Туреччина блокує рух вантажних кораблів РФ через Босфор
Категорія
Економіка
Дата публікації

Туреччина блокує рух вантажних кораблів РФ через Босфор

Босфорська затока
Джерело:  online.ua

Аналітики з моніторингової групи “Кримський вітер” зазначають, що Туреччина почала блокувати рух російських вантажних суден із зерном та зброєю через Босфорську протоку. 

Що відомо про блокування Туреччиною російських кораблів у Чорному морі

Аналітики зазначають, що протягом останніх днів вже кілька російських вантажних суден зі зброєю та вкраденим в Україні зерном застрягли по обидва боки Босфорської протоки.

Спостерігачі зазначають, що російський балкер GRUMANT 28 лютого вийшов з порту окупованого Севастополя із вкраденим в Україні зерном на борту, однак був заблокований на виході з Босфорської протоки.

Підкреслюється, що судно вже 3 доби перебуває у Босфорському проливі, періодично змінюючи місце стоянки.

В аналогічній ситуації перебуває балкер ZAFAR, теж завантажений краденим українським зерном.

У той же час із Середземного до Чорного моря не можуть потрапити транспортники YAZ і SPARTA IV, які везли зброю та боєприпаси з Сирії до Росії.

Увечері 26 лютого вони були змушені повернути назад. Станом на 2 березня YAZ перебуває в сирійському порту Тартус, а SPARTA IV зникла з поля зору спостерігачів.

Імовірно, Туреччина через два роки після початку війни РФ проти України почала реагувати на таємні перевезення зброї та краденого зерна, - припускають аналітики.

Що відомо про різке скорочення Туреччиною торгівлі з Росією

За інформацією російського опозиційного видання The Moscow Times із посиланням на офіційну статистику зовнішньої торгівлі Туреччини, обсяги товарообігу з країною-агресоркою РФ через 2 роки після початку злочинної війни проти України скоротились приблизно на третину.

При цьому обсяги імпорту з Росії до Туреччини теж скоротилися приблизно на ту саму величину з 2 млрд доларів до 1,3 млрд рік до року.

Журналісти видання зазначають, що таке різке скорочення товарообігу було зумовлене ризиком вторинних санкцій з боку США.

У грудні минулого року президент Джо Байден дозволив американському Мінфіну запроваджувати санкції щодо фінансових організацій із третіх країн за допомогу в обслуговуванні угод за участю підсанкційних осіб із РФ і за сприяння постачанню обладнання російському ВПК

Після цього банки в Туреччині почали переглядати відносини з клієнтами з РФ зі страху втратити доступ до долара, на який припадає майже половина світових фінансових транзакцій. Ситуація торкнулася і російських експортерів нафти, які перестали отримувати гроші за продані Анкарі барелі, - йдеться у матеріалі видання.

Зазначається, що в лютому турецькі банки почали закривати рахунки пересічних російських компаній, хоча раніше такі обмеження стосувалися лише тих юросіб, які безпосередньо підпадали під санкції США.

У Кремлі вже пообіцяли вирішити цю ситуацію з Туреччиною, і частково це вдалося.

У другій половині лютого деякі турецькі банки знову почали обслуговувати прямі платежі з Росією, але тільки з так званого "зеленого переліку товарів" - продукти харчування, медикаменти, сільгосппродукція, тексти.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Нові тарифи Трампа. Світові ринки за три дні втратили 9,5 трлн дол

Трамп
Джерело:  Bloomberg

Акції на фінансових ринках, які відкрилися 7 квітня, продовжують падати через «тарифну війну» президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Тарифи Трампа спричинили падіння акцій та світових ринків на 9,5 трлн доларів за три дні.
  • Різкі втрати на фінансових ринках: S&P 500 втратив 3%, індекс VIX стрімко зрос на фоні нових мит.
  • Акції оборонних компаній, Tesla Inc. та криптовалюти зазнали найбільших втрат через тарифну політику Трампа.

Світові ринки за три дні “мит Трампа” втратили 9,5 трлн дол

Акції впали, через що триденна втрата вартості світового капіталу склала близько 9,5 трлн дол. Ф’ючерси на акції S&P 500 втратили 3%, а індекс VIX підскочив вище 50. Європейський Stoxx 600 впав на 5%.

Європейський індекс Stoxx 600 впав до найнижчого рівня з грудня 2023 року, а німецький індекс DAX ненадовго просів на 10%, перш ніж відновився. Акції оборонних компаній, які є найкращими цього року, постраждали найбільше, оскільки інвестори накопичували готівку, продаючи акції компаній.

