Вчені пояснили, чому не можна слухати музику перед сном
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені пояснили, чому не можна слухати музику перед сном

Вчені пояснили, чому не можна слухати музику перед сном
Джерело:  online.ua

Ні для кого не секрет, що чимало людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити.

Джерело: Psychological Science

Чому не можна слухати музику перед сном

Вчені вирішили проаналізувати взаємозв'язок між прослуховуванням музики й сном. Вони вивчали мимовільні музичні образи, так звані "вушні черв'яки", коли мелодія повторюється у свідомості людини знову і знову.

За словами дослідників, найчастіше це трапляється під час неспання. Однак науковці також дійшли висновку, що це може відбуватися й при спробі заснути.

"Наш мозок продовжує обробляти музику навіть тоді, коли вона не грає, в тому числі коли ми спимо", – наголосив дослідник Майкл Скаллін.

Що важливо розуміти, люди, які неумисно прокручують мелодію в голові вночі декілька разів на тиждень, у 6 разів частіше страждають від поганої якості сну.

Під час експериментального дослідження вчені намагалися викликати "вушних черв'яків" у людей. Для цього використовували 3 популярні хіти.

Щоб проаналізувати якість сну учасників використовували полісомнограф, який записує мозкові хвилі, частоту серцевих скорочень, дихання і багато чого іншого.

"Учасники відповіли, чи були у них "вушні черви" й коли. Потім ми проаналізували, чи вплинуло це на фізіологію нічного сну. Людям, які підхопили "вушних черв'яків", було важче засинати, вони частіше прокидалися вночі й проводили більше часу в легких стадіях сну", - розповідають автори дослідження.

За словами учасників експеременту, більшість з них прокидаються від вушних черв'яків вночі. У таких людей були повільніші коливання під час сну, що є маркером реактивації пам'яті.

"Майже всі думали, що музика покращує їхній сон, але ми виявили, що ті, хто слухав більше музики, спали гірше. Що було дійсно дивно, так це те, що інструментальна музика приводила до погіршення якості сну", - підсумовують вчені.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли Україна отримає нові F-16 — відповідь прем’єра Бельгії

Бельгія дотримає обіцянку щодо надання Україні F-16
Джерело:  УНІАН

Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер повідомив, що Україна отримає два літаки F-16 від його країни до кінця 2025 року, але на запасні частини. Ще два винищувачі надійдуть уже в 2026 році.

Головні тези:

  • Барт де Вевер плекає надію, що Бельгія зможе передати Україні більше винищувачів, ніж запланувала.
  • Також під час візиту до Києва прем’єр Бельгії оголосив про виділення Україні одного мільярда євро допомоги.

Бельгія дотримає обіцянку щодо надання Україні F-16

Планами своєї країни Барт де Вевер поділився під час спільної з українським лідером Володимиром Зеленським прес-конфереції у Києві.

Ми обіцяли стати найбільшим постачальником F-16 для України. Звичайно, ми будемо дотримуватися своїх слів. Два F-16 на запасні частини надійдуть цього року. Два літаки надійдуть наступного року.

Барт де Вевер

Барт де Вевер

Прем’єр-міністр Бельгії

За словами політика, він плекає надію на те, що у Бельгії буде змога передати Україні ще більше винищувачів.

Наразі, як відомо, Брюссель очікує на обіцяні F-35.

З боку нас жодних затримок немає. Як тільки ми отримаємо F-35, одразу Україна може отримати F-16. Ті F-16, які ми обіцяли, ми одразу доставимо в Україну, — наголосив Барт де Вевер.

До слова, у межах свого візиту до Києва він також заявив про виділення Україні одного мільярда євро допомоги.

Категорія
Світ
Дата публікації

США почали готуватися до війни з Китаєм

Армія США
Джерело:  The New York Times

Згідно з даними видання The New York Times, американське командування уже активно готується до потенційного протистояння з Китаєм, проте наразі стикнулося з серйозною проблемою — чималим браком зброї.

Головні тези:

  • Готовність США в Тихоокеанському регіоні також під питанням через військові дії на Близькому Сході.
  • Пентагон ризикує зіткнутися з оперативними проблемами в разі початку будь-якого конфлікту в Азії.

Армія США знає про свої слабкі місця

Як вдалося дізнатися журналістам, серйозні проблеми в американській армії були виявлені після завершення масштабної кампанія ударів по хуситах у Ємені.

Саме вона стала причиною колосального виснаження арсеналу високоточної зброї США.

Існує висока ймовірність того, що уже скоро Пентагон буде змушений перемістити високоточну зброю дальнього радіусу дії зі складів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні на Близький Схід.

Крім того, готовність США в Тихоокеанському регіоні також під питанням, оскільки Пентагон направив військові кораблі та літаки на Близький Схід після початку війни між Ізраїлем і Газою.

Один із представників Пентагону заявив, що Пентагон ризикує зіткнутися з реальними оперативними проблемами" в разі початку будь-якого конфлікту в Азії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?