Кабінет міністрів України 11 січня офіційно відкликав свій законопроєкт про мобілізацію з Верховної Ради.
З Ради відкликали законопроєкт про мобілізацію
У картці законопроєкту про мобілізацію статус змінився на "Проект відкликано".
Раніше низка народних депутатів повідомила, що за результатами засідання погоджувальної ради в закритому режимі було вирішено повернути законопроєкт ініціаторові, тобто Кабміну.
Лідер фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що на закритому засіданні було присутнє військове командування: головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала, міністр оборони Рустем Умєров.
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що його команда вже підготувала нову редакцію законопроєкту. Нова версія врахувала всі пропозиції і готова до винесення на погодження Уряду в найближчий час.
Законопроєкт про мобілізацію
Уряд розробив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби».
Він має низку нових пропозицій щодо ротацій, вручення повісток, зміни призовного віку з 27 до 25 років, відпусток та військової служби загалом.
Які зміни у мобілізації в Україні у 2024 передбачає законопроєкт №10378, читайте в огляді від Online.ua.
Президент США Дональд Трамп безапеляційно закликав Росію завершити війну проти України. Інакше американський президент погрожує ввести нові санкції та мита на весь російський експорт до США.
Головні тези:
Трамп вимагає від Путіна закінчити війну проти України, загрожуючи новими санкціями.
Стосунки між США та РФ під загрозою через невирішену ситуацію на Сході України.
Аналітики вбачають можливість поховати енергетичну імперію Путіна через санкції від США.
Закриття портів для російських танкерів з боку Китаю та Індії може погіршити економічний стан РФ.
Трамп готовий вживати жорсткі заходи тиску на Путіна для досягнення угоди щодо війни в Україні.
Далі буде тільки гірше — Трамп вимагає Путіна закінчити війну проти України
Трамп звернувся до нелегітимного президента Росії через свою соцмережу Truth Social.
Трамп пригрозив Росії, що без угоди щодо закінчення війни в Україні найближчим часом у нього не буде іншого вибору, окрім найжорстокіших санкцій проти Росії.
Президент США додав, що треба закінчувати війну. Він вкотре нагадав, що вона б "ніколи не почалася", якби він був президентом США. Трамп додав, що закінчити війну можна двома способами — легким і важким.
Легкий спосіб завжди кращий. Настав час укласти угоду. Жодне життя більше не повинно бути втрачене! — наголосив Трамп.
Для Росії настали непрості часи
Німецький енергетичний аналітик Том О'Доннелл звертає увагу на те, що енергетична імперія російського диктатора Володимира Путіна опинилася під потрійним ударом, а новий президент США Дональд Трамп взагалі може її “поховати”.
Не можна ігнорувати той факт, що після санкцій Штатів ключові торгівельні союзники Кремля, а саме Китай та Індія, закрили свої порти для російських танкерів.
Останні санкції можуть значно нашкодити Москві, а санкції проти російської нафти можуть стати ключовою зброєю, яку обраний президент Дональд Трамп може використовувати як важіль тиску на Володимира Путіна.
Стартап з розробки ліків Isomorphic Labs, що належить материнській компанії Google Alphabet Inc., до кінця 2025 року розпочне випробування препарату, розробленого за допомогою штучного інтелекту.
Головні тези:
Стартап Isomorphic Labs, що належить Google Alphabet Inc., протестує новий лікарський препарат, розроблений штучним інтелектом.
Штучний інтелект надає потенціал для швидкої розробки ліків, зменшуючи терміни від досліджень до фази тестування на людях.
Партнери Isomorphic Labs у галузі фармації прагнуть використовувати штучний інтелект для зниження витрат та підвищення ефективності розробки ліків.
Isomorphic Labs протестує нові ліки, розроблені ШІ
Про це заявив засновник стартапу, лауреат Нобелівської премії з хімії 2024 року Деміс Хассабіс на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Ми досліджуємо онкологію, серцево-судинні захворювання, нейродегенерацію, всі основні групи захворювань, і я думаю, що до кінця цього року в нас буде наш перший препарат.
За його словами, на відкриття одного препарату йде в середньому від п'яти до десяти років.
Стартап Isomorphic вийшов з дослідницького підрозділу Google щодо питань штучного інтелекту Google DeepMind у 2021 році, але залишається дочірньою компанією, що повністю належить його материнській компанії Alphabet.
Потенціал стартапу привернув увагу великих фармацевтичних компаній-партнерів, які прагнуть знизити витрати і підвищити ефективність дорогого процесу розробки ліків.
Раніше Хассабіс розповідав FT, що його команда працює над шістьма програмами розробки ліків з Eli Lilly та Novartis.
ШІ розробив нові ліки
Штучний інтелект розробив уперше у світі медикамент для лікування обсесивно-компульсивного розладу.
Як повідомляє газета, медикамент для лікування обсесивно-компульсивного розладу був розроблений системою штучного інтелекту біотехнічної компанії Exscientia з Оксфорду.
Японська фармацевтична компанія Sumitomo Dainippon Pharma використовувала систему, яка автоматично аналізувала генетичні дані пацієнтів та знаходила молекули, які можуть бути використані у новому медикаменті.
Зазвичай фаза розробки триває до близько 4,5 років, однак штучний інтелект зробив це за менш ніж 12 місяців.