Як захиститися від вірусу з Китаю: ВООЗ дала нові рекомендації
Категорія
Україна
Дата публікації

Як захиститися від вірусу з Китаю: ВООЗ дала нові рекомендації

Як захиститися від вірусу з Китаю: ВООЗ дала нові рекомендації
Джерело:  online.ua

У зв'язку зі стрімким поширенням вірусу з Китаю Всесвітня організація охорони здоров'я дала нові рекомендації щодо захисту від небезпечної хвороби. В організації пояснили, як захиститися від коронавіруса 2019 nCoV, від якого вже загинули понад 40 людей і понад 1300 осіб захворіли смертельною пневмонією не тільки в Китаї, але і в країнах Європи. Повний список правил захисту від китайського вірусу публікує ONLINE.UA з посиланням на сайт ВООЗ.

В екстреному повідомленні ВООЗ зазначено, що вже зафіксовані випадки передачі вірусу від людини до людини. Але так як походження вірусу достатньо не вивчено, встановити точні клінічні особливості 2019 nCoV поки неможливо.

Як захиститися від вірусу з Китаю - рекомендації ВООЗ:

  • Часто мити руки, використовуючи спиртові засоби і мило

  • При кашлі та чханні прикривати рот і ніс зігнутим ліктем або хусткою, після чого негайно необхідно вимити руки

  • Уникати тісного контакту з людьми з ознаками хвороби

  • При підвищеній температурі, кашлі та затрудненому диханні терміново звертатися за медичною допомогою

  • Уникати відвідування ринків і прямого незахищеного контакту з живими тваринами і поверхнями, що стикаються з тваринами

  • Уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження. З сирим м'ясом, молоком або органами тваринного походження слід поводитися обережно

Всім країнам, в яких навіть не зафіксовані випадки зараження небезпечним вірусом з Китаю, в ВООЗ рекомендували провести масову перевірку на наявність ознак і симптомів коронавірусу у людей. Термінові заходи закликали вжити в аеропортах і морських портах. При цьому в ВООЗ підкреслили, що не рекомендують обмежувати міжнародний трафік, отже про заборону міжнародних рейсів мова не йде.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу спочатку виявили в китайському місті Ухань. На сьогодні випадки захворювання виявлені в США, Японії, Сінгапурі, Таїланді, Південній Кореї, Франції, Австралії та Малайзії. В Україні напередодні зафіксували три випадки підозри на захворювання китайським вірусом - два з них не підтвердилися, по одному проводиться епідемічне розслідування.

Центр громадського здоров'я України у зв'язку з поширенням вірусу з Китаю також дав українцям важливі рекомендації про те, як захиститися від вірусу. Вони аналогічні рекомендаціям ВООЗ.

Слід зазначити, що в Китаї 25 січня ввели особливі заходи  через стрімке поширення коронавіруса, через який вже померла 41 людина і заразилися понад 1300 людей. На карантин закрили 25 міст з населенням 1,2 млрд людей. Підвищений рівень небезпеки оголошено, зокрема, в Гонконзі і місті-курорті Санья.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Міністерство охорони здоров'я терміново звернулося до українців через вірус з Китаю. Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька закликала українців не панікувати і дала рекомендації щодо захисту від коронавіруса 2019 nCoV.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна отримала 400 млн дол допомоги від МВФ

Денис Шмигаль
МВФ

Україна отримала черговий транш допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Розмір підтримки склав 400 млн дол.

Головні тези:

  • Україна отримала 400 млн доларів допомоги від МВФ у рамках програми EFF.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про успішний сьомий перегляд програми та отримання коштів від МВФ.
  • Загальна підтримка України від МВФ у межах програми EFF складає понад 10 млрд доларів.

МВФ надав Україні черговий транш: що відомо

Про це повідомляє прем'єр-міністр Дениса Шмигаля.

Як пояснив Шмигаль, кошти отримані після успішного сьомого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (EFF).

Це кошти, які ми отримали після успішного сьомого перегляду програми EFF. Таким чином, загальна підтримка МВФ в межах цієї ініціативи досягла понад 10 млрд доларів.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Загальна підтримка МВФ в рамках ініціативи досягла понад 10 млрд дол.

У лютому Україна та МВФ домовилися на рівні персоналу про сьомий перегляд програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Умовою для отримання нової допомоги було затвердження перегляду Виконавчою радою директорів МВФ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?