У Держдепі США підтвердили дозвіл Україні бити по РФ ракетами ATACMS
Категорія
Світ
Дата публікації

У Держдепі США підтвердили дозвіл Україні бити по РФ ракетами ATACMS

У Держдепі США підтвердили дозвіл Україні бити по РФ ракетами ATACMS
Джерело:  online.ua

Заступник державного секретаря США з питань Західної півкулі Брайан А. Ніколс офіційно підтвердив, що Білий дім дозволив Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території РФ.

Головні тези:

  • США надали Україні дозвіл на використання ракет ATACMS для ударів по Росії у зв'язку з неспровокованим вторгненням РФ в Україну.
  • Дозвіл Держдепу є сигналом для Росії про марність її дій та може призвести до виведення російських військ з України.
  • Застосування далекобійної зброї підвищить здатність України захищати свою територію та спонукає до мирних переговорів.
  • Рішення США є реакцією на залучення військ Північної Кореї у війну та підтримує територіальну цілісність України.

США офіційно дозволили Україні бити по РФ ракетами ATACMS

Як повідомив помічник державного секретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс, війна розпочалася через неспровоковане вторгнення Росії в Україну. Він підкреслив, що саме дії Росії визначають тривалість цієї війни, а її завершення залежить від її рішень.

Війна може закінчитися вже зараз, якщо Росія виведе свої війська з України та почне поважати її територіальну цілісність, — зазначив Ніколс.

На думку Ніколса, надання Україні можливостей для використання далекобійної зброї, схвалене президентом США Джо Байденом, зміцнює її здатність захищати власну територію.

Крім того, це є сигналом для Росії, що застосування сили для захоплення українських земель не має перспектив.

Якщо пощастить, цей крок змусить Росію усвідомити марність її дій і спонукатиме до початку мирних переговорів або до рішення вивести війська з України, — додав заступник держсекретаря.

Байден надав дозвіл Україні бити ATACMS по РФ

Раніше медіа повідомили, що президент США Джо Байден вперше дав дозвіл Україні застосувати далекобійну американську зброю — ракети ATACMS — по території РФ.

За даними порталу Axios, наразі йдеться про територію Курської області, й рішення задумане як реакція на залучення у війну військ Північної Кореї.

У Білому домі відмовились прямо підтвердити дозвіл Україні на застосування далекобійних ракет по військових цілях, розташованих на території Росії, але згадали, що розробляли відповідь на залучення військ КНДР до війни.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?