У розвідці Британії назвали плани РФ щодо наступу на Донеччині
Категорія
Україна
Дата публікації

У розвідці Британії назвали плани РФ щодо наступу на Донеччині

Міноборони Британії
зс рф

На Донеччині російські загарбницькі війська зберігатимуть наступальні темпи, попри великі втрати. 

Головні тези:

  • Російські загарбницькі війська продовжують зберігати наступальні темпи на Донеччині незважаючи на великі втрати.
  • Останні дії російських військ на напрямку Авдіївка-Покровськ вказують на спроби збільшення оперативної активності.
  • Російські сили зазнали незначних успіхів у північній частині сектора, однак у боротьбі за інші об'єкти натискають далі, намагаючись здобути стратегічні позиції.
  • Ситуація навколо міста Покровськ на Донеччині є напруженою, а російські війська прикладають зусилля для захоплення стратегічних об'єктів у регіоні.
  • Прогнозується утримання напруженої обстановки на Донеччині, оскільки РФ продовжуватиме активні дії зі збереження темпів в напрямку північ-схід.

На Донеччині РФ зберігатиме наступальні темпи

Розвідка відзначає, що впродовж останніх 72 годин основні зусилля російських військ зосереджувалися у секторі Авдіївка-Покровськ з високим рівнем оперативної активності.

Російські сили здобули незначні здобутки у північній частині цього сектора у напрямку сіл Сокіл і Євгенівка. На паралельній осі, приблизно за 3 км далі на південь, ймовірно, що російські сили наближаються до околиць села Новоселівка Перша. Південніше російські війська не здобули значних успіхів, попри важкі атаки на українські позиції, на захід від села Нетайлове посеред шосе Е50, — відзначили у розвідці.

При цьому, російські атаки на село Невельське були відбиті і населений пункт залишається під українським контролем.

Імовірно, що впродовж наступного тижня цей сектор залишатиметься зоною значної операційної уваги, оскільки російські війська намагаються зберігати темпи оперативної активності в умовах великих втрат, — наголошують у розвідці.

Ситуація на Донеччині

Наприкінці квітня військовий оглядач Євген Дикий висловив думку, що місто Покровськ із прифронтового стане зоною бойових дій. Водночас він не захотів прогнозувати, наскільки великою є загроза окупації Покровська.

Також наприкінці травня речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин повідомив, що біля Покровська ЗСУ "мінусують" розрекламовані російські танки Т-90 "Прорив". За його словами, ворог намагається прорвати оборону українських військ і розвинути успіх, зокрема вийти до таких великих населених пунктів, як Курахове, Покровськ.

Після того, як Росія кинула сили та засоби на захоплення Очеретиного, росіяни рвуться до магістралі Покровськ-Костянтинівка. З цією метою росіяни проводять штурмові дії, щоб захопити Покровськ та життєво важливу трасу на Костянтинівку.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Німеччині пропонують ще один сценарій завершення війни РФ проти України

Сара Вагенкнехт
Джерело:  Tagesschau

Сара Вагенкнехт, лідерка німецької ультралівої партії "Альянс Сари Вагенкнехт", почала цинічно стверджувати, що негайне припинення постачання зброї в Україну може зупинити війну.

Головні тези:

  • Сара Вагенкнехт вважає, що знає, як зупинити Росію.
  • Політикиня критикує допомогу Україні та виступає проти введення німецьких солдатів на її територію для мирного врегулювання.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц обіцяє надіслати Україні додаткову допомогу в розмірі 3 мільярдів євро за рахунок нових запозичень.

Вагенкнехт знову критикує допомогу Україні

Ми повинні запропонувати Росії негайно припинити постачання зброї, якщо Росія погодиться на припинення вогню на нинішній лінії фронту і початок мирних переговорів.

Сара Вагенкнехт

Сара Вагенкнехт

Лідерка німецької ультралівої партії "Альянс Сари Вагенкнехт"

Німецька політикиня, яку часто називають “подругою Путіна”, почала цинічно брехати, що постачання зброї не покращили позицію України.

Сара Вагенкнехт обурена тим фактом, що віцеканцлер Роберт Габек і міністр оборони Борис Пісторіус закликали до подальшої допомоги у розмірі 3 мільярдів євро.

Окрім того, вона виступила проти введення німецьких солдатів в Україну для забезпечення мирного врегулювання.

Україна потребує гарантій безпеки, але вони повинні бути надані нейтральними державами.

За її словами, йдеться про Бразилію, Китай, Індію та Туреччину.

Чому Шольц блокує допомогу для України

Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що відкидає усі звинувачення. За словами, він повинен піклуватися про Німеччину, а не лише про Україну.

Німецький лідер додав, що готовий направити Україні додаткові 3 мільярди євро допомоги за умови, що кошти будуть отримані за рахунок "чистих нових запозичень".

Як зазначив Шольц, він не підтримає скорочення бюджету заради України.

Це шлях, яким пішли практично всі країни навколо нас. ... Деякі люди думають, що ми повинні фінансувати це, скорочуючи пенсії, скорочуючи трансферти місцевим органам влади, менше інвестуючи в дороги та залізниці, надаючи меншу підтримку економіці.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

За його словами, саме німцям доведеться вирішити, як фінансувати подальшу підтримку України.

Категорія
Україна
Дата публікації

США таємно підтримували розвиток індустрії дронів в Україні — як саме

Дрони
Джерело:  The New York Times

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена розсекретила останню частину інформації про військову підтримку України. У даних йдеться про секретну підтримку військової індустрії безпілотників.

Головні тези:

  • Адміністрація президента США підтримувала українську військово-промислову індустрію безпілотників, інвестуючи у виробництво та розвиток нового покоління дронів.
  • Підтримка США у сфері дронів в Україні мала значний стратегічний вплив на хід війни з Росією, дозволяючи українцям ефективно захищати себе.
  • Україна також самостійно розвиває військову техніку, зокрема морські дрони та вітчизняні ракети, підвищуючи свій оборонний потенціал.
  • Безпілотники стають ключовим елементом сучасної військової стратегії, забезпечуючи ефективне управління та боротьбу в умовах загострених конфліктів.
  • Співпраця між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів сприяє обміну досвідом та підвищенню оборонної потужності країни.

США секретно інвестували у виробництво українських дронів

За словами американських чиновників, вони зробили великі інвестиції, які допомогли Україні почати та розширити виробництво безпілотників у боротьбі з більш численною і краще оснащеною армією Росії.

Зокрема та підтримка, яка "залишалась в тіні", була направлена на допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн.Адже окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, зокрема 1,5 млрд дол, відправлених у вересні минулого року, на розвиток виробництва безпілотників.

Як заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, ця підтримка справила "реальний стратегічний вплив" на перебіг війни.

Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях.

Джейк Салліван

Джейк Салліван

Радник із національної безпеки США

США допомагали виробникам безпілотників у закупівлі запчастин. За словами людей, які знають про ці події, Штати направили в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.

В інтерв'ю цього тижня директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми безпілотників в Україні.

Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними.

Салліван зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала і в 2023 році.

Однак, як пише видання, контрнаступ 2023 року став важким уроком для американців зокрема. Адже російські безпілотники атакували танки і бронемашини, надані Штатами і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після цього у Штатах швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками безпілотників.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Зокрема йдеться про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети.

У 2024 році стало відомо, що Україна розробила ракету-дрон "Паляниця".

В Україні також завершили випробування лінійки БпЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?