тому числі на найбільшу м'ясопереробну компанію світу JBS і американську компанію Colonial Pipeline, яка забезпечує паливом 45% населення східного узбережжя Сполучених Штатів, не залишаться без відповіді.
Читайте також: