У США вирує ураган "Мілтон". Відомо про перших загиблих ― відео
Категорія
Події
Дата публікації

У США вирує ураган "Мілтон". Відомо про перших загиблих ― відео

Наслідки урагану Мілтон у США
Джерело:  NBC News

Один з найпотужніших ураганів в історії США "Мілтон", якому було присвоєно 5 категорію, вже призвів до кількох смертей в районі Сент-Луїсу у Флориді. 

Головні тези:

  • Ураган “Мілтон” призвів до кількох смертей в районі Сент-Луїсу у Флориді, залишивши без електропостачання понад 1,1 млн будинків та підприємств.
  • Президент Джо Байден направив тисячі федеральних службовців та берегову охорону у райони, що постраждали від урагану 'Мілтон'.
  • Ураган руйнує міста Тампа та Санкт-Петербург, створюючи загрози штормових припливів, паводків та руйнівних вітрів.
  • З евакуйованої зони вже виїхало більше 5 млн осіб, а системи дренажу та водовідведення у містах Флориди переповнені, загрожуючи інфраструктурі.
  • Ураган “Мілтон” прогнозується досягти міст Лейкленд, Кіссіммі, Орландо та мису Канаверал, зберігаючи свою силу та створюючи загрози для населення.

Що відомо про наслідки урагану Мілтон у Флориді

Зазначається, що внаслідок руйнівної стихії без електропостачання залишились близько 1,1 млн будинків та підприємств.

Внаслідок викликаних ураганом Торнадо у Сент-Луїсі на території Флориди загинуло вже кілька людей.

Президент Джо Байден заявив, що направив тисячі федеральних службовців у райони, що постраждали від урагану, серед них понад 1000 представників берегової охорони.

Окрім цього ураган зірвав дах бейсбольного стадіону "Тропікана-Філд" у місті Сент-Пітерсбург.

Зазначається, що найбільш руйнівного впливу “Мілтон” спричинив поблизу міст Тампа та Санкт-Петербург у Флориді.

Мешканцям узбережжя рекомендували терміново шукати укриття, оскільки швидкість постійного вітру в центрі «Мілтона» досягала понад 190 км/год.

Поєднання потужного вітру, хвиль, що піднімають рівень океану, та сильних злив може спричинити значні паводки, затопивши прибережні міста водою до 4,5 метрів.

З різних районів у Флориді вже евакуювали більше 5 млн осіб.

Також очікуються значні перебої з електропостачанням, оскільки ураган продовжує рухатися вглиб штату.

Попередження про значні повені оголосили для двох мільйонів людей, а системи дренажу, каналізації та водовідведення вже переповнені, що спричиняє додаткові загрози для інфраструктури.

Що відомо про подальший рух урагану Мілтон

Ураган «Мілтон» продовжує рухатися через центральну частину Флориди, і до ранку четверга прогнозується, що він досягне міст Лейкленд, Кіссіммі, Орландо та мис Канаверал, зберігаючи свою силу та створюючи загрози штормових припливів, паводків та руйнівних вітрів.

Цього року на Флориду обрушилися рекордні три урагани: «Франсін», «Гелен» і тепер «Мілтон». Таке траплялося лише в п'яти інших сезонах ураганів з 1871 року — за більш ніж 150-річну історію.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Окрема гілка життя. Які істоти випередили еволюцію на мільйони років

Що відомо про Prototaxites
Джерело:  IFL Science

Наукова спільнота робить все можливе, щоб розгадати таємницю істот під назвою Prototaxites, які мешкали на суходолі понад 400 мільйонів років тому. Їхня висота сягала 8 метрів, а виглядали вони як гігантські стовбури.

Головні тези:

  • Вчені вважають, що Prototaxites були представниками вимерлої гілки життя, яка не залишила нащадків серед сучасних організмів.
  • На основі клітинної будови і характеристик Prototaxites порівнюють з грибами і водоростями, але вони мають унікальні властивості.

Що відомо про Prototaxites

Головна унікальність Prototaxites полягала в тому, що вони змогли випередити еволюцію на мільйони років.

У той час, коли середньостатистична висота інших рослин не перевищувала 6 сантиметрів, Prototaxites виростали до 8 метрів.

Уперше про них стало відомо ще у 1843 році. Багато років поспіль вчені намагалися зрозуміти, чим насправді були Prototaxites: гігантськими грибами, водоростями, прадавніми деревами чи взагалі чимось абсолютно новим.

Що важливо розуміти, на клітинному рівні, подібно до грибів, вони складався з трубочок, але з унікальними властивостями, яких не має жоден з відомих організмів.

Іноземні науковці порівняли характеристики Prototaxitesi з усіма основними групами живих організмів і дійшли висновку, що жодна з них не має повного збігу.

Як вважають вчені, усе це вказує на те, що вони були представниками вимерлої гілки життя, яка не має нащадків серед сучасних організмів.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?