Стрімке збільшення нападів на військкомати в Росії — розвідники назвали причину
Категорія
Події
Дата публікації

Стрімке збільшення нападів на військкомати в Росії — розвідники назвали причину

Міноборони Британії
військкомати в Росії

На переконання британської розвідки, різке збільшення кількості нападів на військкомати і подібні установи в Росії вказує на ріст недовіри населення до обіцянки диктатора Володимира Путіна не проводити нову хвилю мобілізації.

Росіяни дедалі частіше атакують військкомати

Влада РФ заявляють про 220 атак на пов’язані з набором до війська інституції з початку вторгнення РФ в Україну.

Однак, що важливо розуміти, опозиційні журналісти пишуть про 113 атак тільки від 26 липня 2023 року.

Взяті разом ці цифри свідчать про подвоєння підпалів військкоматів в останні 6 місяців, – наголошують британські розвідники.

За словами очільників Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна, виконавці нападів діяли від імені “західних посадовців”.

Однак збільшення числа атак дуже ймовірне через дедалі більше почуття невдоволення війною серед російського населення, а особливо тих, хто може бути мобілізований щойно оголосять про другу хвилю мобілізації, – наголошує Міноборони Великої Британії.

Окрім того, наголошується, що частину виконавців цих атак звинуватили в тероризмі і зраді.

Британські розвідники звертають увагу на те, що нова мобілізація буде суперечити обіцянці російського диктатора Володимира Путіна від 14 грудня 2023 року, про те, що нової хвилі не буде.

Різке збільшення нападів на військкомати з високою ймовірністю свідчать про брак довіри російського населення до цих обіцянок глави Кремля.

Путін готується до можливого нападу на НАТО

Американські аналітики дійшли висновку, що диктатор Володимир Путін продовжує використовувати концепцію "співвітчизників за кордоном", щоб виправдати свою майбутню агресію проти країн НАТО.

Кремль, можливо, вирішив, що простий наратив про те, що Росія та інші держави борються з геополітичною нацистською силою, є більш ефективною наративною лінією, ніж спроба Путіна апелювати до російських громадян і російськомовних на території колишнього Радянського Союзу і Російської імперії з ідеологією "Русского мира”.

Що важливо розуміти, дедалі більше Путін почав говорити про країни Балтії

Категорія
Україна
Дата публікації

Три українські компанії постачали до РФ мікрочипи для озброєння під час війни

СБУ
СБУ

Співробітників української компанії викрили в допомозі Російській Федерації. Вони продавали мікрочипи для ракет та дронів.

Головні тези:

  • Співробітники українських компаній постачали мікрочипи для ракет та дронів до Російської Федерації під час війни.
  • Служба безпеки України виявила трьох співробітників та засновника приватного товариства за пособництво державі-агресору.
  • Фігуранти схеми постачання електронних компонентів у РФ обходили міжнародні санкції, що негативно впливає на безпеку країни.
  • Одного з фігурантів вже затримано, а іншим надано підозру заочно, які переховуються за кордоном.

Під час війни торгували мікрочипами з РФ

СБУ викрила трьох співробітників та засновника приватного товариства за фактом пособництва державі-агресору.

За даними слідства, вони розробили план системного постачання в обхід міжнародних санкцій з України до РФ електронних компонентів, які використовуються для виробництва ракет та безпілотників.

Протягом лише 2022-2023 років учасники "схеми" переправили до Росії понад 1,5 тисячі найменувань мікроелектроніки на загальну суму близько 500 тис дол.

Наразі одного із фігурантів затримано, вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру та обрання запобіжного заходу.

Іншим працівникам компанії, які переховуються за кордоном, повідомлено про підозру заочно.

СБУ затримала посіпак окупантів: допомагали будувати газопереробний завод у Ростові

Служба безпеки України викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали Російській Федерації обходити санкції на експорт енергоносіїв та будувати у Ростовській області завод із виробництва скрапленого газу.

За матеріалами справи, протягом 2023-2024 років фігуранти брали участь у будівництві в Ростовській області Росії припортового заводу з виробництва скрапленого газу. Виготовлену на цьому підприємстві продукцію завантажували на танкери «тіньового флоту РФ» і приховано продавали у різних частинах світу.

За наявними даними, більшу частину прибутків, одержаних від тіньової торгівлі, Москва спрямовувала на фінансування війни в Україні.

Категорія
Україна
Дата публікації

Приречений на провал. Що не так із російським винищувачем МіГ-23

Винищувач МіГ-23 - ще один гучний провал Росії
Джерело:  online.ua

Американський журналіст та аналітик Калеб Ларсон звертає увагу на те, що радянський МіГ-23 Flogge програвав західним аналогам за маневреністю, авіонікою та надійністю. 

Головні тези:

  • Радянський підхід до виробництва винищувачів концентрувався на кількості, а не якості.
  • Навіть з деякими позитивними рисами, такими як вражаюча швидкість та недороге виробництво, МіГ-23 так і не зміг зберегти конкурентоспроможність.

Винищувач МіГ-23 — ще один гучний провал Росії

На переконання експерта, МіГ-23 був яскравим прикладом радянського підходу, адже тоді дбали про кількість, а не на якість.

Калеб Ларсон наголошує, що МіГ-23 мав крило зі змінною стрілоподібністю, що давало йому змогу змінювати форму крила для різних профілів польоту, фактично оптимізуючи характеристики підйомної сили і опору на різних швидкостях.

При цьому, хоча це на папері забезпечувало експлуатаційну гнучкість, воно також було досить складною конструкцією, зазначає експерт.Порівняно із західними винищувачами, такими як F-4 Phantom II або пізнішим F-15 Eagle, МіГ-23 мав суттєві недоліки з погляду маневреності, бортової авіоніки та загальної надійності.

За словами експерта, його управління на низьких швидкостях було особливо проблематичним, а нестабільна конструкція лякала навіть досвідчених пілотів.

Фото: wikipedia.org

Переваги МіГ-23 не змогли його врятувати

Калеб Ларсон не заперечує той факт, що у МіГ-23 були деякі помітні сильні сторони, пише 19FortyFive.

Насамперед йдеться про його вражаючу швидкість, особливо порівняно з іншими радянськими літаками тієї епохи, такими як МіГ-21.

Ба більше, саме МіГ-23 міг похизуватися поліпшеною дальністю польоту, вантажопідйомністю і можливостями радіолокаціями.

МіГ-23 був відносно недорогим і простим у виробництві у великих кількостях, що дозволило б Радянському Союзу наситити потенційні зони військових дій багатьма сотнями МіГ-23, створивши значну наступальну повітряну присутність, незалежно від недоліків реактивних літаків.

Попри це, що важливо розуміти,радянському винищувачу так і не вдалося скоротити якісний розрив з аналогами реактивних винищувачів НАТО.

Успіхи і невдачі літака підкреслюють ширшу динаміку холодної війни, в якій Захід прагнув до якісної переваги над Радянським Союзом, а СРСР розраховував лише на кількість.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?