Заарештовані у Великій Британії російські шпигуни жили біля бази ВПС
Категорія
Світ
Дата публікації

Заарештовані у Великій Британії російські шпигуни жили біля бази ВПС

Заарештовані у Великій Британії російські шпигуни жили біля бази ВПС
Джерело:  online.ua

Троє членів російського шпигунського угруповання, затриманих контртерористичною поліцією Великої Британії, мешкали в квартирі за 1,6 км від бази Королівських військово-повітряних сил, якою послуговуються міністри та члени королівської сім’ї.

Джерело: The Telegraph

Заарештовані у Великій Британії російські шпигуни жили біля бази ВПС

Обвинувачені у шпигунстві на користь Росії є громадянами Болгарії та були затримані в лютому у Великій Британії, і з того часу перебувають під вартою.

Відомо, що 45-річний Орлін Русєв, 41-річний Бізер Джамбазов і його 31-річна подруга Катрін Іванова були затримані під час серії рейдів, проведених розвідкою в Лондоні і Норфолку.

Близько 10 років усі троє були пов’язані з квартирою на заході Лондона, розташованою неподалік військової бази Королівських військово-повітряних сил “Нортолт”.

Члени королівської сім’ї регулярно користуються цією базою для польотів за кордон, а також нею часто користуються міністри та лідери іноземних держав. Арешти відбулися після тривалого контррозвідувального розслідування, яке проводив Скотланд-Ярд, – йдеться в матеріалі.

За словами одного із сусідів по вулиці Нортолт, Джамбазов запевняв, що працює на Інтерпол. Болгарин також намагався встановити велику супутникову антену на боковій стороні будинку.

Що відомо про шпигунів

Водночас зазначається, що близько десяти років тому, після переїзду до Великої Британії, Джамбазов та Іванова винайняли квартиру в Нортолті, недалеко від автомагістралі A40 на захід від Лондона. Русєв теж проживав у цьому помешканні.

Я чітко пам’ятаю одну зустріч, коли я йшов за ним у під’їзд, у нас зав’язався діалог, і він сказав мені, що працює на Інтерпол. Він здавався впевненим і щирим у своїх словах. У мене не було підстав для сумнівів. Він був впевненим у собі чоловіком, не боявся, що його побачать. Він їздив на чорному BMW. Його напарниця їздила на сріблястому скутері. Вона була дуже приваблива, – розповів сусід Русєва.

При цьому сусіди з іншого будинку, де пара мешкала до арешту, розповіли, що у них було багато відвідувачів.

Ми бачили людей, які часто заходили і виходили. Я подумав, що, ймовірно, вони здають житло через Airbnb, як це роблять багато людей у цьому районі, – припустив один із сусідів.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Росія активно готується до нового масштабного наступу на фронті

армія РФ
Джерело:  Associated Press

Представники військового командування України та західні аналітики дійшли висновку, що уже незабаром може розпочатися новий великий наступ російських загарбників, який може тривати від 6 до 9 місяців.

Головні тези:

  • Про плани ворога першим попередив український лідер Володимир Зеленський.
  • Запорізька, Сумська та Харківська області можуть стати новими цілями для армії РФ.

Що замислив Путін

Нещодавно український лідер Володимир Зеленський офіційно попередив, що Росія готується до нових атак на північному сході України, включно із Сумською, Харківською та Запорізькою областями.

Вони затягують переговори та намагаються втягнути США в нескінченні та безглузді дискусії про фальшиві "умови", щоб лише виграти час, а потім спробувати захопити більше землі… Путін хоче вести переговори щодо території з більш сильної позиції.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Як вважають українські командири, зростання військової активності армії РФ вказує на підготовку до масштабного наступу.

Військовий аналітик Павло Нарожний припустив, що росіянам потрібен час до травня.

Наразі є серйозні занепокоєння щодо можливого перекидання російських військ із Курська на інші напрямки.

Це буде важко. Сили з Курська будуть у захваті від своїх перемог, — заявив один із командирів українських підрозділів.

Зі своїм прогнозом виступив аналітик Олексій Гетьман, пов'язаний з Генштабом ЗСУ:

Вони готують наступальні дії на фронті, які мають тривати від шести до дев’яти місяців, майже весь 2025 рік, — попередив він.

Категорія
Світ
Дата публікації

Румунія посилює свій флот на Чорному морі — про що йдеться

Румунія
Джерело:  Reuters

28 березня Верховна рада оборони Румунії схвалила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Головні тези:

  • Румунія збирається посилити свій флот на Чорному морі шляхом закупівлі нових військових кораблів.
  • Плани включають збільшення витрат на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році.
  • Проблеми з угодою з французькою компанією Naval Group призвели до пошуку альтернативних рішень щодо модернізації флоту.

Румунія придбає у Франції малі військові кораблі

У виданні нагадали, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році скасувала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії, а також на модернізацію двох фрегатів за 1,2 млрд євро.

Проте угода була затримана спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій, - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році, порівняно з нинішніми 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?