Акції Tesla Inc. впали на 10%. Акції Apple Inc., Amazon.com Inc. і Citigroup Inc. — приблизно на 5%.

Гонконзький індекс Hang Seng впав на 10 % на ранкових торгах, а ринки Шанхаю та Шеньчженя впали на 6 та 8 % відповідно.

На Тайвані, який виробляє переважну більшість найсучасніших напівпровідників у світі, ринки впали на 9,8 % після відкриття вперше після заяви Трампа про введення тарифів — це найбільше одноденне падіння в історії.

Азійські лідери зробили низку заяв до США, щоб спробувати запобігти кризі для своїх економік, а партнери Штатів, такі як Японія, Південна Корея і Тайвань, пообіцяли вести переговори.

Уряд Південної Кореї заявив у неділю, що виділить 2 мільярди доларів в якості екстреної допомоги вітчизняному автопрому, щоб пом’якшити удар від 25% тарифів Трампа на автомобілі іноземного виробництва, які набули чинності минулого тижня.

Криптовалюти втратили майже весь свій приріст з моменту перемоги Дональда Трампа на виборах у листопаді, оскільки наслідки тарифної політики президента США викликали масові продажі активів.

У понеділок біткойн втратив цілих 5,3%, вперше з 7 листопада впавши до 74 600 дол.

Це падіння пов’язане з введенням Трампом масштабних тарифів, які вже призвели до втрати трильйонів доларів на світових ринках.

Ціни на еталонні бренди нафти наближаються до критичного рівня для Росії, оскільки президент США Дональд Трамп ввів нові мита на імпорт, а Китай запровадив тарифи на американські товари у відповідь.

Ціни на нафту досягли найнижчого рівня від середини пандемії коронавірусу 2021 року. Падіння “чорного золота” спричинене шквалом нових мит президента США Дональда Трампа і збільшенням видобутку в групі ОПЕК+.

Видання Reuters пише, що ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 3,48 долара, або на 5%, до 66,66 долара за барель, а на американську нафту West Texas Intermediate впали на 3,55 долара, або на 5,3%, до 63,40 долара. Обидва показники на шляху до найбільших тижневих втрат у відсотковому вираженні за пів року.

Падіння світових цін на нафту призвело до зниження ціни на найпопулярнішу російську нафту марки Urals до 50 доларів за барель. Ця ситуація посилила тиск на державний бюджет РФ, оскільки Кремль нарощує витрати для війни з Україною. Ціна нижчою 60 доларів є збитковою для російського бюджету.

Паризька фондова біржа продовжила падіння. CAC 40 зафіксував падіння на 4,5% до 6947,86 пункту (-6,19% на відкритті). У Франкфурті Dax, який об’єднує акції 40 найбільших німецьких компаній, впав на 4,84% після падіння на понад 10% вранці.

Лондонська фондова біржа втратила 4,24%, Міланська — 5,35%, Швейцарська — 5%. Мадридська фондова біржа впала на 5,05%, а Амстердамська — на 5,21%.

Категорія
Україна
Дата публікації

Нищить російські дрони. У ГУР показали бойову роботу спецпідрозділу "Крила" — відео

ГУР
ГУР

Розвідники ГУР продовжують знищувати російські безпілотники на фронті. Українські сили ліквідують ворожі БпЛА.

Головні тези:

  • Спецпідрозділ “Крила” ГУР ефективно знищує російські безпілотники на сході України.
  • У відео, опублікованому військовими, показано моменти ураження ворожих дронів.
  • Завдяки професіоналізму розвідників було ліквідовано 8 ворожих дронів таких як Zala, Supercam та Орлан.

У ГУР показали бойову роботу спецпідрозділу "Крила"

Воїни Головного управління розвідки продовжують ефективно знищувати російські безпілотники тактичного рівня в небі над сходом України.

Спеціалізований підрозділ “Крила” провів успішні операції з ураження безпілотників в повітрі.

Відео, оприлюднене військовими, демонструє момент ураження ворожих БпЛА в небі над Запорізькою та Донецькою областями, зокрема на Покровському напрямку.

Завдяки професіоналізму розвідників було знищено вісім ворожих дронів:

  • "Zala" - 2 одиниці;

  • "Supercam" - 5 одиниць;

  • "Орлан" - 1 одиниця.

Ці безпілотники були частиною російських спроб розвідки та коригування вогню, проте їхні дії були ефективно нейтралізовані.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?