Спікер Палати представників оголосив "мертвим" законопроєкт Сенату з допомогою Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

Спікер Палати представників оголосив "мертвим" законопроєкт Сенату з допомогою Україні

Майк Джонсон
Джерело:  CNN

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що законопроєкт на 118 млрд доларів про кордон США та допомогу Україні й Ізраїлю від Сенату «помре по прибуттю», якщо потрапить до Палати представників.

У Палаті представників не будуть голосувати за законопроєкт про кордон США і допомогу союзникам

Я побачив достатньо. Цей законопроєкт навіть гірший, ніж ми очікували, і не наблизиться до завершення прикордонної катастрофи, яку створив президент. Як проголосив головний учасник переговорів від демократів: відповідно до цього законопроєкту «кордон ніколи не закривається». Якщо він дійде до Палати, він буде мертвим по прибуттю, — написав Джонсон.

Якщо Конгрес не зможе прийняти законодавчий пакет, сенаторам доведеться вирішити, чи намагатися передати допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню окремо від прикордонних та імміграційних заходів.

Раніше Джонсон оголосив, що Палата проголосує за окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю.

Законопроєкт Сенату про кордон США і допомогу Україні

5 лютого сенатори оприлюднили деталі прикордонної угоди та пакет допомоги з підтримкою для України та Ізраїлю. За нього можуть проголосувати цього тижня.

Законодавчий пакет вартістю 118,2 мільярда доларів включає:

  • широкі повноваження президента щодо значного обмеження нелегальних мігрантів на південному кордоні США,

  • 20 млрд доларів на потреби кордону США та забезпечення ресурсами для нової прикордонної політики,

  • близько 60 млрд доларів на підтримку України в її боротьбі з Росією,

  • 14 млрд доларів на допомогу Ізраїлю,

  • гуманітарну допомогу для цивільного населення в Газі, на Західному березі річки Йордан і в Україні.

Напередодні президент Джо Байден сказав, що «рішуче підтримує» законопроект Сенату про кордон, назвавши його «найжорсткішим і найсправедливішим набором прикордонних реформ за десятиліття».

Категорія
Україна
Дата публікації

Сили ППО знешкодили 61 дрон під час нової атаки РФ

Повітряні Сили ЗСУ
Атака РФ на Україну 2 квітня - що відомо

Протягом ночі 2 квітня 2025 року російські окупанти здійснювали повітряний напад на мирні українські міста та села 74-ма ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів.

Головні тези:

  • Підтверджено збиття 41 ударного БпЛА типу Shahed.
  • Ще 20 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені.

Атака РФ на Україну 2 квітня — що відомо

Що важливо розуміти, новий повітряний напад російських загарбників розпочався ще о 20:00 1 квітня.

Армія РФ здійснювала атаку з напрямків: Міллерово, Приморсько-Ахтарськ — Росія, Чауда — Крим.

До знищення ворожих цілей були залучені: авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Станом на 09.00 підтверджено збиття 41 ударного БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні та сході країни.

Повітряні сили ЗСУ звертають увагу на те, 20 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків).

Під нові удари ворога потрапили Харківщина, Донеччина та Одещина.

Тримаймо небо! Разом — до перемоги! — наголошують захисники українського неба.

Категорія
Економіка
Дата публікації

500% мита і не тільки. У США розробили новий план помсти Росії

Росії загрожують ще більші санкції
Джерело:  online.ua

Американські сенатори представили двопартійний законопроєкт щодо введення санкцій проти країни-агресорки Росії на випадок, якщо диктатор Володимир Путін зірве мирні зусилля президента США Дональда Трампа щодо завершення війни проти України.

Головні тези:

  • Серед запропонованих санкцій - 500% мита на імпортні товари з країн, які співпрацюють з Росією у сфері нафти, газу та урану.
  • Американські політики вважають, що Росія - агресор, а війну слід припинити негайно.

Росії загрожують ще більші санкції

Журналісти звертають увагу на те, що над новим санкційним планом працювала половина Сенату США на чолі з республіканцем Ліндсі Гремом та демократом Річардом Блюменталем.

За словами сенаторів, ці обмеження будуть введені в дію, якщо мирні переговори проваляться або угода буде досягнута, але Росія її порушить.

Згідно з останніми даними, насамперед йдеться про 500-відсоткові мита на імпортні товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти РФ.

У Сенаті США домінує думка, що Росія є агресором, і що ця жахлива війна і агресія Путіна повинні припинитися зараз і стримуватися в майбутньому, — наголосили автори нового плану.

За словами сенаторів, санкції проти країни-агресорки РФ передбачатимуть введення тарифів щодо країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти.

Вони є жорсткими не просто так, — зазначили американські політики.

До слова, нещодавно американський лідер Дональд Трамп уперше висловив роздратування через затягування диктатором Путіним переговорів щодо припинення вогню.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?