Вірменія підтримала початок вступу до ЄС — Росія відреагувала
Категорія
Політика
Дата публікації

Вірменія підтримала початок вступу до ЄС — Росія відреагувала

Вірменія готова стати членом ЄС

26 березня офіційно стало відомо, що парламент Вірменії в цілому схвалив закон про початок вступу країни до Європейського Союзу. Це доленосна подія для країни, яка тривалий період часу знаходилася під впливом Росії.

Головні тези:

  • Народ Вірменії продемонстрував політичну волю рухатися до об'єднання з Європейським Союзом.
  • Вступ до ЄС вимагатиме від Вірменії проведення масштабних реформ у більшості сфер.

Вірменія готова стати членом ЄС

Що важливо розуміти, законопроєкт був внесений "Платформою демократичних сил". Загалом цю ідею підтримали понад 50 тисяч громадян країни.

Ухвалення закону не означає негайного референдуму про членство в ЄС, але, як зазначають представники влади, йдеться про демонстрування "політичної волі".

Цей процес незворотній. Народ виступає за це, — заявив уповноважений представник ініціативної групи "Єврореферендум" Артак Зейналян.

Офіційний Брюссель не приховує, що вступ Вірменії в ЄС потребуватиме багато часу і зусиль.

Насамперед йдеться про реалізацію масштабних реформ на шляху до членства. Ба більше, законодавство країни, від сфери юстиції до соціального, має бути приведене у відповідність до європейських стандартів.

Країна-агресорка Росія стверджує, що "запуск процесу членства в Європейському Союзі також означає запуск процесу виходу з Євразійського економічного союзу", попереджаючи, що Вірменія не може бути членом ЄС і ЄАЕС одночасно.

Категорія
Україна
Дата публікації

Європа незабаром планує відправити військову групу в Україну — яка мета

Що відомо про плани Європи
Джерело:  The Washington Post

Як вдалося дізнатися американським журналістам, європейські союзники Києва мають намір відправити військову групу в Україну найближчими тижнями, щоб визначити необхідну кількість миротворчих військ та локації для їхнього розміщення. 

Головні тези:

  • Фокус Європи зміщується на військово-повітряні та морські сили, обмежуючи великомасштабне розгортання наземних військ.
  • До процесу переговорів наразі залучено багато країн.

Що відомо про плани Європи

Згідно з даними видання The Washington Post, незабаром відбудуться консультації європейських країн з Україною з питань посилення її армії для захисту майбутньої лінії фронту.

Наразі європейський фокус зміщується на військово-повітряні та морські сили.

Військові керівники вказують на обмеження великомасштабного розгортання наземних військ, а інші країни пропонують свої можливості для патрулювання в повітряному просторі України або в Чорному морі.

З заявою з цього приводу виступив британський лідер Кір Стармер.

За словами останнього, військові планувальники з десятків країн виступають із пропозиціями про сприяння в усьому — від логістики та командування до розгортання сил на суші, у повітрі та на морі.

Проте, незважаючи на довгі переговори, європейські лідери поки що не зробили публічних зобов'язань, оскільки залишаються сумніви, чи зацікавлені США в підтримці такої ініціативи.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трампу запропонували "ідеальний план" завершення війни РФ проти України

Трамп
Джерело:  The New York Times

Відомі американські економісти Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам запропонували президенту США Дональду Трампу власний план завершення загарбницької війни, яку Росія уже понад 11 років веде проти України. Вони також пояснили, як Штати можуть заробити у процесі його реалізації.

Головні тези:

  • Експерти вважають, що Трамп може позбавити Путіна фінансів для ведення війни проти України.
  • Ба більше, РФ фактично поверне гроші, які були використані США на допомогу Києву.

Як змусити Путіна закінчити війну

Американські економісти запропонували Трампу вводити санкції проти всіх, хто бере участь в продажу російських нафти та газу в будь-якій країні.

Щоб уникнути цього, країна-агресорка повинна була б сплачувати збори за кожну поставку — це стало б російським універсальним митом.

Все починалося б з низького рівня і зростало з кожним тижнем, що минає без мирної угоди, — наголошують Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам.

За їхніми словами, якщо Росія не захоче платити, то вторинні санкції вдарять по всіх учасниках транзакції, зокрема власниках нафтових танкерів, страховиках та покупцях.

Економісти звертають увагу на те, що описана схема забезпечила б США гроші, на відміну від угоди про українські корисні копалини — йдеться про близько 120 мільйонів доларів щодня.

Мета полягає в тому, щоб російська нафта продовжувала надходити на світові ринки, але щоб менше грошей надходило до Кремля. Цей план підірве здатність Росії продовжувати вести війну, а також поповнить державну скарбницю США, — наголошують експерти.

Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам вважають, що їхній план змусить диктатора Путіна врешті-решт сісти за стіл переговорів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?