Команда американських вчених розробила перший так званий антибіотик "подвійної дії". Вони представили препарат, який здатний одночасно діяти як антибіотик і стимулювати імунну систему пацієнта. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на науковий журнал Nature.
За словами Фарука Дотівала та його колег з Вістаровського інституту, вони створили новий тип "імунно-антибіотиків подвійної дії" (dual-acting immuno-antibiotics).
Розробки експерти тестували на культурах грампозитивних і грамнегативних бактерій, вони з успіхом пригнічували їхнє зростання. Доклінічні дослідження на культурі мишачих Т-лімфоцитів продемонстрували, що препарат стимулює активність разом з цитотоксичною дією.
На думку авторів, цей "подвійний" удар буде надзвичайно нищівним у боротьбі з інфекцією. Утім, розробки ще далекі від остаточного завершення.
Всесвітня організація охорони здоров'я визначила як одну з найголовніших для людства проблем стійкість інфекцій до антибіотиків. Передбачається, що такі бактерії можуть стати причиною смерті до 10 мільйонів людей щороку вже до середини XXI сторіччя.
З цих причин розробка нових засобів для подолання інфекції стала пріоритетною в цілих наукових колективах.
Як повідомляв ONLINE.UA, українські експерти Національної академії наук вважають, поширення коронавірусу COVID-19 нового штаму не становитиме загрози для вакцинації. Новітні препарати будуть дієвими навіть проти різновиду інфекції, що мутував.
За словами академіка Сергія Комісаренка, найбільша небезпека нового штаму криється перш за все у його стрімкому поширенні. Утім, про мутацію відомо, що підвищеної смертності вона не несе.