Український фільм "20 днів в Маріуполі" потрапив до номінації Cinema Eye Awards
Категорія
Культура
Дата публікації

Український фільм "20 днів в Маріуполі" потрапив до номінації Cinema Eye Awards

Маріуполь
Джерело:  Мстислав Чернов

Стрічка Мстислава Чернова про перші дні осади Маріуполя – у номінації глядацьких симпатій престижного фестивалю документального кіно.

Український фільм позмагається за нагороду кінофестивалю

Українська стрічка "20 днів в Маріуполі" номінована на приз глядацьких симпатій в американському конкурсі документальних фільмів.

Про це повідомив автор стрічки Мстислав Чернов на своїй сторінці у Фейсбук.

20 днів в Маріуполі"" був номінований на приз глядацьких симпатій у престижному конкурсі "Cinema Eye Awards". Це як Євробачення. Тільки про документальне кіно, – повідомив Мстислав Чернов

Автор фільму закликав всіх проголосувати за українську стрічку. Зробити це можна за посиланням.

“20 днів в Маріуполі" – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

Фільм розповідає про початок повномасштабної війни в Маріуполі, про напад російських окупантів на місто 24 лютого 2022 року та показує 20 днів майбутніх подій, зокрема бомбардування житлових будинків і пологового будинку, життя людей у блокадному місті, нескінченні обстріли тощо.

Фестиваль Cinema Eye Honors: що відомо

Cinema Eye Honors – це нагорода за документальне кіно. Вона включає нагороди за режисуру, продюсування, операторську роботу та монтаж. Церемонія нагородження відбудеться 12 січня 2024 року в Нью-Йоркській медичній академії в Східному Гарлемі.

Раніше стрічка Чернова перемогла у національному повнометражному конкурсі "DOCU/Україна" 20-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Також картина отримала нагороди Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (США), DocAviv (Ізраїль), DocEdge (Нова Зеландія), премій Cinema for Peace (Німеччина), Royal Television Society (Велика Британія) та спеціальну нагороду Тіма Гетерінгтона на фестивалі документального кіно Sheffield DocFest 2023 у Великій Британії.

Світова премʼєра стрічки відбулася на фестивалі незалежного кіно у США "Санденс", де фільм отримав приз глядацьких симпатій.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп неумисне завдав удару по економіці Росії — які наслідки

Трамп

Попри те, що президент США Дональд Трампа не вводив мита проти країни-агресорки Росії, вона все одно постраждала від рішень американського лідера.

Головні тези:

  • Рішення Трампа знизили капіталізацію компаній MOEX.
  • Глобальна тарифна війна може спровокувати охолодження світової економіки та зменшення попиту на нафту, що підкосить економіку Росії.

Що відбувається з російською економікою

Аналітики звертають увагу на те, що на російських фондових біржах відбувся обвал після того, як президент США розпочав глобальну тарифну війну.

Важко ігнорувати той факт, що капіталізація компаній Московської біржі (MOEX) знизилася на 23,7 мільярда доларів.

Індекс MOEX Russia, який відстежує 43 найбільші публічні компанії Росії, втратив 8% протягом останніх кількох днів.

За словами експертів, це було наймасштабнішим падінням за останні 3 роки.

Зокрема просіли в ціні акції таких російських гігантів як "Сбербанк" (5,2%), "Газпром" (4,9%), металургійний і вугільний гігант "Мечел" (7%) і газова компанія "Новатек" (5,4%).

Аналітики озвучили прогноз, що тарифи з боку США, цілком можливо, спровокують охолодження світової економіки і скорочення попиту на нафту, а отже і цін на неї. Це також не може не вдарити по країні-агресорці.

Окрім опосередкованого ефекту від глобальних тарифів Трампа, на російську біржу вплинули плани ОПЕК збільшити видобуток нафти у травні більш ніж утричі.

Категорія
Світ
Дата публікації

Росія здійснює теракти в Європі за допомогою секс-іграшок

Що відомо про діяльність ГРУ у Європі
Джерело:  Reuters

Як вдалося дізнатися Reuters від своїх інсайдерів, російські спецслужби влаштували низку вибухів у країнах Європи, використовуючи для цього секс-іграшки.

Головні тези:

  • Теракти відбувалися на кур'єрських складах у Великій Британії, Німеччині та Польщі.
  • Це були наслідки злочинної діяльності Головного управління розвідки Росії.

Що відомо про діяльність ГРУ у Європі

Згідно з даними журналістів, влітку 2024 року на кур'єрських складах у Великій Британії, Німеччині та Польщі вибухнули три посилки.

Окрім того, вказано, що ще одну посилку з вибухівкою, яка не спрацювала, також виявили на складі у Варшаві.

За словами анонімних джерел, подушки, упаковані в посилки з косметикою і секс-іграшками, містили приховані саморобні запалювальні пристрої, виготовлені з коктейлю хімічних речовин, включаючи високореактивний магній.

Хімікати підпалювалися заздалегідь встановленими детонаторами, пристосованими до дешевих китайських електронних гаджетів, які використовуються для відстеження таких речей, як загублені ключі, а ефект посилювався тюбиками з косметикою, які виглядали як косметичні засоби, але насправді містили гель, виготовлений з легкозаймистих сполук, включаючи нітрометан.

Що важливо розуміти, провадження у цій справі стосується злочинної діяльності, інспірованої російським ГРУ (Головне управління розвідки Росії, — ред).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?