В Україні починається масове виробництво бойових роботів для ЗСУ — фото
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні починається масове виробництво бойових роботів для ЗСУ — фото

Михайло Федоров
Робот

Вже у цьому місяці винаходи українських інженерів будуть на полі бою допомагати Силам оборони України.

Бойові роботи для ЗСУ: що відомо

В Україні починається масове виробництво роботизованих наземних платформ. Brave1 випробував на полігоні 50+ комплексів.

Про це повідомив віце-прем'єр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Випробування проходили платформи-камікадзе, турелі, платформи, які знищують позиції й техніку росіян, мінують, розміновують, евакуюють поранених та підвозять боєприпаси на позиції.

Михайло Федоров

Михайло Федоров

Міністр цифрової трансформації України

Роботи успішно показали себе на полігоні, за кілька місяців вони будуть на полі бою — сотні різних платформ закуплять через UNITED24.

Основна мета наземних роботів — мінімізувати участь людини на полі бою. Це допоможе зберігати життя і здоров’я українських воїнів. Наземні роботизовані комплекси стануть наступним геймчейнджером цієї війни, яким вже є дрони. Це асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога.

Кластер Brave1 робить усе для масштабування виробництва роботів, а держава починає їх масово закуповувати. Завдання — виробляти та покращувати інновації для Сил оборони, а для виробників створювати комфортні умови.

На платформі Brave1 зареєстровано понад 140 роботизованих систем, 96 з них пройшли оборонну експертизу, 14 розробок кодифіковано за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на фронті, як-от турель ШаБля.

Федоров розповів про новітнє українське озброєння

У подкасті" “Слон” Федоров описав всі українські винаходи озброєння та результати успішних ударів по РФ і ліквідації її техніки. 

Міністр показав дрони, які Україна закупила для Сил оборони. Одними з них є БпЛА "Бобер", які першими виконували спецоперації України в Росії. Безпілотники були закуплені в межах проєкту Армія дронів.

Понад 90% з них у 2022 році ще не існувало. Для цього ми кардинально змінили правила гри, і тепер серед виробників є ринкова конкуренція — вказав Федоров.

Очільник Мінцифри наголосив, що темпи українського виготовлення зброї зростає. ВПК масштабувався, а разом з ним і виробники військової техніки. 

Також Федоров продемонстрував український багатоцільовий надводний безпілотний човен Magura. Він уразив російський ракетний корабель "Івановєц", який коштує 70 млн дол.

Категорія
Політика
Дата публікації

Завершення війни. Хто буде вести переговори з Путіним від імені Європи

Макрон
Джерело:  The Telegraph

Згідно з даними видання The Telegraph, саме французький лідер Еммануель Макрон може стати головним переговірником від Європи з російським диктатором Володимиром Путіним щодо встановлення миру в Україні.

Головні тези:

  • Наразі Макрона та Стармера вважають найбільш ймовірними переговірниками з Путіним від Європи.
  • Президент Франції готовий до цієї ролі, коли прийде час.

Макрон може представляти Європу на переговорах з Путіним

Як вдалося дізнатися журналістам, деякі члени "коаліції рішучих" схиляють президента Франції до того, щоб саме він зайняв ключову позицію у переговорах з Кремлем для завершення війни.

Станом на сьогодні Еммануель Макрон та британський лідер Кір Стармер, які очолюють групу країн, які планують досягти угоди про припинення вогню в Україні, є найбільш ймовірними переговірниками з Путіним.

Стармер не планує вести переговори з Путіним у рамках зусиль Британії щодо підтримки оборони України.

На цьому тлі інсайдери видання в Єлисейському палаці дали зрозуміти, що саме президент Франції може взяти на себе цю роль, "коли прийде час".

Як уже згадувалося раніше, 4 квітня у Києві відбулися зустрічі представників офіційних Парижа, Лондона та Києва з приводу введення європейських миротворців в Україну.

Категорія
Україна
Дата публікації

Українські воїни уразили 17 районів зосередження армії РФ

Генштаб ЗСУ
Українські воїни уразили 17 районів зосередження армії РФ

Генштаб ЗСУ повідомляє, що протягом минулої доби авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони України успішно атакували 17 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, чотири пункти управління та шість артилерійських систем армії РФ.

Головні тези:

  • Протягом минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень.
  • Армія РФ залучила для ураження 2737 дронів-камікадзе.

Втрати армії РФ станом на 5 квітня 2025 року

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.04.25 орієнтовно склали:

  • особового складу — близько 922340 (+1390) осіб,

  • танків — 10541 (+13) од,

  • бойових броньованих машин — 21952 (+20) од,

  • артилерійських систем — 25730 (+67) од,

  • РСЗВ — 1350 (+1) од,

  • засобів ППО — 1124 (+1) од,

  • БпЛА оперативно-тактичного рівня — 31778 (+105) од,

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 42954 (+113) од,

  • спеціальної техніки — 3788 (+1) од.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

У зв'язку з постійним надходженням уточнених розвідувальних даних, виникла потреба коригування деяких позицій загальних втрат противника — БпЛА ОТР та крилатих ракет. Загальна цифра скоригована, а втрати за добу подаються у звичайному режимі, — наголошує Генштаб ЗСУ.

Розпочалася 1137-ма доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України.

Протягом минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень.

4 квітня армія РФ завдала по позиціях бійців ЗСУ та населених пунктах одного ракетного удару із застосуванням однієї ракети, а також 107 авіаударів, зокрема, скинула 171 керовану авіаційну бомбу.

Окрім того, ворог здійснив 6353 обстріли, з них 105 — із реактивних систем залпового вогню, а для атак використав 2737 дронів-камікадзе.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?