Українка Магучіх перемогла у суперфіналі Діамантової ліги-2024
Категорія
Спорт
Дата публікації

Українка Магучіх перемогла у суперфіналі Діамантової ліги-2024

Магучіх

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх тріумфувала в суперфіналі Діамантової ліги 2024 року в стрибках у висоту. Ірина Геращенко фінішувала третьою.

Головні тези:

  • Ярослава Магучіх виграла суперфінал Діамантової ліги-2024 у стрибках у висоту, тріумфуючи з результатом 1.97 метра.
  • Магучіх вже тричі поспіль стає найкращою у Діамантовій лізі, демонструючи вражаючі спортивні досягнення.
  • Уродженка Дніпра здобула чемпіонські титули України, Європи та світу, з рекордом у стрибках у висоту на 2.09 метра.
  • У 2024 році Ярослава Магучіх встановила світовий рекорд на етапі Діамантової ліги, стрибнувши на висоту 2.10 метра.
  • Легкоатлетка також завоювала золоту медаль на Олімпійських іграх 2024 з результатом 2.00 метра, підкресливши свою винятковість у стрибаннях у висоту.

Магучіх втретє поспіль виграла Діамантову лігу

22-річна українка здобула перемогу на вирішальному етапі нинішнього сезону турніру. Переможний результат олімпійської чемпіонки Парижа – 1.97 м.

Магучіх розпочала виступи з позначки 1.92 м. Цей рубіж і всі наступні вона взяла з першої спроби. До висоти 1.97 м українська легкоатлетка залишилася з однією конкуренткою – Ніколою Оліслагерс із Австралії. Вона підкорила позначку 1.97 м із другої спроби, а взяти 2.01 м не змогла.

Як наслідок, Магучіх перемогла завдяки меншій кількості спроб. Вона втретє поспіль стала найкращою за підсумками сезону Діамантової ліги. Натомість Геращенко для бронзової нагороди вистачило результату 1.92 м.

Діамантова ліга-2024, суперфінал, стрибки у висоту, жінки:

  • Ярослава Магучіх (Україна) – 1.97 м

  • Нікола Оліслагерс (Австралія) – 1.97 м

  • Ірина Геращенко (Україна) – 1.92 м

Хто така Ярослава Магучіх

Уродженка Дніпра, світова рекордсменка в стрибках у висоту. Завоювала чемпіонські титули України (2021), Європи (2022, 2024) та світу (2023).

Перші міжнародні успіхи до легкоатлетки прийшли у 2018 році. Тоді вона тріумфувала на чемпіонаті Європи серед юнок із рекордною висотою (1.94 м). У травні 2019-го стала наймолодшою переможницею етапу Діамантової ліги в історії, а на Олімпіаді-2020 здобула бронзову нагороду.

Цьогоріч на етапі Діамантової ліги в Парижі побила світовий рекорд (2.09 м), що належав болгарці Стефці Костадіновій 37 років. Новий орієнтир від Магучіх – 2.10 м. На Олімпійських іграх-2024 українка завоювала "золото" з результатом 2.00 м.

Категорія
Технології
Дата публікації

Компанія Meta отримала звинувачення у створенні незаконної монополії — чим це загрожує

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.

Головні тези:

  • Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
  • Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
  • Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.

На Meta чекає суд: що сталося

Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.

Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.

Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.

Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.

Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.

У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.

Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.

Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ у ЄС. Влада України розкрила свої амбітні плани

Україна не відмовляється від вступу в ЄС

Українська влада націлена на те, що вже у 2025 році вона зможе відкрити всі кластери переговорів щодо вступу в Європейський союз. Її на цьому шляху вирішили активно підтримати Нідерланди.

Головні тези:

  • Київ та Амстердам наголошують на важливості підготовки до відкриття переговорних кластерів.
  • Україна готова виконати усі критерії та вимоги.

Україна не відмовляється від вступу в ЄС

Нідерланди підтримали та похвалили налаштованість України на реалізацію реформ, а також прогрес, якого вже вдалося добитися на шляху до її майбутнього в блоці.

На цьому тлі офіційні Київ та Амстердам вказали на важливість триваючої підготовки до відкриття переговорних кластерів.

Обидві сторони привітали завершення двосторонніх скринінгових зустрічей за трьома кластерами, висловили сподівання на їхнє завершення та наступні кроки у процесі вступу України до ЄС шляхом відкриття всіх кластерів, починаючи з кластеру "Основи" якомога швидше у 2025 році, коли будуть виконані відповідні умови.

Окрім того, вказано, що Україна налаштована виконати усі критерії відкриття, які передбачені рамковими умовами переговорів, одразу після відповідного запиту з боку офіційного Брюсселю.

Обидві сторони продовжуватимуть заохочувати подальше просування поступової інтеграції на основі заслуг та на засадах зворотності, за умови узгодження з відповідним законодавством ЄС, — йдеться у комюніке.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?