Внаслідок підриву Каховської ГЕС загинуло 10 людей і 42 зникли безвісти
Категорія
Україна
Дата публікації

Внаслідок підриву Каховської ГЕС загинуло 10 людей і 42 зникли безвісти

Внаслідок підриву Каховської ГЕС загинуло 10 людей і 42 зникли безвісти
Джерело:  online.ua

На сьомий день після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС стало відомо про 10 загиблих та 42 людей, які вважаються зниклими безвісти.

Джерело: МВС

Ситуація у Херсонській та Миколаївській областях

У МВС повідомили, що на Херсонщині залишаються підтопленими 46 населених пунктів, із них: 32 (3801 будинок) – на підконтрольній території, 14 – на тимчасово окупованій.

Всього евакуйовано 2743 осіб, з яких 205 дітей та 76 маломобільних осіб.

Загинуло 8 людей. 42 особи вважаються безвісти зниклими, з них - 7 дітей.

У Миколаївській області підтоплено 31 населений пункт.

Евакуйовано 982 особи, серед яких 167 дітей. 2 людей загинуло.

За словами голови МВС Ігоря Клименка, з лівобережжя також надходить інформація щодо загиблих, проте вона буде перевірена.

Звичайно, інформація йде і з лівого берега, про загиблих. Ви знаєте, що вчора при намаганні переправитися на правий берег ворог обстріляв наших громадян і троє людей загинуло, кількох поранено. Ми відслідковуємо таку інформацію, як тільки матимемо більш достеменні дані щодо загиблих або поранених громадян, ми її офіційно оприлюднимо, - сказав він.

На Дніпропетровщині відсутнє водопостачання у майже 165 тис. абонентів у 32 населених пунктах. Триває підвіз води та пошук варіантів стабільної її подачі.

Фіксуємо стабільне зниження рівня води у підтоплених населених пунктах. Тож ми посилюємо безпекові заходи для попередження травмування людей та випадків крадіжок, - повідомив міністр Ігор Клименко.

Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС

У Херсоні планують продовження комендантської години, щоб оперативно ліквідувати всі подальші наслідки підриву ГЕС.

Також до міста скерують додаткові сили комунальників з інших регіонів, а також спеціальну техніку.

За словами заступника Міністра охорони здоровʼя Ігоря Кузіна, на сьогодні не зафіксовано спалахів інфекційних захворювань.

Централізована вода відповідає нормам. Щоденно проводять відбір майже 150 проб води - питної та річкової. Однак, жителям постраждалих громад не радять використовувати воду із криниць, необхідно проводити знезараження питної води. Купання у водоймах суворо заборонене, - зазначили в МВС.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сніг і похолодання — погода в Україні різко зміниться

Сніг

4 квітня в Україні очікується тепла погода, переважно без опадів, а з вихідних погодні умови почнуть погіршуватися — синоптики прогнозують заморозки та місцями значний сніг.

Головні тези:

  • У неділю, 4 квітня, на великій частині території України очікується похолодання та значний сніг.
  • 6-7 квітня в західних регіонах країни випадатимуть помірні опади у вигляді мокрого снігу та снігу.
  • З 8 по 10 квітня холодна погода охопить більшу частину країни, що може призвести до нічних заморозків.

Україну очікує похолодання і сніг: коли саме

4 квітня без опадів, лише на півдні країни місцями невеликий дощ; температура вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°. У вихідні характер погоди почне змінюватись.

У суботу у південно-східній частині невеликий дощ, на решті території вночі без опадів, вдень помірні, на Закарпатті та Прикарпатті значні дощі. Температура вночі 3-8° тепла; вдень 12-17°, у північних, Вінницькій та Черкаській областях 9-14°, в західних областях 5-10°. Вітер західний, південно-західний, 5-10 м/с, у західних областях вдень пориви 15-20 м/с.

У Києві 5 квітня дощ, вночі +8°+6°, вдень до +13°, вітер західний, 5-10 м/с.

Погода 5 квітня

Від неділі в Україні очікується ускладнення погодних умов.

6-7 квітня в західних, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях випадатимуть помірні, місцями значні опади у вигляді мокрого снігу та снігу (тимчасове утворення снігового покриву висотою 3-15 см), на дорогах ожеледиця; у західних областях посилення вітру до 15-20 м/с; зниження нічної температури до заморозків 0-6°, в Карпатах до мінус 10°.

Погода 6 квітня

У Києві в неділю прогнозують дощі, вночі +6°+4°, вдень до +6°C, вітер західний, 7-12 м/с.

7 квітня у столиці очікується сніг та зниження температури повітря вночі до -1°-3°, вдень до +1°+3°.

За прогнозом синоптиків, 8-10 квітня холодна з нічними заморозками погода пошириться на більшу частину території України.

Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та порушення руху транспорту на дорогах, — попередили в Укргідрометцентрі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?