Україна підписала двосторонню безпекову угоду з Нідерландами
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна підписала двосторонню безпекову угоду з Нідерландами

Володимир Зеленський
Угода

1 березня Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали безпекову угоду між країнами.

Україна та Нідерланди підписали безпекову угоду

Під час зустрічі у Харкові Зеленський та Рютте провели переговори у вузькому, розширеному форматі й форматі засідання військового кабінету. Зокрема, було підписано угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами.

Про це повідомив Володимир Зеленський.

Сьогодні ми з Марком Рютте підписали двосторонню безпекову угоду між Україною та Нідерландами. Документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Президент України наголосив, що угода між країнами також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних Сил України.

Угода формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності.

Згідно з документом, Нідерланди також підтримують майбутнє членство України в ЄС і НАТО.

Я вдячний Прем'єр-міністру Рютте за цю угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де ми сьогодні зустрілися.

Зеленський і Рютте
facebook.com/zelenskyy.official

Що передбачає договір між Україною та Нідерландами

Документ діятиме протягом десяти років з дати підписання.

Зокрема, зафіксовано надання з боку Нідерландів військової допомоги на 2 млрд євро у 2024-му й продовження підтримки протягом наступних 10 років.

У невійськовій сфері передбачається:

  • посилення допомоги Україні в напрямку економічного відновлення й відбудови;

  • протидії гібридним загрозам, у галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, у сфері боротьби з оргзлочинністю, а також у галузі критичної інфраструктури.

Зокрема документ містить розширені блоки щодо:

  • санкційних обмежень, відшкодування збитків й притягнення Росії до відповідальності;

  • підтримку з боку Нідерландів культурної спадщини України.

  • підтримку з боку Нідерландів майбутнього членства України в Європейському союзі (ЄС) та НАТО.

Визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України, — додає Офіс Президента.

Гарантії безпеки для України

На Вільнюському саміті НАТО країни G7 підписали декларацію про гарантії безпеки для України, до якої згодом приєдналися ще низка країн.

У договорі йдеться не лише про військову допомогу, а й про фінансову та економічну підтримку, а також про відновлення України. Крім того, угоди передбачають гарантію допомоги Києву в разі повторної агресії РФ.

12 січня прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак приїхав до Києва з робочим візитом. У столиці він підписав з Зеленським історичну угоду про співпрацю у сфері безпеки.

Також Україна має відповідні угоди й з Німеччиною та Францією. Їх було підписано під час візиту президента до Європи.

Категорія
Політика
Дата публікації

Трамп досі не розробив план завершення війни. Чому це вигідно Україні

Трамп
Джерело:  The Times

Згідно з даними видання The Times, майбутній президент США Дональд Трамп досі не обрав стратегію для завершення війни Росії проти України. На переконання журналістів, саме це дає команді Володимира Зеленського люфт часу, щоб перетягнути республіканця на свій бік.

Головні тези:

  • Команда Володимира Зеленського має шанс вплинути на рішення майбутнього американського президента.
  • Згідно з Актом Логана, майбутні адміністрації не мають права вести політику з іноземними партнерами, але команда Трампа уже проводить переговори з Україною.
  • Трамп повинен зробити все можливе, щоб Путін погодився на мирні переговори.

В України є шанс, щоб переконати Трампа

Журналісти дійшли висновку, що наразі Україна щосили намагається "зачарувати" Трампа і довести йому, що угода з Путіним обійдеться США дорого в довгостроковій перспективі.

Що важливо розуміти, відповідно до закону, відомого як Акт Логана, майбутні адміністрації не мають жодного права вести політику з іноземними партнерами.

Попри це, ні для кого не секрет, що команда Дональда Трампа активно обговорює свою стратегію з Україною, а Київ отримав унікальну можливість впливати на процес створення плану.

Так, уже кілька тижнів довірені особи президента Володимира Зеленського вирушають умовляти оточення Дональда Трампа у Вашингтоні. При цьому деякі ініціативи виявилися доволі несподіваними. Зокрема, голова комітету у закордонних справах Ради Олександр Мережко висунув Трампа на Нобелівську премію миру.

Ба більше, як відомо, український лідер запропонував США спільні інвестиції в розробку природних ресурсів України в рамках свого плану перемоги.

Володимир Зеленський і Дональд Трамп (Фото: president.gov.ua)

Чого очікувати від Росії

Редакція видання звертає увагу на те, що поки країна-агресорка РФ не демонструє жодних ознак того, що готова обговорювати мирні угоди.

Єдине, чого насправді намагається добитися російський диктатор Володимир Путін — повної капітуляції України.

На цьому тлі ключова мета команди Трампа полягає не тільки в тому, щоб стати посередником в укладенні перемир'я, а й у тому, щоб змусити нелегітимного главу Кремля сісти за стіл переговорів.

Що цікаво, Путін уперто продовжує ігнорувати той факт, що економіка РФ стикається з дедалі більшою кількістю проблем, а стимул, створений різким зростанням військового виробництва, слабшає.

З огляду на це, санкції США можуть послужити мотивацією, необхідною для того, щоб змусити Росію всерйоз приступити до переговорів, — зазначив у коментарі журналістам колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Категорія
Політика
Дата публікації

Потужна стратегія. Як Байден обхитрив Путіна заради України

Байден
Джерело:  Foreign Affairs

Видання Foreign Affairs звертає увагу на те, що чинний американський лідер Джо Байден використав хитру та потужну стратегію, яка називається "нарізанням салямі", щоб врятувати Україну від поразки та не допустити ескалації з боку Росії.

Головні тези:

  • Байден діяв обережно та уникав ескалації, адже погрози Путіна не були блефом.
  • Успішна стратегія принесла можливість Україні вистояти без жорстких кроків з боку Москви.
  • Байден досяг успіху у знищенні “червоних ліній” Путіна.

Стратегія Байдена була справді ефективною

Що важливо розуміти, згадана стратегія "нарізання салямі" полягала в тому, щоб надавати допомогу Україну помірно та зважено — таким чином "червоні лінії" Путіна підривали малими кроками.

На цьому тлі будь-яка суттєва відплата з боку Кремля ставала необґрунтованою.

Аналітики не приховують, що вказана стратегія не принесла гучних перемог, на які багато хто сподівався, однак вона дала можливість Україні вистояти і й не стикнутися з жорсткими рішеннями Москви, до прикладу, ядерним ударом.

Ні для кого не секрет, що чимало критиків досі скаржаться на те, що Байден переоцінив ризик ескалації.

Однак насправді це не так, оскільки Путін уже розглядав ядерний сценарій під час війни проти України, та його від такого рішення відмовив Китай.

Байден думав не лише про Україну

Чинний президент США ніколи не вважав всі заяви Путіна блефом, тому діяв вкрай обережно.

Він зробив все можливе, щоб відбити спроби російського диктатора перевизначити пороги ескалації, які могли б створити небезпечний прецедент для майбутнього.

Журналісти вкотре нагадують, що війна стосується не лише України чи міжнародного порядку, заснованого на правилах.

Вона також стосується того, як Сполучені Штати і Захід у ширшому сенсі мають думати про пороги ескалації в нову епоху суперництва великих держав, яка часто має мало спільного з холодною війною.

Як зазначає редакція видання, сьогодні ніхто не може заперечувати той факт, що Байден повільно, обережно й обачно досяг успіху в знищенні "червоних ліній" Путіна й врятував Україну від поразки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?