У Польщі спростять працевлаштування для українців
Категорія
Світ
Дата публікації

У Польщі спростять працевлаштування для українців

У Польщі спростять працевлаштування для українців
Джерело:  online.ua

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до низки законів, що повинні спростити працевлаштування іноземців у країні.

Джерело: канцелярія президента Польщі

Що спрощує новий закон для українців

Закон спрощує процедуру оформлення посвідки на перебування в Польщі на строк до трьох років людям, які планують працювати в Польщі протягом тривалого часу.

Тепер документи про наявність місця проживання та довідка про регулярний і стабільний дохід більше не потрібні. Натомість потрібно буде показати підтвердження, що заробітна плата людини не менша від мінімальної зарплати у Польщі.

Також не потрібно оформлювати новий вид на тимчасове перебування, якщо заробітчанин змінив роботодавця.

Тепер іноземці можуть працювати у Польщі 2 роки без дозволу на роботу, а лише за декларацією про доручення. Раніше цей термін становив 6 місяців, після цього потрібно було чекати ще 6 місяців, щоб отримати наступну таку декларацію.

Був скорочений термін розгляду заяв на отримання національної візи та інших дозвільних документів з 60 до 30 днів.

Трудова міграція українців до Польщі

Більшість українських емігрантів обирають країною призначення Польщу, як свідчать дані агентства ООН з питань міграції в Україні.

Зросла певним чином еміграція до Чехії, Словаччини, Угорщини. Також, як і раніше, основною країною призначення для українців є Польща, - каже доктор наук з державного управління, експерт з питань міграції Олена Малиновська.

Зокрема, у 2020 році було зареєстровано 1 млн 329 тис. заяв польських роботодавців про намір працевлаштувати громадянина України. За оцінками, трудова участь українців у польській економіці забезпечила останніми роками 13% її зростання.

Іноземці становлять невід’ємну частину польського ринку праці. Вони беруться за роботу, де є дефіцит кадрів, і таким чином зменшують кадровий голод.

За даними польського державного Закладу соціального страхування, у серпні 2021 року було застраховано майже 819 тисяч працівників-іноземців, з яких понад 603 тисячі становили громадяни України.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Між ЗСУ та армією РФ відбулося понад 70 бойових зіткнень від початку доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Загалом від початку доби 7 квітня відбулося 77 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • Підсумкова інформація про 77 бойових зіткнень між ЗСУ та російською армією.
  • Детальний звіт про активність ворожих сил на різних напрямках та успішну оборону українських захисників.
  • Огляд втручань ворожих авіаударів та артилерійських обстрілів по позиціях ЗСУ та цивільних населених пунктах.

Актуальна ситуація на фронті 7 квітня

Оперативна інформація станом на 16:00 07.04.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

  • На Куп’янському напрямку ворог сьогодні один раз штурмував позиції наших захисників неподалік Загризового.

  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала 13 разів — поблизу Надії та в бік Новоплатонівки, Новомихайлівки, Греківки, Рідкодуба та Нового. Шість боєзіткнень досі тривають.

  • На Краматорському напрямку українські захисники наразі відбивають одну спробу окупантів просунутися вперед у районі Курдюмівки. Два боєзіткнення поблизу Часового Яру наші оборонці успішно зупинили.

  • На Торецькому напрямку противник вісім разів атакував неподалік Дачного, Щербинівки та Торецька. Одне боєзіткнення триває досі.

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 30 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Калинове, Олександропіль, Тарасівка, Єлизаветівка, Удачне, Успенівка, Преображенка, Андріївка, а також у напрямках Котлярівки й Сергіївки. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 25 атак, п’ять боєзіткнень — досі тривають.

  • Сьогодні на Новопавлівському напрямку наші воїни відбили п’ять ворожих атак поблизу Костянтинополя та Скудного. Одне боєзіткнення триває досі.

  • На Гуляйпільському напрямку загарбники завдали авіаударів по Воскресенці, Зеленому Полю, Новополю, Малинівці та Гуляйполю.

  • Наші війська зупинили три ворожі штурми на Оріхівському напрямку поблизу населеного пункту Малі Щербаки.

  • На Харківському, Сіверському та Придніпровському напрямках ворог наступальних дій не проводив.

  • У Курській області українські оборонці відбили шість атак росіян, ще три зіткнення досі тривають. Противник від початку доби завдав трьох авіаційних ударів, загалом скинув по позиціях наших військ та населених пунктах три керовані авіаційні бомби та здійснив 162 артилерійські обстріли.

Категорія
Технології
Дата публікації

Команда Цукерберга представила нову модель штучного інтелекту

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Компанія Meta Platforms, яка належить американському бізнесмену Марку Цукербергу, випустила останню версію своєї великої мовної моделі Llama, яка отримала назву Llama 4 Scout і Llama 4 Maverick.

Головні тези:

  • Llama вміє обробляти різні типи даних, зокрема текст, відео, зображення та аудіо.
  • Llama 4 Maverick і Llama 4 Scout мають відкрите програмне забезпечення.

Що відомо про модель Llama

Мета звертає увагу на те, що Llama — це мультимодальна система штучного інтелекту.

Одна з головних її особливостей — вміння обробляти та інтегрувати різні типи даних, включаючи текст, відео, зображення та аудіо, і здатність конвертувати контент між цими форматами.

Окрім того, наголошується, що Llama 4 Maverick і Llama 4 Scout матимуть відкрите програмне забезпечення.

За словами представників компанії, вони вже переглядають Llama 4 Behemoth, який вони вважають “одним з найрозумніших LLM у світі”.

Журналісти дізналися, що команда Марка Цукерберга відклала запуск останньої версії LLM, оскільки під час розробки Llama 4 не виправдала очікувань Meta щодо технічних тестів, зокрема, в міркуваннях і математичних завданнях.

Компанія також була стурбована тим, що Llama 4 була менш здатна, ніж моделі OpenAI, вести голосові розмови, подібні до людських.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?