ЗМІ заявляють про масову загибель працівників на будівництві гігантського хмарочоса у Саудівській Аравії
Категорія
Світ
Дата публікації

ЗМІ заявляють про масову загибель працівників на будівництві гігантського хмарочоса у Саудівській Аравії

Будівництво хмарочоса у Саудівській Аравії
Джерело:  Daily Mail

За інформацією журналістів Daily Mail, тисячі мігрантів зайняті на будівництві футуристичного хмарочоса мегаполіса‎ The Line у Саудівській Аравії в умовах, які призводять до їх масової загибелі.

Головні тези:

  • Тисячі мігрантів, які будують хмарочос The Line у Саудівській Аравії, стикаються з умовами, що приводять до масової загибелі працівників.
  • Журналісти повідомляють про те, що з 2016 року на будівництві загинуло близько 21 тис робітників, однак дані про це поки не підтверджені.
  • Працівники заявляють про виснажливий графік роботи - від 16 годин на день до 84 годин на тиждень, порушуючи законодавство щодо робочого часу.
  • Саудівська Аравія розробляє проект The Line як частину Saudi Vision 2030 зі стратегією до 2030 року, спрямованою на зменшення нафтозалежності країни.
  • The Line - це лінійне «розумне» місто, довжиною 170 км, без автомобілів, що викликає сумніви щодо його впливу на навколишнє середовище та життєздатність.

Що відомо про ймовірну загибель тисяч мігрантів на будівництві гігантського хмарочоса у Саудівській Аравії

Журналісти видання стверджують, що з 2016 року на будівництві загинуло близько 21 тис робітників, однак джерела такої інформації не наводяться.

За словами одного з робітників, який протягом 2 років був зайнятий на будівництві тунелю для швидкісних поїздів, він змушений працювати по 16 годин на день.

У коментарі британському телеканалу ITV, інші працівники заявили, що працюють до 84 годин на тижден, що набагато більше, ніж передбачено законодавством у сфері праці.

Найбільше працівники скаржаться на брак часту для відпочинку.

Саудівська Аравія не дуже дбає про громадян інших країн. До нас ставляться як до жебраків, — заявляють працівники.

Більше деталей щодо будівництва The Line телеканал ITV оприлюднить у документальному фільмі Kingdom Uncovered: Inside Saudi Arabia, який вже скоро побачить світ. 

Що відомо про будівництво Саудівською аравією міста-хмарочоса

The Line — лінійне "розумне" місто, яке будують в провінції Табук. Це частина проекту Saudi Vision 2030 — програми, направленої на зменшення нафтозалежності Саудівської Аравії. Вона стартувала у 2016 році.

Місто повинно бути завдовжки 170 км. Передбачається, що в ньому не буде автомобілів. Основу The Line повинні складати дві дзеркальні стіни, між якими будуть розташовані інші споруди. 

Раніше проект вже підвергали критиці: зокрема, через його впливу на довкілля, а також сумніви щодо технологічної та економічної життєздатності.

Категорія
Технології
Дата публікації

"Це лякає". ChatGPT назвав вбивцею невинну людину

ChatGPT може вигадувати фейки про людей
Джерело:  online.ua

Норвежець Арве Ялмар Холмен б'є на сполох через вигадки чат-бота ChatGPT від OpenAI. Як виявилося, віртуальний помічник знає багато фактів з його біографії, однак викривлює їх, а також розповідає те, чого ніколи не було.

Головні тези:

  • Віртуальний помічник ChatGPT не завжди надає достовірні дані своїм користувачам.
  • Спроби норвежця видалити фейкові дані про себе з чат-бота були невдалими, тому він звернувся до експертів.

ChatGPT може вигадувати фейки про людей

Арве Ялмар Холмен офіційно підтвердив, що вже подав скаргу захисниками цифрових прав з Noyb.

За словами норвежця, він захотів перевірити, яку інформацію розповість ChatGPT за його іменем — і був шокований.

Чат-бот почав стверджувати, що Голмена було засуджено до 21 року в’язниці як "злочинця, який убив двох своїх дітей і намагався вбити свого третього сина".

Що важливо розуміти, серед наклепів були й правдиві факти про чоловіка. До прикладу, віртуальний помічник вірно вказав кількість і стать дітей Голмена, а також локацію, у якій той живе.

Головна проблема полягає в тому, що чоловік не мав можливості видалити фейкові дані про себе ж.

Саме тому норвежець вважає, що OpenAI порушила вимоги щодо точності даних Загального регламенту захисту даних ЄС.

Найбільше мене лякає той факт, що хтось міг прочитати цей матеріал і повірити, що він правдивий, — зізнався Голмен.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. В чому полягає головна проблема

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну
Джерело:  The New York Times

27 березня у Парижі відбулася зустріч "коаліції охочих", під час якої активно обговорювалося введення іноземних військ в Україну для стримування російської агресії. Станом на сьогодні лише Франція та Британія підтримують ідею розгортання в Україні "сил заспокоєння".

Головні тези:

  • Введення іноземних військ в Україну обговорюється на міжнародному рівні для стримування російської агресії.
  • Головна проблема полягає у відсутності одностайності серед європейських країн.

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну

Лідери Франції та Британії Еммануель Макрон та Кір Стармер заявили, що готові ввести "сили заспокоєння" на українську землю після завершення війни.

За словами самого Макрона, контури цих сил все ще уточнюються, і деталей про те, хто і що готовий робити, все ще мало.

Як вдалося дізнатися журналістам, "це посилило відчуття туманності навколо дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення бойових дій".

Ми повинні прискорити переговори, щоб домогтися припинення вогню, ми повинні прискорити нашу здатність фінансувати і постачати зброю, а також підготувати плани для української армії і сил заспокоєння.

Емманюель Макрон

Емманюель Макрон

Президент Франції

Що важливо розуміти, Італія хоче відправити війська, якщо вони будуть частиною місії ООН, а Польща — взагалі відкинула таку можливість.

Головна проблема полягає в тому, серед європейських лідерів немає "одностайності" щодо введення сил в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?